L'Oréal Infallible 24 HR Stay Fresh Foundation -150 Beige Eclat


6 Mart 2015 Cuma

Benim de çok merak ettiğim ama bir türlü alamadığım Infallible fondöten için bu değerlendirme yazısını canım arkadaşım Ysmn bizler için yazdı. Oldukça detaylı bir yazı olmuş, ellerine sağlık güzel arkadaşım! Ysmn'in bu blogdaki tüm yazılarına Ysmn etiketiyle ulaşabilirsiniz...

-------------------------

8 Mart Kadınlar günü indirimleri başlamışken, severek kullandığım L’oreal Infallible 24H Stay Fresh fondöten ile ilgili yorumlarımı paylaşmak istedim. 

Ürünün sevdiğim ve sevmediğim yanlarını anlatmaya başlamadan önce, karma mı kuru mu normal mi olduğuna halen karar verememiş hassas ve olgun bir cildim, yanaklarımda ikinci hamileliğimden bana hatıra 3-5 kırmızı lekem olduğunu belirteyim. Ten rengime gelince, dün gittiğim Akasya MAC’teki görevliye göre NC25-30 arası bir yerlerdeyim; Bobbi Brown’da ise 3-Beige’im.


Gelelim ürün yorumlarına… Geçtiğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü indiriminde Rossmann’da öylesine dolaşırken bu fontöden beni önce pompalı şık ambalajı ile daha sonra da indirimdeki 28TL’lik fiyatı ile cezbetti. Rossmann Acıbadem Şubesindeki görevlinin de yardımı ile mağazada tenimde gayet iyi duran 150 Beige Eclat rengini aldım. 

Ürün şunları vaad ediyor: 
-24 saat kalıcı
-Bozulmaz
-Bulaşmaz
-Parlamaz
-Kurumaz
-Maske gibi durmaz.

Ürünü mağazada ilk denediğimde en hoşuma giden şey, yüzümde herhangi bir ağırlık hissetmemem ve cildimle bütünleşmesiydi. Bu açıdan baktığımızda ‘maske gibi durmaz’ vaadini yerine getiriyor. Her ne kadar T-bölgem yağlı olsa da bu fondöten cildimde parlama yapmadı (Dün MAC’te denediğim Mineral fondöten  parlama yaptı mesela.)


Günlük makyajımda, ürünü uygulamadan önce yüzüme Yves Rocher Hydra Vegetal Serum, Bioderma Hydrabio Light Cream nemlendiricimi ve Gosh foundation primer cream sürüyorum. Tek bir pompa ürün, RT Expert Face Brush ile tüm yüzüme yetiyor, kırmızı lekelerimi kapatıyor. Bazen yarım pompa ürün daha alarak bazı bölgelerin üzerinden geçiyorum. Tüm gün boyunca yüzümde kuruma, pul pul dökülme, çizgilere dolma gibi sorunlar yaşamıyorum. 

En iddialı vaadi 24 saat kalıcılığa gelirsek, 24 saatlik süreyi test edebilmenin çok gerçekçi olmadığını düşünsem de,  benim için önemli olan mesai saatlerimde beni kurtarması. Eğer üzerine transparan pudra geçersem sabah yaptığım makyaj beni öğleden sonra 4’e kadar idare ediyor. T-bölgeme hafif bir pudra takviyesi gerekiyor. Ancak transparan pudra ile sabitlemezsem maalesef kalıcılığı azalıyor.

Bulaşmaz vaadi ise diğer fondotenlere oranla daha az bulaşır olarak değiştirmek istiyorum:  mesela telefonla konuşurken bulaşma oldukça az. 


Gelelim ürünün en büyük dezavantajına, her ne kadar mağazada doğru rengi seçtim gibi gelse de gün ışığında rengin azıcık turuncuya döndüğünü fark ettim.  Yüzünüze yazın canlılığı yansıtmış gibi olsa da bu üründe doğru rengi seçmek için bir süre beklemek gerekiyor çünkü ürün oksitlenmeye meyilli. Yorumlarını okuduğum ya da videolarını izlediğim bir çok blogger da bu dezavantajından bahsetmiş. Ortanın üstündeki kapatıcılığı, kalıcılığı, hafifliği ve uygun fiyatı ile indirimlerde değerlendirilmesi gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. 
Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.