Davines Melu Şampuan ve Saç Kremi & Absolute Beautifiying Velvety Cream


27 Şubat 2015 Cuma

Bir kaç hafta önce Davines Türkiye'den çok hoş bir paket aldım. Melou serisine ait şampuan ve saç kremi, body balm (vücut kremi) ve ahşap taraktan oluşan bu seti geldiği günden beri kullanıyorum. Öncelikle bu hoş paket için Davines Türkiye'ye teşekkür ediyorum.


Davines markasını Instagram ve Makas Ankara'da gördüğümden beri çok merak ediyordum. Tüm kadınları bilmem; ama benim için saç gerçekten aşk. Kendimi iyi hissetmem için saçlarımın düzgün görünmesi lazım. Son zamanlarda saçlarımın çabuk yağlanıyor olmasından ve sönük görünmesinden epey şikayetçiydim ki bu paket elime geçti...

 
Bana gönderilen seri Melu, uzun saçlar için kırılma önleyici olarak tanımlanıyor; ama, sitede asıl amacının kopmaları önlemek ve parlaklık kazandırmak olduğu belirtilmiş. Melu serisinde Vilbaba mercimeği tohumu özü bulunuyor. Bu öz, keratinde en çok bulunan aminoasitler olan serin ve glutamik asitler bakımından zenginmiş. 


250 mL'lik plastik ve kullanımı oldukça pratik bir ambalajda sunulan şampuanın az miktarı benim orta boy saçlarıma yetiyor. Saçlarım uzun ya da yıpranmış değil; ama, her yıkamadan sonra parlaklığını koruduğunu ve daha uzun sürede yağlandığını söyleyebilirim. Ayrıca, saçıma nem verdiğini de hissediyorum; ki bu da kırılmaların önüne geçilmesi demek!


Melu serisinin saç kremi de 250 mL'lik plastik ambalajda sunuluyor. Ama bunun pek iyi bir ambalajlama biçimi olduğunu söyleyemeyeceğim; çünkü, bana gelene kadar çatlamış ve krem kutunun içine bulaşmıştı... 


Saç kreminden çok saç maskesi kıvamında olan ürünün iddiaları şampuanınkiyle aynı olmakla birlikte, saçlara hacim kazandırmayı, yumuşacık ve hafif yapmayı da vaat ediyor. Şampuandan sonra bir miktar ürünü saç uçlarıma masaj yaparak uyguluyor ve 2-3 dakika bekletiyorum. Gerçekten de şampuanla iyi bir ikili olduklarını düşünüyorum; çünkü, her temiz içerikli şampuanda olduğu gibi bu ürün de saçı bir miktar sertleştiriyor. Bu saç kremiyle birlikte kullandığımda parlak, neme doymuş, hacimli ve hafif saçlar elde ediyorum.


Paketteki saç bakımıyla ilgili olmayan son ürün ise Absolute Beautifying Velvety Cream... Yine 250 mL'lik kocaman, siyah ve şık ambalajıyla sunulan bu ürün ne losyonlar kadar sıvı, ne de body butterlar kadar katı. Oldukça yumuşak, rahat uygulanan ve terleme yapmayan bir ürün. 


Ben kullanırken hiç koku almıyorum; sadece, beyaz sabuna benzer belli belirsiz bir şeyler geliyor gibi burnuma. Oi serisine özgü bir kokuymuş bu. Cildime verdiği yumuşaklığı da çok sevdim. Zaten içindeki Roucou yağı da nem tutma özelliği ile bilinen bir yağ imiş.


Özetle, kullandığım Davines ürünlerini gerçekten sevdim ve bitince de yenilerini almaya niyetliyim! Siz bu aralar en çok ne almaya niyetlisiniz? Davines ürünlerini almak isterseniz de, Makas Çayyolu'na uğrayabilirsiniz!

Bu güzel paket için Davines'e yeniden çok çok teşekkür ediyorum!!!

Mutlu Cumalar!!!2 yorum

  1. Davines ürünleri nette satılıyor muydu ki? Acayip merak ettim benim için cilt bakımı ve saç bakımı denince akan su durur! :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Satılıyor İlke'cim, Modagram, Famerkozmetik gibi iki sayfa gördüm hatta Google'a bakınca :) Aynen ben de senin gibiyim, böyle cilt bakımı, saç bakımı denince bir kurtlanıyorum :))) Öptüm çok!!!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.