Miss W Fluid Foundation || Sıvı Fondöten -02 Doğal Bej


28 Mayıs 2015 Perşembe

Miss W ürünlerinden son olarak sizinle paylaşacağım ürün ise Vite Fait, Parfait sloganıyla sunulan sıvı fondöten.


30 mL'lik plastik tüpte sunulan bu ürünün bendeki rengi 02 Doğal Bej. Rengi, ambalajın üstündeki yapıştırmadan da anayabiliyoruz. Yüzüme uyguladığımda önce hafif turuncumsu gibi oldu; sonra düzeldi. Ama tamamen emilip düzelince de nemli bir ciltten başka de hiçbir şey kalmadı elimizde... 


Açıkçası, fondöten yerine renkli nemlendirici dense, daha çok sevip kabul edebileceğim bir ürün olabilirmiş; ama, sıvı fondöten yazılınca haliyle hiçbir beklentimi karşılayamayarak sınıfta kaldı.  Halbuki içeriği iştahımı kabartmıştı!! Temiz içeriğinin hatrına alınıp baz olarak kışın kullanılabilir belki. 
İçeriği (siteden alıntıdır)Su, Şam Gülü Suyu*, Gliserin, Gliseril Stearat Sitrat, Susam Tohumu Yağı*, Kayısı Çekirdeği Yağı*, Dikaprilil Ether, Poligliseril-6 Distearat, Yabani Hardal Tohumu Yağı*, Koko-Kaprilat/Kaprat, Avokado Yağı*, Kakao Yağı*, Benzil Alkol, Stearik Asit, Palmitik Asit, Tokoferol, Ayçiçeği Yağı, Dehidroasetik Asit, Ksantan Gam, Sodyum Sitrat, Sitrik Asit, Parfüm**, D-Limonen, Geraniol, Linalool.

*Organik tarım ile elde edilmiştir.
** Esansiyel yağlardan elde edilmiştir.

Miss W sıvı fondöten çeşitlerini 69 TL'ye Yaşam Dükkanı'ndan satın alabilirsiniz!2 yorum

  1. fondoten deyince aklım bi gidip geliyor ama kapatıcılık madem yokmuş. iyi oldu silindi kafamdan :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yok bacım hiç gerek yok... ancak baz olabilir; ama onun için de fiyatı biraz fazla :/

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.