Lancome Grandoise Mascara // Rimel


17 Nisan 2015 Cuma

Canım arkadaşım İnci bana bu sene doğumgünümde çok çok merak ettiğim Lancome Grandoise rimeli hediye etti... seni seviyorum kalbi ve kendi güzeller güzeli arkadaşım! O zaman bana da bu güzel rimeli yorumlamak düşer...


Grandoise rimel çok şık, cam kapaklı bir ambalajda sunuluyor. Gül deseni ayrıntısı oldukça şık. Ama, rimeli farklı yapan yalnızca ambalaj tasarımı değil. Fırçası, şimdiye kadar gördüğüm değişik rimel fırçası tasarımları arasında ilk 5'e rahat girer. Kendi deyimleriyle, kuğu-boynu şeklindeki bu tasarım tek elle her iki gözdeki kirpiklere de ulaşmayı sağlıyor.


Gerçekten de kullanımı çok rahat. Fırça tombul olmadığı ve plastik çıkıntılardan oluştuğu için kirpikleri rahatça kavrıyor ve bulaşma yapmıyor. Kıvamı da gayet iyi geldi bana. Topaklanma ppotansiyeli biraz var; iki katta kendini hissettiriyor. Ve sanırım buna paralel olarak benim gözlerimde gün içinde dökülme yaptı...


Ambalajın içinden rimeli en verimli biçimde nasıl kullanabileceğinize dair bir "kılavuz" çıkıyor. En etkili sonuç için hem sağ, hem de sol göze nasıl uygulancağı adım adım anlatılmış. Benim hiç bu kadar detaylı çalışmaya vaktim olmadı; ama, bu rimeli "normal yöntemlerle" kullandığımda elde ettiğim uzun, tek tek ayrılmış, kıvrık ve orta derecede hacimli kirpiklere bayıldım. Özellikle uzatması ve kirpiği kaldırması şahane diyebilirim. Rengi de epey siyah ki rimelde en sevdiğim şeylerden biri. Alttaki fotoğraflarda rimelin tek kat uygulanmış halini görüyorsunuz...


Temizlerken de çok sorun yaşamadım. Çift fazlı makyaj temizleyicilerle rahatça çıkıyor. Bahsettiğim gibi, tek sıkıntısı, gün içinde benim göz altlarımda dökülme yapıyor olması. 

Benim ideal rimelime en yakın rimel şimdilik Lancome Grandoise rimel oldu. Sizin "benim ideal rimelim" dediğiniz bir rimel var mı? Paylaşalım mı?

Mutlu haftasonları!!!!4 yorum

 1. High-end bir rimel alırsam Lancome almayı düşünüyordum. Pek hacim delisi değilim; hafif uzunluk, tek tek ayırma ve kıvırma benim kirpiklerim için yetiyor da artıyor bile. Tek kata göre rimelin performansı tam istediğim düzeyde. Alacağım zaman aklımda bulunacak :)

  İdeale yakın, en azından denediğim rimeller arasında en sevdiğim rimelim Rimmel London Lash Accelerator Endless. Kıvırma ve ayırma konusunda başarılı buluyorum. Çok hacim vermiyor, orta derecede uzatıyor. Çok sorunlu, kısa ve karışık kirpiklerim olduğu için bu görüntüyü düzgünce vermeyi başaran tek rimel o oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lancome rimelleri ben de seviyorum Makyaj Maceraları, şimdiye kadar hangisini kullandıysam beğendim.

   Lash Accelerator serisini çok kişiden duydum; indirimlerde denemeyi düşünüyorum. Çok teşekkürler paylaştığın için, öptüm çok!!!

   Sil
 2. Lancome hpnose ve they are real benim en ideallerim♡ ne zamandır su maskara icin objektif bir yorum araniyordum yazi ile fikrimi percinledim hpnose bitince buna sans vericem ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım şimdiye kadar hiçbir Lancome mascarasıyla sıkıntı yaşamadım Kermy'cim, bu da istisna olmadı. Aslında garanti bir şey bakıyorsam artık Lancome almalıyım :) Grandoise özelinde ise, gerçekten kirpikleri uzatması falan acayip. Çok sevdim. Hypnose'dan bir tık daha iyi geldi bana :) Öperim!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.