Smashbox Always Sharp Waterproof Kohl Liner -Raven


4 Mart 2015 Çarşamba

Smashbox Türkiye pazarında sesini çok duyuran bir marka olmadı; ama, cruelty-free olması (hayvan deneyi yapmaması) ve yüksek performanslı ürünleriyle aslında oldukça ilgi çekici bir marka. Geçen haftalarda kendini yenileyip pazara hızlı bir yeniden giriş yaptı ve Sevil Parfümeri ile Douglas'ta yerini aldı. Smashbox'ın lansmanına giden İrem'in (Audrey Blog) aldığı siyah göz kalemi tam aradığım ürün olunca, ben de soluğu Ankamall Sevil'de aldım ve daha stand kurulmadan ben de bu kaleme sahip oldum. 


Always Sharp göz kalemi daha önce Avon'da gördüğüm ve denediğim Always On Point göz kalemlerinde olduğu gibi kapağının içine entegre kalemtraşa sahip ve kapak açılıp kapandıkça kalemin ucu sivriliyor. Yani, her kullanımda yeniden sivriltilmiş uçlu bir göz kalemine sahip oluyorsunuz. Göz kalemlerinin kütleşen ucunu açma derdi de böylece ortadan kalkmış oluyor.


Yalnız, ucu zaten açık ve sivriyken kapağı kapatıp açtığınızda kalemin ucu kırılıyor. Bendekinde mi sorun var, yoksa kalemlerin tamamı mı böyle bilmiyorum; ama, Avon'da bu sorunla karşılaşmamıştım. 

Always Sharp kalemlerin siyahını "Raven" olarak kodlamış Smashbox. Renk gerçekten siyah. Tam kömür karası diyemem; ama oldukça net, mat, siyah bir rengi var. Tek seferde de rengini veriyor. Yapısı yumuşak ve rahat uygulanıyor, çabuk sabitleniyor.


Göz kapağına da, göz içine de rahatlıkla uygulayabiliyorum. Performans olarak ise şu an biraz gel-gitli bir ilişkimiz var. Bazen bütün gün hiç kıpırdamadan göz kapağımda ve hatta hiçbir kalemin dayanamadığı (Sephora -Tiramisu hariç) göz pınarında bile kalıyor; bazen de göz çevreme fazlaca bulaşıyor. Sanırım kullandığım farın ve göz altı kapatıcısının yapısı etkili oluyor performansında. Genel olarak memnun olsam da, bu akma-akmama durumunu çözene kadar tam olarak güvenebileceğim bir kalem olamayacak ne yazık ki...


Smashbox Always Sharp kalemin fiyatı 65 TL. Sevil Parfümeri ve Douglas'tan alabilirsiniz. 

4 yorum

 1. kusurları olsa da genel olarak memnun kalmana çok sevindim Başakcım..benim için kalem gerçekten kurtarıcı oldu bu aralar hele de kış dönemi kalem olduğu gibi kalıyor terleme de olmayınca :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elimin başka siyah göz kalemine gidemeyeceği kadar memnunum İrem'cim, ama cidden bu bazen öyle bazen böyle performansını anlayamadım :))) Öpüyorum seni çok!!!

   Sil
 2. Siyahlığı baya güzelmiş. Akma sorunu olan kalemlere bu kadar yüksek meblağ vermeyi sevmiyorum. Tabi içeriğe bakıp alınca çokta alternatif olmayabiliyor. Göz üstümde değil de göz pınarı ve alt içte akma çok oluyor malesef =(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani evet, 65 TL verince çok daha iyi bir performans bekliyordum ben. Göz pınarımdan akmayan tek kalem hala ve hala Sephora Tiramisu. Kalemtraşla yeterince sivriltebilsem siyahını da alacağım ama onun da bu derdi var :/ Öperim İlke'cim.

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.