Holika Holika Farlar -Jewel Light SBR 07 ve Jewel Light Shimmer SRD 02


30 Mart 2015 Pazartesi

Holika Holika şipşirin ambalajları ve etkili cilt bakım ürünleriyle bilinen bir Kore markası. Daha önce e-bay'den bakıp iç geçirdiğimiz bu markanın Armada AVM'ye açılacağını öğrendiğimizde biz Kore-kozmetiği-severlerde bir coşku fırtınası kopmuştu (yenilik iyidir). Açılması biraz uzun sürdü; ama, nihayet Şubat sonunda marka bizimle buluştu! Tabii ki açıldığı gün soluğu Holika Holika mağazasında aldım. Zamanım az olduğu için mağazayı hızlıca gezebildik (TIK ve TIK). Fakat bu kısa zamanda da olsa Sinem Hanım'ın ilgisi harikaydı. En kısa zamanda yeniden, ayrıntılı bir mağaza turu yapacağıma ve burada da etraflıca paylaşacağıma söz veriyor, o kısacık zamanda Gözde'nin aklıma sokmuş olduğu ve tabii ki benimle eve gelen iki farı incelemeye başlıyorum!


Ben Holika Holika'nın Jewel Light farlarından mat ve tam bir katlanma bölgesi rengi olan SBR 07 ve benim bordo-mürdüm-kızıl far aşkımın meyvesi olan SRD 02 renklerini seçtim. Farların ikisinin de minicik ve şeker ambalajları var. Plastik ama sağlam görünüyor ve rahat açılıp kapanıyor. Ayna ya da aplikatör bulunmuyor.


Mağazada gözüme ilk çarpan Jewel Light Shimmer SRD 02 rengi içinde minik ışıltılar bulunan, hafif de altına dönen, yanar döner, biraz altın-pembeye çalan bir kızıl. Kabından daha açık bir renk veriyor. Bu renkler aslında yorgun görünüm yaratma potansiyeli nedeniyle risklidir; ama, ben almadan duramıyorum. Mağazada bu fara bakarken, makyaj artsitlerinden Serkan Ünal'ın da "alt kirpik dibine dağıtacağın siyah kalemin üstünde harika durur" demesi de almamda etkili olmuş olabilir. Bu şekilde henüz denememiş olsam da, göz kapağımda diğer mat far ile kombinini gayet başarılı bulduğumu söylemeliyim. Yapısı yumuşak bir far, fazla tozutmuyor; ancak, çok pigmentli değil. Bu farın bir kullanım yeri daha var: yanaklar! Bana bu fikri veren herkese öpücüklerimi yolluyorum; çünkü gerçekten bu renk allık olarak bir harika! Üstelik oldukça da kalıcı. Minik ışıltıları yanakta gayet boyutlu, hoş ve sağlıklı bir görünüm yaratıyor.


Yine görür görmez bayıldığım ve yine Serkan Ünal'ın "kızıl farla da, diğer farlarla da gayet güzel kombinlenir" demesi üzerine aldığım Jewel Light SBR 07 tamamen mat bir far. Rengi sıcak, pembe tonlu bir sütlü kahve. Tam "nude" diye adlandırılacak bir ton. Katlanma bölgesinde (crease) kullanmak ya da makyajsız görünüm (no makeup) için biçilmiş kaftan. Yine yumuşak ve fazla tozutmayan bir yapısı var; ve yine fazla pigmentli bir far olmadığını söylemeliyim.


Bu iki rengi kullanarak yaptığım bir makyajı aşağıda bulabilirsiniz. Göz kapağımın tümüne SRD 02 kızıl farı sürüp katlanma bölgesine SBR 07 mat farı geçtim. Ayrıca, yanaklarımda da SRD 02 kızıl farı allık olarak kullandım (elmacık kemiklerimde Charlotte Tilbury aydınlatıcı var). Ortaya çıkan sonucu ben çok sevdim; umarım sizin de hoşunuza gider.


Holika Holika Jewel Light farların tanesi 19 TL ve başka markalarda olmayan bir çok değişik renk bulmak mümkün. Holika Holika şimdilik yalnızca Ankara'da var; ama, çok yakında İstanbul'da bir kaç mağaza açılacak ve online satışa da başlayacaklarmış. 

Mutlu haftalar!!!

6 yorum

 1. çok ama çok güzel durmuş. Ben sana böyle mürdüm ve bakır tonlarını çok yakıştırıyorum güzellik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aytül'cüm çok teşekkür ederim... nedense ben de kendimi bu tonları kullanınca daha iyi hissediyorum :) Öperim canım benim!

   Sil
 2. Ayy ne müthiş şeyler onlarrr =D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslıhan, öyle değil mi ya :)) sevgiler!

   Sil
 3. Ankara'dan bordo far bakayım diyordum, anca aklıma geldi iyi mi :D İlki süpermiş <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Burcu'cum, sen istediğin bordo farı söyle, ben çantanın yanına ekleyeyim (daha gidemedim ya HM olan bir AVMye :( ama gidicem ve alıcam sana o çantadan!) Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.