Wellness & Beauty Zucker-Öl Peeling // Mangolu Çekirdeği Yağı ve Hindistan Cevizi içeren Vücut Peelingi


5 Nisan 2015 Pazar

Rossmann'da satılan markalar içinde en sevdiklerimden biri Wellness & Beauty. Geçen yaz vücut yağını kullanmıştım ve sürekli güneşe maruz kalan cildim hiç kurumadan, pullanmadan yazı atlatmıştı. Bu seferse sırada mango çekirdeği yağı ve hindistan cevizi içeren vücut peelingi var...


Wellness & Beauty peelingler 300 gr'lık şık bir cam kavanozda satılıyor. Kavanozun tek kötü yanı, metal kısımlarının suya değince oksitleniyor olması. Ama tabii peeling bitince şık cam ambalajı başka amaçlar için kullanabildiğimizden bu durum çok da sıkıntı değil. 

Mango çekirdeği yağı ile birlikte hindistan cevizi parçacıkları, deniz tuzu ve şeker de içeren, oldukça sert bir peeling. Hassas ciltlere göre olmadığını düşünüyorum. Duştan çıkmadan önce nazikçe cildime uyguluyorum; dirseklerime biraz daha haşin davranıyor olabilirim. Daha sonra durulanıyorum.


Fotoğraflardan gördüğünüz gibi epey iri tanelere sahip bir peeling; dolayısıyla, hassas ciltlerin uzak durmasını ya da çok dikkatli kullanmasını öneririm. Mango çekirdeği yağı da kendini belli ediyor. Bu ürünü kullanıp duştan çıktıktan sonra tampon hareketlerle kurulanıyorum ve cildimde o yağı hissediyorum. Duş sonrası vücut losyonu kullanma mecburiyetimi ortadan kaldırdığı için de bu ürünü çok sevdim! Nefis kokusu da cabası... Fakat, tanecik boyu nedeniyle, en fazla haftada bir kere kullanıyorum.

Wellness & Beauty ürünlerinin içerikleri de gayet başarılı. Bu ürün de alkol, paraben, silikon ve mineral yağ içermediği için güvenle kullanabiliyorum!


Ürünün bize ulaşmasında vesile olan Gülsen'e ve ulaştıran Rossmann'a çok teşekkür ediyorum. Siz de bu tür peelingleri benim gibi seviyorsanız, 12,90 TL'ye Rossmann'dan satın alabilirsiniz.

Mutlu pazarlar!
2 yorum

  1. WB 'nin tüm çeşitlerini denedim sonuç olarak ölü deriyi atması ve sonrasında çok da iyi nem vermesiyle bu peelingler kesinlikle harika Başak'cım :) Ben de aynı senin gibi dirsekler söz konusu olunca haşince uyguluyorum :D Üretimden kalkmadan önce deniz tuzu ve badem yağı içeren çeşidi favorimdi şimdiyse yeni favorim yeşil çay ve zeytinyağlı olan elindeki bitince şans verebilirsin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ooo Nilay'cım, yeşil çay dedin beni fethettin! Bayılırım kokusuna... bu bitsin, hemen yeşil çaylı olan alınacak :) Sevgiler!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.