NARS Audacious Ruj -Anita


18 Şubat 2015 Çarşamba

Ve hafta ortasını da son yazacağım yeni yıl hediyem olan NARS Audacious rujların Anita rengine ayırdım!

Eda MUA Jeanne rengini uyguladığında renge bayılmış olsam da 95 TL'lik fiyatı nedeniyle almaya hiç niyetim yoktu. Yine yılbaşındaki Makyaj Trendi 3 al 2 öde kampanyası sayesinde bu renge bedavaya sahip olmuş oldum... 


Audacious ruj serisi NARS'ın yine yılbaşı zamanı çıkardığı, sınırlı üretim olduğu söylenen bir seri. Ruj ambalajı klasik NARS rujlara benzemekle birlikte daha net hatları olan ve kapağı mıknatıslı bir tasarıma sahip -ki bu ayrıntıya sağlamlık açısından bayıldım. Rujun üstünde NARS yazının bulunması ve geometrik net şekli de ürünü diğer serilerden farklı kılıyor.


Aslında aklıma renk olarak Charlotte ya da koyu bir renk vardı; ancak, sitede kalmadığını görünce her zaman kullanabileceğim, dudak rengine yakın, kurtarıcı bir ton tercih ederek Anita'yı aldım. Anita gülkurusuna yakın, sıcak tonlu bir pembe. "Antique rose/antik pembe/gül" olarak tanımlanmış. Sedef/ışıltı barındırmıyor. Her makyaja uyabilecek, çok hoş ve sade bir tonu var. Tam benim renklerimden!


Ambalaj detaylarını da bir kenara bırakırsak, bu rujların en önemli özellikleri yapıları. Tek hamlede opak, kremsi ve pürüzsüz bir uygulama sağlayan çok başarılı bir yapısı var Anita'nın da. İlk sürdüğümde oldukça şaşırmış ve beğenmiştim. Rengini bu kadar net ortaya koyan pek az rujum var çünkü. Kalıcılık olarak tüm gübü kurtarmasa da, hemen silinen cinsten de değil. Tabii bu fiyata çok daha kalıcı bir ürün beklemek de doğal. Rengi nedeniyle dudak kusurlarını bir miktar belli ediyor olsa da, uygulama sonucunu genel olarak beğeniyorum. Islak ya da mat olmayan, saten bir görüntü oluşturan duruşu daen sevdiğim özellikleri arasında. Yalnız, dudaklarımı bir miktar kuruttuğunu da hissetmiyor değilim.


95 TL'lik fiyatını oldukça abartı bulsam da (sonuçta Gosh'un rujlarının yapısının da Audacious'lardan alta kalır yanı yok...), hem renk hem de yapı olarak çok beğendiğim bir ruj oldu Audacious Anita. Siz de beğendiyseniz ve bütçe sıkıntınız yoksa, bir göz atabilirsiniz...

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.