Nip+Fab Glycolic Fix Cleanser (%2 Glycolic Asit ve Elma Amino Asitleri)


13 Şubat 2015 Cuma

Ne zamandır cilt bakım ürünü yazmadığımı fark ettim; önümüzdeki günlerde bu açığımı telafi edeceğim. Telafi etmeye de bu temizleyici ile başlamak istedim.

Yeni bir cilt bakım ürünü görünce denemek için içimde dayanılmaz bir istek duyuyorum. Nip+Fab ürünlerinin Watson'sa geldiğini duyunca da hemen denemek istedim ve hazır yüz temizleyicim bitmişken Glycolic Fix Cleanser'a bir şans verdim.


Nip+Fab Glycolic Fix Cleanser jel kıvamında bir temizleyici ve %2 glikolik ve elma amino asitleri ile zeytinyağı içeriyor. Glikolik asit ve amino asitler cildin yenilenmesine katkıda bulunurken zeytinyağı da cildi nemlendirmeyi vaat ediyor.


Daha önce kullandığım jel temizleyicilerin aksine yapısı oldukça yoğun ve yağlı. Ciltte yumuşacık kayıyor ve gayet güzel temizliyor. Zeytinyağı gerçekten etkili, cildimi hiç kurutmuyor. Glikolik asit içerikli ürünleri halihazırda kullanıyorum ve cildimdeki etkisini seviyorum. Bu temizleyicinin de cilt yenilenmesine katkıda bulunduğunu bilmek hoşuma gidiyor. Ama asıl etkisi olarak cildi kurutmadan nazikçe ve etkili bir şekilde temizlediğini söyleyebilirim. İçeriği de gayet temiz; SLS, paraben, petrolatum vb maddeleri içermiyor. 


150 mL ürünün fiyatı 26,50 TL ve çok çok az miktarı temizlik için yeterli olduğundan epey uzun bir süre kullanacağımı düşünüyorum. Nip+Fab'in diğer ürünlerini, özellikle kırışıklıklar üzerinde çok etkili olduğu söylenen Venom serisini de çok merak ediyorum; sanırım bir sonraki ürün Venom'un göz çevresi bakımıyla ilgili olacak. Siz de merak ettiyseniz, Watson'stan alabilirsiniz.

Mutlu Cumalar!8 yorum

 1. kuru ve gözenkeli ciltler için silikon içermeyen ve fiyatı aşırı pahalı olmayan bir makyaj bazı tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zehra, silikon içermeyen makyaj bazı Gosh'ta var, beyaz renkli olanında silikon yok diye hatırlıyorum; kuru cilt için de fena değil; ama gözeneklere pek etkisi yok. Göeneklerin görünümünü azaltan tüm bazlarda silikon var gibi hatırlıyorum ne yazık ki... Flormar'ınkine bir bakabilirsin belki, ben pek etkili bulmamıştım ama deneyenler beğenmişti gibi. Sevgiler!!!

   Sil
 2. o kadar gezerim watsonsta , bu marka hiç gözüme çarpmamış...Bi daha bi dikkatli bakayım..Kırışıklık falan deyince ? İncelemek lazım :))) sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de YouTube'da görmüştüm ilk, aynen kırışıklık falan deyince dikkatimi çekti :)))) Öperim Demet'cim!!

   Sil
  2. hepsinde yok. Büyük watsons'lara bakın. Başakçım çok merak ediyordum bu marka cilt ürünlerini, göz kremine ben de bakayım.

   Sil
  3. Evet tüm Watson'slarda olmuyor maalesef :/ Ya göz kremini ben de merak ediyorum, Venom olanı, bir bakacağım Aytül'cüm. Öperim!

   Sil
 3. işte beklediğim yazı:) malum her yerde yok, yolumu tamamen değiştirip gitmeye değer mi diye düşünüyordum.hangi mağazalarda satıldığı burda yazıyor.

  http://www.watsons.com.tr/nipfab-urunleri-watsons-magazalarinda.aspx?pageID=220&nID=275&ncID=53

  YanıtlaSil
 4. Denk gelirse ben de bakayım, glikolik asitli ürünleri seviyoruz :)

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.