Sılılevo Tırnak Bakım Cilası


16 Nisan 2015 Perşembe

Bundan 3 ay kadar önce -belki biraz daha fazla- Biogen'den bir paket aldım (Teşekkürler!). Paketin içinden kendi minik ama vaatleri kocaman bir tırnak bakım cilası çıktı. Tırnaktaki doku bozukluğunu onarmaktan, tırnak yapısını güçlendirmeye kadar değişik etkileri olduğunu iddia eden bu mşnşk cilayı 3 ay boyunca denedim ve bitirdim. Şimdi yorumlama zamanı!


3,3 mL'lik minicik bir cam şişede satılan Sılılevo tırnak cilası, tırnakları remineralize etmeyi vaat eden bir ürün. Tırnakta koruyucu bir film tabakası oluşturuyor. Vaatleri:
  1. Sedef, egzama, mantar enfeksiyonu gibi bir çok tırnak enfeksiyonunda görülen şekil bozukluğunu giderme
  2. Kırılgan tırnakları yeniden yapılandırma ve remineralize etme
  3. Lokal ağrıdan etkilenen tırnakları yeniden yapılandırma olarak sıralanmış.
Her gün temiz el ve ayak tırnaklarına bir kat uygulanması tavsiye ediliyor. Sılılevo suda çözündüğü için en ideal uygulama gece yatmadan önce olarak önerilmiş. Ancak, kurudurktan sonra üstüne oje sürülmesinin de bir sakıncası yok. Sılılevo şeffaf bir cila ve epey su kıvamında bir solüsyon. Minik fırçasıyla rahat uygulanıyor ve şişeyi sonuna kadar kullanmak mümkün. Tırnak üzerinde bazen pütürlü bir yüzel bırakabiliyor; bu yüzden ben, üstüne oje uygulamadan mutlaka bir de astar uyguladım. Ürünü el tırnaklarıma neredeyse her gün uyguladım; ayak tırnaklarıma iki-üç günde bir uyguladığım da oldu. Ama 3 ay düzenli kullandım.


Aldığım sonuçlara gelirsek:
  1. En etkileyici sonuç olarak, muhtemelen mantar enfeksiyonundan dolayı şekil bozukluğu bulunan ayak (özellikle baş) parmaklarımı gözle fark edilir biçimde yapısal olarak düzeltti. Eskiden beyaz kısmı nerdeyse tırnak etiyle birleşmişken, şimdi gayet olması gereken yerde ve renk ve şekilde duruyor.
  2. Tırnak kırılmaları ile ilgili olarak, ben çok belirgin bir fark göremedim...
  3. Tırnaklarımdaki soyulmayı büyük ölçüde azalttı. Kullandığım dönem hiç soyulmadı diyemem; ama, bıraktıktan sonraki 2 hafta içinde bir anda bütün tırnaklarım soyuldu. 
Sonuncu madde aklıma ürünü acaba sürekli kullanmazsak hep eskiye mi dönecek? sorusunu getirdi; ama yine de, ikinci şişeyi alıp 6 ay kullanım sonucunda tırnak üzerindeki etkisi ne olacak, denemeyi tercih edeceğim.

Sılılevo Tırnak Cilası eczanelerde bulunuyor ve fiyatı 45 TL. Biraz pahalı; ama, özellikle yukarıdaki sorunlara kalıcı çözüm olursa ne ala! Bu tür sorunlar yaşıyorsanız aklınızda bulunsun...Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.