M.Asam Brilliant Teint Transparent Make-up || Transparan, Işıltı Veren Baz


2 Mayıs 2015 Cumartesi

M.Asam'ın meşhur Magic Foundation fondöteninden daha çok merak ettiğim ürünü cilde canlılık ve ışıltı katmayı vaad eden bu ürünüydü. Firma sayesinde deneme fırsatım oldu, nezaketlerinden ötürü teşekkür ediyorum.


Brilliant Teint, şeftali rengi, silikon bazlı bir yüz bazı. Oldukça sedefli görünen bir ürün. Stresli ve donuk cilt görünümünü düzenlemeyi, gözeneklerin görüntüsünü iyileştirmeyi hedefliyor. İçeriğinde shea yağı bulunuyor. Sabah nelmendiriciden sonra, ya da gün içinde ihtiyaç duydukça kullanılabileceği belirtilmiş.


Ürün 30 mL'lik kavanozda sunuluyor. Makyaj sırasında sürekli ellerimi yıkadığım için hijyen açısından ben sıkıntılı bulmadım; ama, tüpte olması kuşkusuz çok daha isabetli olurdu. Korumalı bir ambalaja sahip; dolayısıyla, sizden önce kimsenin dokunmadığından emin olabiliyorsunuz.


Gördüğünüz gibi epey şeker bir renge sahip; ama, cilde uygulandığında şeffaflaşıyor ve ışıltısı kalıyor. Fakat, MAC'in Strobe Cream'i ya da L'Oreal'in LumiMagique bazı gibi bir ışıltı düşünmeyin. Çok daha belli belirsiz ve sedeften ziyade minik ışıltılı bir görünüm çıkıyor ortaya. Gözenek konusunda bir farklılık gözlemlemedim doğrusu; ama, cildi bir miktar daha canlı gösterdiğini söyleyebilirim. Cildinde kusur olmayanların sürüp çıkacağı bir ürün. Ama kusurlarınız varsa, üstüne geçtiğiniz fondötene yine ufak bir miktar ışıltı katıyor. Fakat fotoğraflarda aradaki fark anlaşılmadığı için buraya eklemedim. 


Ben bu bazı yazın bronz tenle çok sık kullanacağımı düşünüyorum; özellikle de cildimde sivilce vs gibi bir sıkıntı yokken. Tatillerde canım kapatıcı ten ürünü kullanmak istemediğinde kurtarıcım olabilir. Yani aslında makyaj bazı değil de, cilt canlandırıcı olarak düşünebiliriz; çünkü, fondöten altındaki etkisi çok çok belirgin değil.

M.Asam Brilliant Teint bazı Watson's ve Gratis'ten alabilirsiniz. Fiyatı sanıyorum 60 TL civarı; ama dönem dönem indirimleri de oluyor. 

Mutlu haftasonları...

6 yorum

 1. Ben de cok merak ediyordum ama ikinci sirada gordugum silikon nedeniyle vazgectim :) skincode'un da bir aydinlaticisi var aklim ona takiliyornsurekli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İÇinde silikon bulunmayan ten ürünü görebilecek miyiz acaba Gözde, ben de çok meraktayım... Skincode aydınlatıcıyı da ben merak ettim şimdi, aklımda olsun! Sevgiler :)

   Sil
 2. bende çok merak etmiştim instagramda övülünce. çekilişten kazandım. gelince merakla deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel Rabia'cım, güle güle kullan. Çok büyük beklentiye girmezsen neşeli, sevimli bir ürün bence :) Umarım seversin, öpüyorum!!

   Sil
 3. bu ürünü bende merak ediyorum, güzel yazı olmuş. bloguma beklerim.

  YanıtlaSil
 4. bu ürünü bende merak ediyorum, güzel yazı olmuş. bloguma beklerim.

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.