Kiko Glamorous Eye Pencil -403 Burnt Sienna Earth


4 Nisan 2015 Cumartesi

Şubat ayında Sevgili Kuzim İtalya'ya giderken bana da "Kiko'dan bir şey ister misin?" deme gafletinde bulunmuştu! 350 kere fikir değiştirip yeni liste yaptıktan sonra, 3 tane Long Lasting Eyeshadow Stick, bir adet tekli far ve mürdüm kalem insanı canikom Gözde'min de tavsiyesiyle Glamorous Eye Pencil 403 numarayı istedim kendisinden. Kuzim Kuzim çoook teşekkür ederim, seni seviyorum!


Glamorous Eye Pencil serisi pigmentli ve sedefli 16 değişik renkten oluşuyor. Orta yumuşaklıkta ve 6 saat kalıcık iddiası olan, suya dayanıklı ürünler. Renkler oldukça iddialı, belki en sadeleri benim aldığım 403 Burnt Sienna Earth, 404 Plum ve 402 Warm Brown olabilir. 


403 Burnt Sienna Earth ise mükemmel bir kızıl! Sedefli, koyu tonlu, mürdüme bakan kızıl bir kalem. Yapısı yumuşak; ama, yağ gibi değil. Bu da kontrollü sürülmesini sağlıyor. Sürdükten sonra hemen sabitlenmediği için dağıtmaya uygun bir kalem. Ama gün içinde uyguladığınız yerden asla kıpırdamıyor. Başak-testi olan "göz pınarlarında kalıcılık" puanı ise 10 üzerinden 10! Yani, bu kalemlerin siyahının ya da koyu kahvesinin olmaması çok üzücü...

(Oje: Pastel 111 numara)


Renk kalemin ucunda ve tende muhteşem görünse de bu renkleri kombinlemek, uygulamak, hasta gibi durmadan kullanmak bana çok zor geliyor. Belki de benim soluk tenimle ilgili bir durum. Ama almadan da duramıyorum. Ben bir mürdüm/bordo/kızıl insanıyım! Gözde'nin yaptığı gibi şampanya tonlu açık renk farların üstüne sadece bu rengi ortaya çıkarmak için kullanabilirdim; ama, ben biraz canlı, parlak bir makyajla kombinlemeyi tercih ettim ve MAC Naked Lunch, MAC Paradisco, MAC Sketch ve Kiko Long Lasting Stick 37 numarayı kullandığım bir makyajda eyeliner olarak bu kalemi kullandım.


Kiko markası ülkemizde satılmıyor ve pek geleceğini de tahmin etmiyorum; ama, uygun fiyatları ve yüksek kalitesi nedeniyle yurt dışına giden arkadaşlarınıza sipariş verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Mutlu haftasonları!!!

2 yorum

 1. Merhaba,
  Bundan bende de var fakat kullanmaya kıyamıyorum her an ulaşamayacağım için :((
  Ayrıca koyu kahve için, PRECISION EYE PENCIL serisi 301 Brown tavsiye ederim.. Gerçi ben göz içine kullanmıyorum fakat 9 saat önce sürdüğüm kalem silikleşmeden ve akmadan yerli yerinde duruyor hala :))
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşen merhaba, gerçekten kullanmaya kıyılamayacak kadar güzel :) Precision Eye Pencil Brown için de notumu aldım; gidecek bir arkadaş var, sipariş vereyim :) Sevgiler!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.