Miss W Lenghtening Mascara || Organik Uzunluk Verici Rimel -01 Siyah


26 Mayıs 2015 Salı

Bir süre önce Yaşam Dükkanı'ndan içinde organik ve temiz içerikli makyaj malzemelerinin olduğu tatlı bir paket aldım. Türkiye'ye yeni gelen Fransız Miss W markasının ürünleri, sade ve klasik renkleriyle olduğu kadar, içerikleriyle de iddialı. Ben de bu markadan rimel, fondöten ve bir far deneme fırsatı buldum. Yaşam Dükkanı'na bu fırsatı sundukları için teşekkür ediyorum! Önümüzdeki 3 gün boyunca sırayla ürünlerden bahsedeceğim...


Rimeller renkli kozmetikler içinde içeriği en sıkıntılı ürünler. Dolayısıyla, temiz içerikli bu rimeli gördüğümde çok sevindim. Bu arada, bu üç yazıda göreceğiniz ambalajlar size ilginç gelebilir. Marka, karbon ayak izini azaltmak için blogger sunumlarında gösterişsiz ambalajlar ve tester ürünler kullanıyor...


Miss W Lengthening Mascara, içerdiği gül suyu ile kirpikleri onarıp kısa kirpikleri uzatmayı, aloe vera suyu ile nem verip beslemeyi ve akasya gamı ile kirpiklerin gergin durmasını ve şeklini korumasını hedefleyen bir ürün. Uzun, ince ve sentetik kıllardan oluşan sarmal yapıdaki fırçası ilginç. 

Rimelin yoğun bir yapısı var, sanıyorum ki akasya gamından kaynaklanıyor. Hem kıvamı, hem de ince uzun fırçasıyla kirpikleri güzel kavrıyor. İddia ettiği gibi uzatması başarılı; ancak, dikkatli taranmazsa kirpikleri yapıştırıyor ve iki gözü eşitlemek zaman alıyor. Bir miktar kıvrıklık, bir miktar hacim vermiş olsa da, asıl amacı olan uzatmadan öteye çok geçemiyor. Bu bağlamda, günlük olarak ya da eyeliner kullanmadığım makyajlar için yeterli diyebiliriz.


Sürerken fazla bulaşmıyor; ancak, gün içinde gözünüzle biraz oynarsanız dökülme yapıyor. Temas olmadığı zaman ise dökülme yaşamadım. 


Şimdi yazıyı yazarken fark ettiğim bir şey var. Bir süredir kirpiklerimin daha gür ve uzun olduğunu hissediyorum. Özel olarak bir şey de yapmıyorum. Şimdi bu rimelin içindeki gül suyunun etkisini okuyunca aklıma takıldı; acaba kirpiklerimin daha iyi durumda olması bu temiz içerikli rimelle ilgili olabilir mi?

İçeriği (siteden alıntıdır)Su, Şam Gülü Suyu*, Senegal Akasya Gamı*, Poligliseril-6 Distearat, Balmumu*, Aloe Vera Yaprağı Suyu*, Poligliseril-3 Diisostearat, Sükroz Palmitat, Gliseril Behenat, Gliserin, Candelilla Mumu, Kayısı Çekrideği Yağı*, Argan Yağı*, Stearik Asit, Palmitik Asit, Koko-Kaprilat/Kaprat, Hidrojene Zeytin Yağı Stearil Esterleri, Benzil Alkol, Dikaprilil Ether, Ksantan Gam, Dehidroasetik Asit, Sodyum Benzoat, Potasyum Sorbat, Sitrik Asit, Tokoferol, Laktik Asit, Sodyum Hidroksit.

*Organik tarım ile elde edilmiştir.

Miss W Lengthening Mascara'yı Yaşam Dükkanı'ndan 49 TL'ye alabilir, tüm Miss W ürünlerine yine aynı siteden ulaşabilirsiniz. Miss W rimellerin bir de Hacim veren çeşidini bulabilirsiniz.

Çok etkileyici bir rimel olmasa da, tertemiz içeriği sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilecek günlük rimelimiz yerine geçebilir (ki bende geçti de).

Mutlu haftalar!!!2 yorum

  1. İçeriği temiz bakım/kozmetik ürünleri üreten hele bir de ambalaj ve tasarım konularında hassas davranan firmalara büyük sempatim var sayende birini daha tanımış oldum :) Rimelde gül suyu kullanma fikri güzelmiş hele dediğin gibi gürleştirici etkisi de varsa çifte kavrulmuş :D Bu arada farın rengi nasıl güzel ya yazıların devamını merakla bekliyorum :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen Nilay, bu markanın ambalajlarına da bayıldım! Yani gürleşme kısmı rimelden mi bilmiyorum; ama olabilir valla. Far yarın :) Öperim!!!

      Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.