Oshadhi Aromaterapi


25 Şubat 2015 Çarşamba

Geçenlerde Oshadhi markasına ait çok hoş bir paket aldım. Oshadhi bir aromaterapi markası ve içerikleri tamamen doğal. Dünya'nın 50'den fazla ülkesinden toplanan yağlar Almanya'da ISO sertifikalı fabrikasında işlenip satışa sunuluyor. Merak edenler için "Oshadhi" Sanskritçe bir kelime ve "iyileştiren, faydalı bitki" anlamına geliyor.


Oshadhi'de yağlar esansiyel ve baz yağlar olarak iki ana gruba ayrılıyor. Esansiyel (uçucu) yağlar ekstre yöntemiyle, baz yağlar ise soğuk pres olarak elde ediliyor. Bu iki ana grup haricinde ise, esansiyel yağların karışımından elde edilen "sinerji"ler, masaj ve banyo yağları, parfümler, vücut bakım ürünleri de mevcut. 

Bize gelen güzel pakette, masaj yağının yanı sıra bir şişe esansiyel yağ, bir şişe synergy ve bunları ortama dağıtmak için çok hoş bir buhurdanlık mevcuttu. 


Lavendin esansiyel yağ lavanta ile aynı özellikleri taşıyan, ancak onun tersine canlandırıcı ve uyarıcı olan bir yağ. Mikrop öldürücü olduğu, dolaşım ve solunum sistemi rahatsızlıklarına, halsizlik, anksiyete, kas ve baş ağrılarına iyi geldiği belirtilmiş. Lavantaya göre daha ağır bir kokusu var; ancak gerçekten benim baş ağrıma iyi geldiğini fark ettim.


Fresh Breath ise Oshadhi'nin synergy'lerinden. Daha ferah ve derin nefes almak için okaliptus, lavanta, mersin ağacı, vb. yağların karışımından oluşuyor. Değişik ve biraz keskin bir kokusu var; ama burnumuz tıkalıyken rahatlattığını söyleyebilirim. Lavantaya daha çok benzeyen bu kokuyu sevdim diyebilirim.


Relax masaj yağı kramplar ve kasların rahatlaması için geliştirilmiş. Okaliptüs, kafur, muskat gibi esansiyel yağların karışımından oluşuyor. Bunun kokusu bana epey ağır geldi. Tamamen doğal içerikli olduğundan Rüzgar'a bir banyo sonrası uygulayayım dedim; ama, çok etki etmedi. Buhurdanlıkla kullanılan yağları pek sevdim; ama masaj yağı şimdilik bekliyor... 


Oshadhi bizler için bir de hangi rahatsızlığa hangi yağın ya da karışımın iyi geleceğini açıklayan bir çizelge sunmuş. Bu çizelgeye göre rahatsızlık/sorununuza göre en uygun ürünü seçebilirsiniz. Bu ara gündemimiz uyku olduğu için benim aklım Childhood Dreams ve Petit Prince'de kaldı. Bir uygun zamanımda almayı düşünüyorum. Ayrıca, cilt bakım sorunları ve bunların çözümüyle ilgili olan kısım de başarılı. Diş ağrısı, diş çıkarma için önerilen yağlar aklımda! Kuru ve hassas cilt için olanlar da öyle...


Siz de %100 doğal yağlar ile rahatlamak isterseniz Oshadhi Arometrapi sitesinden envai çeşidi sizi bekliyor olacak! Bir göz atmayı unutmayın derim!

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.