Avon Ultra Color Indulgence Rujlar -Red Tulip, Garden Rose, Peach Petunia, In Bloom


8 Mart 2015 Pazar

Bu yazı güçlü, özgür, emekçi kadınlara gelsin! Özgürce, hiçbir şeyden çekinmeden, doyasıya yaşayacağımız yıllarımız olsun... 
Ve hep hatırlayalım: #öncesen! 
Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun!!!!  

--------------------------------------------------
İki hafta önce Avon'dan harika bir paket aldım! Çok çok merak ettiğim Ultra Color Indulgence serisi rujların 4 farklı rengi ile şık bir ayna çıktı paketten. Tabii yine Avon'a yakışır şıklıkta ve orijinallikte bir sunumla geldi... teşekkür ediyorum!


Yeni Ultra Color Indulgence ruj serisi jel formulüyle dudakları ağırlaştırmadan nemlendirmeyi ve pürüzsüz bir görünüm sağlamayı vaat ediyor. Dudakların nemini 4 kata kadar arttırma iddiasında olan bu rej serisinin adını taze çiçeklerden alan 20 farklı rengi mevcut. 


Ultra Color Indulgence serisi yapısından önce şık, ince ve uzun ambalajıyla dikkat çekiyor. Açıkçası, bu ambalajı seviyorum; çünkü, ince rujları ince dudaklara sürmek çok adha kolay oluyor. Yapı olarak gerçekten jel yapıda, sheer (yarı saydam) ve dudağa nem veren rujlar. Bana gelen tüm renklerde rujun tam rengini almak için bir kaç kez uygulamanız gerekiyor; ama bence bu farklı tonları da kullanmaya olanak verdiğinden bir dezavantaj değil... Ultra Color Indulgence rujlar aynı zamanda SPF15 güneş koruma faktörü da içeriyor.


Rujların yapısı yumuşak, dudakları kurutmuyor (ama bence vaad ettiği gibi nemini 5 kat da arttırmıyor) ve kalıcılığı bu kadar hafif bir ruja göre şaşırtıcı derecede iyi. Sandviç tarzı ya da yağlı bir yemek yemezseniz dudağınızda kaldığını, çıkmaya başlasa da homojen olarak her taraftan eşit silindiğini göreceksiniz. Jel yapıları dolayısıyla da dudak kusurlarını hiç belli etmiyorlar.

Ultra Color Indulgence: Red Tulip, Garden Rose, Peach Petunia, In Bloom

Bana gelen renklerden Garden Rose soğuk tonlu, Barbie pembesine yakın, oldukça şık bir renk. İçinde sedef ya da ışıltı yok. Çok zarif, bir duruşu var ve pembe rengine rağmen bana göre bir kış ruju. bir-iki kez üst üste dudağıma uyguladığımda rengi elde ediyorum.


Red Tulip ise oldukça şık, nar çiçeğine bakan, sedefsiz ve ışıltısız bir kırmızı. Bence sıcak alt tonlu bir renk. Nemli yapısı sayesinde dudak kalemi olmadan da rahat uygulanıyor ve dudaktan parça parça silinmiyor. Homojen olarak rengi soluyor. Bu renk yaz-kış kullanılabilecek renklerden, yüzü anında canlandırıyor.


Peach Petunia ise şeftalinin/mercanın harika bir tonu. Hafif pembeye çalan, benim kaybettiğim ve kahrolduğum Bobbi Brown Coral Pink rujuma hem renk hem de yapı olarak çok benzer bir renk. Yalnız işte bu tam bir yaz rengi. Dolayısıyla henüz hakkıyla kullanamadım. Yalnız rengi epey saydama yakın; dudakta görünmesi için bir kaç kat geçmek gerekiyor.


In Bloom ise hafif turuncuya kaçan, sedefli bir bej/nude. Seride tek sevmediğim renk bu oldu, fazla soluk ve yapı olarak zor. Çok açık renk ruj sevenlerin hoşuna gidebilir; ben hoşlanmadım.


Ultra Color Indulgence serisi rujların swatchlarını ve bu rujlarla yaptığım iki makyajı da aşağıda bulabilirsiniz...

Red Tulip, Garden Rose, Peach Petunia, In Bloom

Red Tulip, Garden Rose

Peach Petunia, In Bloom

Sol: Garden Rose, Sağ: Red Tulip

Özetle, Ultra Color Indulgence serisi rujları ben çok beğendim. Yapıları ve renkleri gayet hoş. Hatta bir uygun zamanımda Plum Verbana rengini de almayı düşünüyorum.

Siz de beğendiyseniz, şu an Avon'da indirimde (12,95 TL) ve BURAYA girerek alabilirsiniz. Yalnız renklere ait görseller bana biraz yanıltıcı geldi. Avon web sayfasını geliştirmiş ve artık ürün almak için temsilci beklememize gerek yok. Ürünleri online olarak satın alıp bilgi verdiğinizde ürünleriniz güzellik temsilciniz aracılığıyla kapınıza kadar getiriliyor. Girip göz atmak için TIKTIK

Siz hangi renkleri beğendiniz/denediniz? Bir de, bir arkadaşım kırmızıyı bana daha çok yakıştırmış; siz ne düşünüyorsunuz?

Mutlu pazarlar!!!







4 yorum

 1. Red tulip rengi bende de var ve çok seviyorum hem renklendirmesini hem nemlendirmesini, ben de bloguma beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alışveriş Manyağı, kesinlikle başarılı bir seri olmuş! Güle güle kullanalım. Bloga da bakıyorum ^_^ sevgiler!!!

   Sil
 2. Ben Garden Rose'u çok yakıştırdım. Çok sade ve şirin durmuş :)
  Hala hiç Avon ürünü denemedim. Sevdiğim yapıda olduğu için deneyebileceğim ürünleri arasına girdiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makyaj Maceraları, bence Indulgence başlamak için iyi bir seri olabilir. Yalnız ben glimmerstick ya da aslında mekanizmalı olan tüm göz kalemleri ile (siyahı yok ama Always on Point serisi bir harika mesela) ve Supershock Blackberry kalemi de çok tavsiye ederim... sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.