Pastel Profashion Rouge Palette -No.03 Summer Fever


7 Ekim 2014 Salı

Pastel'den gelen ürünlerden sonuncusu herkesin ilgisini çeken ruj paletiydi. 3 numaralı Summer Fever ruj paleti gerçekten de tam yazlık renklerden oluşuyor!


Palet, ince, şık bir siyah ambalajda sunuluyor. Kapağında kocaman bir aynası ve içinde rujlar için bir dudak fırçası bulunuyor. Rujların gramajları da gayet yeterli ve büyük. Yalnız, fırça ruju tutmada ve dudağa uygulamada oldukça yetersiz kalıyor; çünkü ürünlerin başarıyla uygulanabilmesi için biraz ısıtılması gerekiyor. Bu durumda da, en iyi uygulama parmaklarla yapılabiliyor.
Paletteki ilk üç renk şeftali tonlarında. Swatchlandığında birbirinin aynısı gibi dursa da, dudakta farkları ortaya çıkıyor. Ben hepsinin tonunu beğendim. Kırmızı olansa çok tatlı, turuncu alttonlu bir nar çiçeği. Palette en beğendiğim renkler (paletteki sırasıyla, soldan sağa) son iki renk oldu kesinlikle.


Rujların renk verişleri çok çok iyi değil. Önce de yazdığım gibi, parmakla bir miktar ısıtmak gerekiyor, ısıtınca rahat uygulanıyor. Ama bu durumda gün içinde tazelemek biraz eziyetli oluyor. Kırmızı tonlu olan hariç dudakta yumuşak ve nemli duruyor; ancak, yine kırmızı hariç dudak kusurlarını belli ediyor. Kalıcılığı çok iyi değil, ortadan yok olup kenarlarda çerçeve olarak kalan cinsten. Dudakları çok kurutmadığını düşünüyorum.

Paletteki sırayla rujların duruşu...

Renkleri karıştırarak kullanmak da mümkün; ama ben genelde hep tek başına kullanmayı tercih ettim... 

İlk renk

İkinci renk

Üçüncü renk

Dördüncü renk

Profashion ruj paletinin Summer Fever renginden başka 3 rengi daha bulunuyor. Şu an Pastel Shop'ta indirimli olarak 14,90 TL'ye satılıyor; normal satış fiyatı 17,50 TL. 

Pastel'e gönderimi için teşekkür ediyorum. Umarım haftanın kalanı keyifli geçer!4 yorum

 1. Üçüncü ve dördüncü renk çok güzelmiş. Güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renkli Masallar, çok teşekkürler :) Sevgiler!

   Sil
 2. Başak'cım Paleti çok beğendim. Güle güle kullan.. Renkler de çok yakışmış sana :)
  Mac'in So Chaud'unu da bir denesene, bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım bende..
  http://www.maccosmetics.com.tr/search/esearch.tmpl?search=so+chaud
  Sevgiler
  Öpüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kezban'cım :) MAC'in bu ruju da çok hoşmuş gerçekten... aklımda olsun. Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.