Artemis Doğal Burç Kremleri -Kova Burcu


28 Mart 2015 Cumartesi

Artemis Doğal'dan bana ulaşıp burç kremlerinden bahsettiklerinde çok ilgimi çekti ve hoşuma gitti. Burçların özelliklerine göre seçilmiş yağlardan ve kokulardan oluşan, üstelik de cruelty-free (hayvanlar üzerinde denenmemiş) bu vücut kremini oldukça merak ettiğimi itiraf etmeliyim.


Oldukça eğlenceli bir paketle gelen Kova Burcu El ve Vücut Kremi'nin ön yüzünde burun taşı olan artemis ve burç simgesi; arka yüzünde ise Kovalara "sesleniş" yer alıyor. Eğlenceli bir dille yazılmış bu notla birlikte kullandığınız ürün kişiselleştirilmiş adeta. 

Kutunun bir bölmesinden kremin kendisi; diğer bölmesinden ise Kova Burcu kremine ait koku ve yağlarla ilgili bilgilerle, ruhani bir de not çıkıyor. Özetle, ruhumuzun isteklerini izleyerek huzuru bulabilebileceğimizi anlatan şirin bir yazı.


Kreme gelirsek... Kova burcuna özel olarak tasarlanmış ve üst notaları zambak ve pembe gül gibi çiçeklerden, orta notları yumuşak baharatlı kokulardan ve temel notaları portakal, mandalina gibi ferahlatıcı ve tatlı kokulardan oluşan ilginç bir ürün. Neden hep tatlı ve narenciyeli kokukları sevmiş olduğumu da böylelikle anlamış oluyorum. Gerçekten de ferah, hafif tatlı ama insanı baymayan, buram buram da kokmayan bir kokuya sahip. Bu kokuyu hissetmekten dolayı mutlu oluyorum, orası kesin!


Kovaların cildinin özel ihtiyaçlarına göre kremin içindeki yağlar ve etken maddeler ise şunlar:
 • susam yağı (anti-aging, güneş koruma ve nemlendirme), 
 • aspir çiçeği yağı (anti-aging, nemlendirme, yenileme ve sıkılaştırma)
 • üzüm çekirdeği yağı (güçlü bir antioksidan; anti-aging, sıkılaştırma ve güneşten koruma)
 • kayısı çekirdeği yağı (sıkılaştırma, akne temizleme, canlandırma ve anti-aging)
 • jojoba yağı (temizleme, nemlendirme, besleme, kırışıklık giderme)
 • gliserin (güçlü nem tutma özelliği)
 • aloe vera özü (nemlendirme, sıkılaştırma, anti-aging, besleme, güneşten koruma)

İçindeki yağlardan da anlaşılacağı üzere, kremin vaatleri büyük. Yalnızca kokularıyla ruha değil, içeriğiyle cilde de hitap etmeyi hedefliyor. Pompalı ambalajı sayesinde kullanımı oldukça pratik ve yukarı doğru kayan tüp mekanizması sayesinde de ürün ziyan etmeden kremi bitirmiş oluyorsunuz. 

Rahat uygulanan, kolay yedirilip çabuk emilen güzel bir losyon bu. Cildi güzelce yumuşatıyor; fakat, çok kuru ciltler için nemlendirmesi yeterli olmayabilir. Vücut kremine göre ambalajı biraz küçük; ama hızlı emilimi ve şirin ambalajı sayesinde gün içinde sık kullanılan el kremi olmaya aday bence.


Hem vucüt bakımına hem de astrolojiye meraklı herkesin seveceğini düşündüğüm bu kremlere Burç Kremleri sitesinden ulaşabilirsiniz. Fiyatı normalde 38 TL; fakat şu an hepsi 25 TL'ye inmiş. Üstelik bu kremle birlikte satın alırsanız, arganlı ve jojobalı saç bakım spreyi de sadece 5 TL'ye geliyor. Fakat kremle ilgili olarak hoşlanmadığım şeyi de dile getireyim hemen; doğal olarak lanse edilmesine karşın içeriğinde silikon ve likit parafin bulunuyor... 

Gönderimleri için Artemis Doğal'a çok teşekkür ediyorum! Mutlu haftasonları!!!

2 yorum

 1. Yazını okurken el kremi olarak alayım hemen diyordum ancak parafin ve silikon hiç olmamış böyle güzel bir kreme, vazgeçtim almaktan. Araştırmaya devam :) Tanıtım ürünlerini tarafsızca yazdığın için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bea Theo, evet içeriğinin daha iyi olmasını beklerdim ben de... ben kendim okurken ne kadar dürüst bilgi almak istersem o şekilde yazıyorum. Diğer türlü insanları kandırmış olurum ve vicdanım rahat etmez :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.