Farmasi Dr. C. Tuna Calendula Oil Cream


3 Ekim 2014 Cuma

Yaklaşık 3 hafta önce Farmasi'den Dr. C. Tuna'nın aynısefa yağı içeren Calendula Oil Cream'i elime ulaştı. Öncelikle firmaya gönderimi için teşekkür ediyorum. 


Hassas ciltler için uygun olan bu krem, kızarıklık ve tahrişleri onarıp cildi yatıştırmayı, güneş yanıklarını onarmayı ve cildi nemlendirmeyi vaat ediyor. Üstelik ciltte yaşlanma karşıtı bir etki yaratarak çevresel etkenlere karşı koruma da iddiaları arasında.


Krem tam olarak vazelin kıvamında; dolayısıyla yüzümde kullanmayı hiç denemedim. Oldukça hoş bir kokusu var. Vazelin türü bir ürün olduğu için ellerimde, dirseklerimde ve topuklarımda denedim. Emilimi oldukça zor ve yağlı; dolayısıyla, gece yatmadan önce kullanmayı tercih ettim. 


Ellerimi, dirseklerimi ve topuklarımı gayet güzel yumuşattı. Ama tırnak etlerim için çok yeterli gelmedi. Belki gece ellere uygulanıp iyice emilmesi için eldiven tarakar uyursanız daha etkili sonuç alabilirsiniz. Topuklarımda da bu şekilde kullandım. 


Kokusunu hoş, etkisini ise fena bulmadığım bu kremin sevmediğim yanı içeriği. Farmasi ürünlerinde paraben kullanmıyor; ama, diğer içeriklere pek dikkat ettikleri söylenemez. Bu ürünün ana maddesi petrolatum; hemen ardından mineral yağ geliyor. Bu yüzden kullanmak çok içime sinmiyor. Keşke yumuşatmak için başka maddeler tercih etselermiş...

Farmasi Calendula Oil Cream Ekim ayı kataloğunda indirimli olarak 26 TL'den satışa sunuluyor. Normal satış fiyatı 44 TL. BURADAN kataloğa ulaşabilirsiniz. 

Şimdiden mutlu bayramlar...4 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Sana da iyi bayramlar Gözde'cim :)

   Sil
 2. Merhaba Sevgili Başak,
  Ürünlerin iceriklerinde dikkat etmemiz gereken maddelerle ilgili bir yazınız var mıydı, varsa uzantısını paylaşır mısınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Toris, http://surdarcenciel.blogspot.com.tr/2013/07/no-more-dirty-looks-1-uzak-durulacak.html linkten ulaşabilirsiniz ilgili yazıya. Sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.