Rimmel London Lasting Finish Primer || Makyaj Bazı


7 Mayıs 2015 Perşembe

Lily Pebbles'ın videolarından birinde bu bazı görüp methini onun ağzından dinledikten sonra aklımın bir köşesine yazmıştım. Kullandığım ten ürünleri genelde kalıcı; ama, tüm gün bilgisayardan yayılan ışınlara maruz kalmaktan öğleden sonra cildimde fondöten kalmıyor resmen. Ben de Watson'sta bu bazı oldukça uygun bir fiyata bulunca, denemek istedim. 


Rimmel London Lasting Finish Primer makyajınızı 8 saate kadar yüzünüzde tutma vaadinde olan bir baz. Silikon içeren bazlardan; ama, kullanırken silikon yapıyı hissetmiyorsunuz. Daha çok cilde nem veren bir baz gibi düşünebilirsiniz; çünkü ben kuru cildime çok iyi geldiğini hissettim. Bu bağlamda, yağlı ve karma ciltler için çok uygun bir baz olmayabilir.


Bazdan fındık büyüklüğünde bir miktarı alıp öncelikle kızarık olan burun etrafıma, daha sonra T bölgeme ve kalanı da yanaklarıma masaj yaparak yediriyorum. Cildimi canlı ve nemli gösteriyor. Çok hafifçe yapışkan bir yapısı var; ama insanı rahatsız etmiyor. Ve sanırım bu da fondötenin cilde tutunmasına yardımcı oluyor. 


Benim kullandığım fondötenlerin bilgisayar karşısında performansını gerçekten arttıran bir baz oldu. Zaten vaadi 8 saat olduğu için, bütün günü ve geceyi kurtaracağını söyleyemiyorum; ama, işten çıkana kadar beni idare ediyor. Cildimi nemli tutmasını da ayrıca seviyorum. Silikonlu olmasına karşın sivilce gibi bir sorunla da karşılaşmadım. 

Rimmel London Lasting Finish Primer'ı Watson's mağazalarından 15,99 TL'ye satın alabilirsiniz. Siz uygun fiyatlı başka hangi bazları önerirsiniz?

6 yorum

 1. bunu ben de denemeyi istiyorum ama yağlı cilde uygun değil deyince bir durdum belki kışın alır denerim cildim daha bir kuruya dönüyor kış aylarında..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet İrem'cim, cildin yağlıysa en iyisi kışın denemek... ben bile bir durdum havalar ısınınca... Öperim!

   Sil
 2. Ben çok merak ediyordum. Elimde ki bit bazımı bitirirsem öyle alayım bundan da. Bende gosh u merak edip aldım ama bulamıyorum nereye koydu isem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabia'cım, Gosh'un beyaz renkli bazını almıştım ben de, ama pek memnun kalmadım. Hiçbir şey ifade etmedi bana. Bunu beğendim ama, aklında olsun. Öperim!

   Sil
 3. Merhaba, ben bu bazı almıştım fakat kuru cildimi daha da kuruttu. Ne zaman uygulasam yanaklarım, burnumun etrafı pul pul oldu. Öncesinde muhakkak nemlendirici kullanmama rağmen. Cakey bir görünüm oluşturdu. Siz kullanmaya devam ediyor musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa çok ilginç Gökçe, bende kesinlikle öyle bir etkisi olmuyor. Bazla ilgisi olduğuna emin misiniz? O sırada başka bir ürün daha kullanmış olabilir misiniz? Çok şaşırdım, o yüzden soruyorum, içinde cilt kurutabilecek bir madde göremiyorum çünkü...

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.