Organique ile Haftalık Cilt Bakımı: Kaolin Kil Maskesi, Rejuvenating Cranberry Serum ve Cranberry Algae Mask


22 Kasım 2014 Cumartesi

Yazın çok sevdiğim Organique markasını gidip yerinde görme imkanım olmuştu. Bu ziyaretlerimin birinde Deniz Uğur Bey cildimdeki kızarıklıklar için Cranberry serumu önerdi. Serumu alınca da, denemem için, Cranberry Algae Mask ve Kaolin Kil Maskesi'ni de hediye etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum!


Bu üçlüyü banyoda peeling yaptıktan sonra şu sırayla 2,5 aydır kullanıyorum:
  • Kaolin kil maskesi: Toz şeklindeki bu kili yarım ölçek su ile karıştırıp bir fırça ile yüzüme sürüyorum ve kurumasına izin vermeden (arada yüzüme termal su sıkarak) 10 dakika kadar beklettikten sonra Fresh Line sünger ile temizliyorum.
  • Rejuvenating Cranberry Serum: Organique'in yüz için kullanılabilen iki serumundan biri bu serum (diğer Keçi Sütlü olan). Asıl hedefi ciltteki kılcal damarlara bağlı olan kızarık görünümü hafifletmek. Bu serumu da kil maskesinden hemen sonra cildime, diğer maskeye altlık olarak uyguluyorum.
  • Algae Mask -Cranberry: Bu toz şeklinde olan, ama suyla karışınca plastikimsi bir hal alan maskeyi ise orta kalınlıkta bir tabaka halinde parmaklarımla cildime sürüyorum. Kenar kısımlarını arada nemlendirerek (termal su ile) maske "beni soy" diyene kadar bekliyorum. Daha sonra kabarmaya başlayan kısımlardan tutarak yüzümden soyuyorum.

Etkilerine bakacak olursak... Kaolin Kil Maskesi'nin temizliğine ve verdiği yumuşacık hisse bayılıyorum. Zaten ince, kılcal damarlı, kuru ve hassas ciltlere -yani bana!- önerilen bir kil maskesi. Uygulamadan sonra cildimi germiyor ve gerçekten tertemiz hissediyorum. Bende etkinliklerden gelen ve Uğur Bey'in hediye ettiği o kadar çok deneme boyu varmış ki, bu nedenle henüz elimdekileri bitirip de yenisini alamadım. Ama, bittiğinde kesinlikle yenileyeceğim. Bundan sonra kil maskem budur!

Kaolin Kil Maskesi

Rejuvenating Cranberry Serum ise açık pembe şeffaf bir jel ve biraz yapış yapış bir his veriyor. Ben aslında günlük kullanabilirim diye almıştım; ama, benim asıl istediğim nemi sağlamıyor olduğu için haftalık rutine çevirdim. Kızılcık özünün kan damarlarını güçlendirdiği söylense de, ben etkisinden tam olarak emin olamadım; ama, alg maskesi için iyi bir altlık oldu. Bu serumla birlikte maskeyi uyguladığımda, -unutup da- tek başına uyguladığım zamanlara kıyasla cildimi daha yumuşak hissettim. 

Cranberry Algae Mask ise oldukça ilginç bir maske. Yorgun, kuru, hassas ve damarlı ciltlere öneriliyor. Yüksek dozda C vitamini içerdiği için damarları güçlendirdiği söyleniyor. Anti-aging bir maske olan bu ürün, cilde esneklik, pürüzsüzlük ve nem katma iddiasında. Göz kararı yeteri kadar suyla karıştırdığınızda plastikimsi bir kıvam alıyor. Homojen uygulamak biraz zor doğrusu. Ve burun-çene-alın kenarlarında kurumasın diye sürekli termal su sıkıyorum; çünkü, kuruduğu zaman maskeyi soymak eziyete dönüşüyor. 


Daha sonra maske uç kısımlardan kabararak size "ben soy" mesajı veriyor; ellerimi ıslatıp maskeyi soymaya başlıyorum... Kenarlar kurumadıysa çok da zahmet etmeden maskeyi yüzden soymak mümkün. Dediğim gibi, kuruduysa eziyet. Bu durumda kalan kısımları ılık suyla temizliyorum. 


Biraz zahmetli bir işlemi de olsa, bu maskeden sonra cildimin kazandığı elsatikiyeti ve yumuşaklığı anlatamam. Gerçekten bir bakımın işe yaradığını hissettiğim mutlu anları yaşıyorum her seferinde. Kil maskesiyle de birleşince, yüzüme de hoş bir aydınlık veriyor. Kızarıklıklar üzerinde ise çok net bir etkisini gördüğümü söyleyemeyeceğim. Belki de çok ciddi kılcal damar sorunum olmadığı içindir. Ama, cilt elastikiyeti ve yumuşaklığı konusunda bu maskeye kefilim! 

Sol: Önce // Sağ: Sonra

Bu üçlünün bendeki etkisi pürüzsüz, temiz ve esnek bir cilt! Fotoğrafta görüldüğü gibi, bakım sonrası cildimdeki aydınlanmayı da çok seviyorum.

Etkisini çok sevdiğim bu haftalık bakım üçlüsünü Organique web sayfasından satın alabilirsiniz. Kaolin Kil Maskesi'ni 24,50 TL'ye almak için BURAYA, Rejuventaing Cranberry Serum'u 42 TL'ye almak için BURAYA, ve soyulabilir Cranberry Algae Mask'ı 25 TL'ye almak için BURAYA tıklayabilirsiniz...

Mutlu haftasonları!!!!1 yorum

  1. Kizilcik ozlu serum kizariklara iyi geliyorsa harika .gerci son zamanlarda Clarin's sayesinde kizarikliklrim yok askim denecek kadar az😀

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.