Kış İhtiyaçları #2: Yves Rocher Poire Caramel EDT


28 Aralık 2014 Pazar

Normalde çiçeksi, turunçgilli, ferah kokuları sevmeme rağmen kışın hep böyle tatlı, baharatlı, sıcak kokuları kullanmak istiyorum. Yine böyle bir "bu kış ne kullansam" buhranındayken Gözde'cim Yves Rocher'nin bu yılki yılbaşı koleksiyonundan çıkan Pire Caramel (Armut-Karamel) EDT'sinden övgüyle bahsetti ve üründe %30 indirim de olunca almamazlık edemedim...


Bileşim olarak bence oldukça basit bir parfüm. Karamel kokusu daha geri planda, ilk etapta direkt armutun "tadını" alıyorsunuz. Tatlı, gayet şekerli bir koku ve beklemediğim biçimde kalıcı da. İlk sıktığınızda gelen şekerli "tat" bir süre sonra yerini hoş bir kokuya bırakıyor ve insanın içini baymıyor. 


100 mL'lik bir Eau de Toilette olan Poire Caramel 2014 yılbaşı koleksiyonu ve sınırlı üretim. Bu ara %30 indirimde 33 TL olması lazım. Şekerli ve basit kokuları seviyorsanız bir şans verebilirsiniz. Ben çok sevdim ve beğenerek kullanıyorum. Fragrantica yorumları da oldukça iyi (TIKTIK).

Mutlu pazarlar...

2 yorum

 1. Ben de hindistan cevizlisini tavsiye ederim. Yaz aylarının vazgeçilmezidir benim için:)
  Güle güle kullan Başak'cım:)
  Şimdiden mutlu yıllar:*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hindistan cevizi kokusu hiç ilgimi çekmemişti ama şimdi sen söyleyince kesin bakacağım :) Sana da şimdiden mutlu yıllar Anlam'cım, öpüyorum çok!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.