Cyréne Enhanced Skin Recovery Facial Tonic || Gelişmiş Cilt Kurtarma Toniği


1 Haziran 2015 Pazartesi

Geçen ay Cyréne ekibinden çok hoş bir kahvaltı daveti aldık. Madam Makyaj, FrancescaLa, Dörtdörtlük Blog, ben ve Nesneslis, Çukurambar Liva Pastanesi'nde Cyréne'in yaratıcıları Şirin Hanım ve Ersin Bey ile buluşup hem keyifli bir kahvaltı yaptık, hem de cilt bakımı ve kozmetik ürünler hakkında bir çok yeni bilgi edindik. Bu güzel sabah yetmezmiş gibi, bize koca bir paket dolusu hediye getirmişler. Kendilerine her şey için çok çok teşekkür ediyorum ve hemen bu paketten çıkan ürünlerden biri olan Enhanced Skin Recovery Facial Tonic'ı incelemeye başlıyorum...


Premium Antioxidant Shield/Yüksek Kaliteli Antioksidan Koruması iddiası bulunan bu tonik hassas cildi sakinleştirerek kızarıklığı ve pul pul görünümü gidermeyi vaat ediyor. İçerik listesinin en başında göze çarpan gliserin ve sodyum hyaluronate de cildi nemlendirme iddiasını destekliyor. 


Bu toniği kullanırken ilk bir hafta cildimin biraz yandığını hissettim ve biraz keskin bir kokusu olduğunu düşündüm. İçeriğine yeniden bakınca Benzil Alkol'ü gördüm ve aslında koruyucu olduğunu bilmeme rağmen, Şirin Hanım'a yazıp alkol içeriğini sormaya karar verdim. Yanıtını hemen burada paylaşmak istiyorum:

Tonikle ilgili size kısaca şöyle bilgi vereyim: Benzyl alkolü doğru biliyorsunuz, koruyucu görevi var ama tek başına değil, ürünün içerisinde karışım şeklinde dörtlü bir komponent kullanıyoruz geniş spektrumlu koruma sağlaması için (Benxyl alkol, dehydroxyacetic acid, sorbic acid, benzoic acid). Kullanım dozu olarak da içeriklerden de anlaşılır, yönetmeliklerde her koruyucu için bir maksimum doz vardır zaten onun dışına çıkılamaz, biz mümkün olduğunca koruyucuları minimum tutmaya çalışıyoruz, dozları mikrobiyolojik ve stabilite testleri ile tespit ediyoruz. Sağlık açısından en güvenli koruyucular arasında yer aldığı için bütün toniklerimizde ve ürünlerimizde genelde bu koruyucuyu kullanıyoruz.
Ürününü kokusunun sebebine gelince de, bu bitkilerin kendi kokusu. Özellikle pycnogenol (çam kabuğu ekstraktı) biraz ağır kokar ama çok çok çok faydalı bir içeriktir, antioksidan bakımından. Cildinizde yanmaya neden olabilecek tek içerik var: niacinamide (B3 Vitamini veya nikotinik asit olarak da bilinir). Niacinamide bir cell comunicating aktifidir. Hücreler arası iletişim sağlar ve aynı zamanda da bütün sentezlerde görev alır, reaksiyona proton taşır veya elektron alır NADH ve NADolarak rastlamış olabilirsiniz belki. Krebs (sitrik asit) çevriminin çok önemli bir parçasıdır. Bazen, özellikle ilk başlarda bazı ciltlerde sizdeki gibi reaksiyonlar verebilir, sebebi sulu ortamlarda nikotinik aside dönüşmesidir, ama zamanla alışır cildiniz. 
Öncelikle Şirin Hanım'a bu değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de bir hafta sonra yanma hissi tamamen geçti. Tonik cildimi kesinlikle kurutmadı ve alerjik bir reaksiyona neden olmadı.


Sabah-akşam pamuğa sıktığım tonikle tüm yüzümü sildim. Şu an şişenin yarısındayım ve pullanmayı hafiflettiğini söyleyebilirim; ama, kızarıklığa çok çare olmadı. Ama, cildimi seruma güzel hazırladığını düşünüyorum. Belki ürünün bitmesine yakın kızarıklık konusunda da daha fazla etki görebilirim.

Enhanced Skin Recovery Facial Toner 150 mL ve 48 TL. Lila Kutu'dan ya da Cyréne'in kendi web sitesinden alabilirsiniz... Benim -hala- bir numaralı favorim olan Pure&Natural Moisture Boost Toner'a da bakmayı da uutmayın!

Mutlu haftalar!!!!

10 yorum

 1. Cyrene ürünlerini ben de severek kullanıyorum yeni ürünlerine de bakacağım daha...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak bak, hele bir gece kremi var... kalp kalp kalp yani! Cumaya yazacağım inşallah, öperim İrem'cim!

   Sil
 2. Icerigi cok hos gorunuyor Basak <3 Not ettim bunu da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaz Onur'cum; ama bence Moisture Boost olan çok daha iyi :) Hem de yarı fiyatına ;)

   Sil
 3. Moisture Boost Tonik gerçekten harika :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi Gözde'cim? Herkes pek sevmiş onu...

   Sil
 4. Moisture Boost 'u severek kullanıyorum ama yeni toniğin eğer kızarıklıklar üzerinde bir etkisi varsa güncellenmiş yorumlarını bekliyor olacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bea Theo, bana pek varmış gibi gelmedi (içerikte kızarıklıkla ilgili bir şey göremedim); ama, bitenler yazılarımda bu etkisi var mı yok mu mutlaka bahsederim; burayı da güncellerim. Kızarıklıkla ilgili hiçbir ürün benim kızarıklıklarıma etki etmedi şimdiye kadar :))) sevgiler...

   Sil
 5. Moisture 'yi şişe şişe bitirdim. Çok çok memnunum diyebilirim . Daha önceki mailleşmelerde Şirin Hanım bana da bu toniği önermişti. Hücre arası etkileşimi sağlaması oldukça ilgimi çekmişti halen aklımda olan bir ürün. Deneyim yorumun için teşekkürler canım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim rica ederim. Benim favorim hala Moisture Boost tonik; ama bu tonik de cildi başarılı biçimde nemlendiriciye hazırlıyor. Belki de bir kaç şişe kullandıktan sonra etkisi daha iyi görülüyor olabilir. Sevgiler canım!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.