Soap&Glory Kick Ass Concealer -Light


21 Eylül 2014 Pazar

Ülkemizde satılmasa da ambalajlarıyla bizi bizden alan Soap&Glory Kick Ass Concealer'ı Lily Pebbles'da gördüğümden beri çok merake diyordum. Bir concealer delisi olarak normal sanırım. Sevgili Işık'cım İngiltere'deyken benim için bu ürünü alabileceğin söyleyince çok sevindim! Kendisine yeniden teşekkür ediyorum!!!


Kick Ass Concealer 3 üründen oluşuyor: Göz altı kapatıcısı, yüz kusurları için kapatıcı ve sabitleyici sıkıştırılmış pudra. Kapatıcıların olduğu kısımda aynası, sabitleyici pudranın olduğu kısımda ise inik bir uygulama süngeri bulunuyor. Böyle fonksiyonel ürünleri pek severim. Zaten bu ürünü istememin nedenlerinden biri buydu. Kendim için Light rengini seçtim.


Göz altı kapatıcısı sarı tonlu bir bej. Yüz kusurları için olan kapatıcı ise daha somon. İkisi de krem ve oldukça yoğun yapıda ürünler. Kapatıcılıkları gayet başarılı. 


Yüz kusurları için olan kapatıcıyı severek kullanıyorum, kızarıklıkları gayet güzel gizliyor. Fakat göz altı kapatıcısı benim kuru göz altlarımla anlaşamadı ne yazık ki... Beauty Blender ile uygulayınca nispeten daha iyi dursa da, parmaklarımla uygulayınca sonuç aşağıdaki gibi. Oysa ki kapatıcılığını, pudrasıyla sabitledikten sonra kalıcılığını ve verdiği apaydınlık görüntüyü sevmiştim çok. Göz altında kuruluk olmayanlar sevebilir diye düşünüyorum.

Sol göz altında Soap&Glory Kick Ass Concealer var, sağ göz altında kapatıcı yok


Sabitleyici pudrası ise gerçekten hafif bir ürün ve yine yüz kusurlarını gizlemek için kullandığım kapatıcının üstünde çok iyi duruyor. Minik süngeriyle de rahatça uygulanıyor. Ama göz altı kapatıcısının üstüne kullandığımda hemen çatlamış görüntü oluşturdu. Bu yine pudranın değil, benim göz altlarımın krem kısımla anlaşamamasının sonucu. 


Özetle, göz altlarım için değil; ama yüz kusurlarım için kullanabildiğim bir ürün oldu. Eğer göz altlarınız kuru değilse, kapatıcı ve kalıcı bir ürün istiyorsanız, ulaşabilme imkanınız da varsa, önerebilirim. İngiltere fiyatı 10 Pound.

Mutlu Pazarlar!

4 yorum

 1. Merak ettiğim bir üründü ama rengi koyuymuş iyi ki arkadaşıma sipariş etmemişim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rengi sana epey koyu olur canım gerçekten... öperim!

   Sil
 2. Ayy bu kapatıcı kitini cok merak etmiştim. Rainnlatte'nin Instagram satısından almayı bile dusunup spn anda vazgeçmiştim.
  Göz cevresi konusnda benzer urunleri sevdigimizi dusunursek iyi ki almamısım. Ben de kuruluktan şikayet ederdim buyuk olasılıkla ::)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Gözde'cim, kuruyor ne yazık ki bu ürün... Beauty Blender ile de kullanmayı denedim; nispeten daha iyi sonuç aldım; ama sabıtleyici pudrayı sürdüğüm zaman çatlıyor. Sürmezsem de kapatıcı rimeli, göz kalemini, herşeyi çözüyor :/

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.