Avon Big&Daring Volume Mascara -Black/Siyah ve Avon SuperShock Gel Eyeliner -Black/Siyah


8 Aralık 2014 Pazartesi

Geçen haftalarda Avon'dan yine sunum harikası bir paket aldım. Bu ara rimellere takmışken içinden yeni Big&Daring rimeli, bayıldığım Supershock siyah göz kalemi ve Extra Lasting Makyaj Temizleyicisinin seyahat boyu çıktı.


Supershock göz kalemini geçen senelerde blogda incelemiştim. Oldukça yumuşak yapısı olan, simsiyah, akmayan, harika bir ürün! Sadece çok yumuşak olduğu için kalemi direkt uygulamak yerine, Görkem'in tavsiyesiyle eyeliner fırçasına alıp uyguluyorum; çok daha kolay oluyor.


Makyaj temizleyicisi Extra Lasting Makeup Remover'ı ise sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Çift fazlı bu makyaj temizleyicisini gözlerde zaten kullanamadım; çünkü çok yaktı. Yüzümde de fazla silikonumsu bir his bıraktı. Ama en önemlisi, önerildiği gibi pamuğa dökerek yüzümü silip yıkadığımda cildimi inanılmaz kuruttuğunu gördüm, resmen bir anda pul pul oldu. Kısacası, beğenmedim...


Gelelim bu yazının asıl konusu olan Big&Daring Rimele...

Big&Daring Volume Mascara kolajen içeriği ile kirpikleri dolgunlaştırıp güçlendirirken kirpiklere 9 kata kadar hacim vermeyi vaat ediyor. 24 saat kalıcılık iddiasında olan bu rimelin fırçasının da topaklanmayı önlediği belirtilmiş. 


İlk kullandığımda kıvamı fazla sıvı geldi ve neredeyse hiçbir etkisini göremedim. Fakat, kullandıkça yapısı biraz kurudu ve oturdu. 3-4 kullanımdan sonra ise kirpiklerimi harika bir şekilde uzattı, kıvırdı ve biraz yapıştırmakla birlikte hacim de verdi. İddia ettiği gibi son derece kalıcı olduğunu ve topaklanma yapmadığını da söyleyebilirim. Üstelik rengi de simsiyah. Bu rimelin etkisini daha önce çok sevdiğim Bourjois'nın Volumizer rimelinde görmüştüm. Kirpikleri biraz daha az yapıştırsa çok mükemmel bir rimel olduğunu söyleyebilirdim; ama, bu haliyle de oldukça beğendim. Rimeli uyguladıktan hemen sonra bir kirpik tarağıyla tararsanız yapışma sorunu da ortadan kalkar.


Yapısı yoğun olduğu için temizlenmesi biraz zor; ama Cyréne'in makyaj temizleme suyuyla çıkarabiliyorum. Yapısı yoğun olmasına karşın gün içinde göz altına dökülmemesi ve akmaması da rimelin diğer artıları. Dezavantajı ise, tombul, kıvrık ve çok sert kıllara sahip fırçası diyebilirim. Bu fırçayla alt kirpiklere rimel sürmek oldukça zor. 


Siyah, kahverengi ve mavi rengi bulunan Big&Daring Volume rimelin güncel katalogdaki (K-14) fiyatı sadece 12,95 TL. Bence bu fiyata bir şans verilebilir. İncelemek için TIKTIK... Üstelik yine bu katalogda Supershock Siyah Göz Kalemi de 11,95 TL'den satışta!!!

Ayrıca, akıllı telefonlarınıza indireceğiniz Blippar uygulamasıyla yakında katalogdaki ürünleri canlı canlı izleyebileceksiniz. Ben bu rimel kutusuyla böyle ilginç bir deneyim yaşadım; katalogdaki sürprizleri ise çok merak ediyorum!

Mutlu haftalar!!!!2 yorum

  1. Maskaralar konusunda su sıralar cok dertliyim. Sag kirpiklerim icin kullandıgım maskara silikon ucluysa istedigim gibi durmuyor ama aynı maskara sol kirpiklerimde harikalar yaratıyor. Kıl fırcalı maskaralarla da sol kirpiklerim anlasamıyor. Her gun 2 maskara kullanmak gib bir çözüme basvurdum ama bu da oldukca yorucu:((

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gözde'cim gerçekten ilginç olmuş ya, allah allah... gerçekten iki rimel kullanmak çok yorucu olsa gerek, öpüyorum çok!!!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.