Doğal Bebeğim'den Trukid Sunny Days SPF 30+ Güneş Kremi ve Jack'n Jill Yabanmersinli Doğal Diş Macunu ve Diş Fırçası


30 Haziran 2015 Salı

Trukid All Natural Sunny Days SPF 30+ bizim son 3 senedir çocuklar için kullandığımız güneş kremimiz. Geçen haftalarda Doğal Bebeğim bu kremimizi yeniledi; bir de yanında Jack'n Jill markasının doğal diş macunu ile diş fırçasını da gönderdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum!


Trukid All Natural Sunny Days SPF 30+ mineral -yani fiziksel- güneş filtresi içeren, kimyasal olmayan, geniş UVA/UVB spektrumuna sahip harika bir güneş koruyucu krem. Çok hafif bir portakal kokusu var. Tüm vücut ve yüz için kullanılabiliyor. 


Güneş koruyucu olarak %20 oranında çinko-oksit içeriyor ve bu bileşen zararlı kabul edilen nano boyuttan büyük. İçerik olarak saf su, aloe vera suyu ve çeşitli bitki özleri ve yağlarından oluşuyor. Dolayısıyla, bebek ve çocukların kullanımı için oldukça uygun. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce uygulanması ve en geç 60 dakikada bir yenilenmesi öneriliyor. Suya veya havluyla kurulamaya dayanıklı değil. Çocuklara belirtilen sıklıkta uyguladığımda hiç yanık sıkıntısıyla karşılaşmadım geçen 2 seneden. Kendim de Antalya'da gittiğimizde yüzümde ve dekolte bölgemde kullandım. Güneş alerjisi sıkıntısı yaşamadım. çok çok iyi koruduğunu söyleyebilirim dolayısıyla.


Kıvamı her fiziksel koruyuculu güneş kreminin olduğu gibi yoğun ve beyaz. Ama, zor uygulanan türden bir yoğunluğa sahip değil. Dağıtmak uzun sürüyor ve çok hafif beyaz bir tabaka kalıyor; ancak, çocuklar için sorun değil. Tek sorun, uygulanmasının uzun sürmesi; bizimki gibi kıpırdak oğlanlar siz kremi yayana kadar elinizden kaçabiliyorlar :) Ben şehir içinde makyaj altında kullanmıyorum; ama, tatilde yüzüme ve güneşe karşı hassas olan dekolte, omuz başı gibi bölgelere ilk bir kaç gün bu kremi uyguluyorum.


Trukid All Natural Sunny Days SPF 30+ mineral filtreli güneş koruyucu kremi Doğal Bebeğim'den 79,90 TL'ye satın alabilirsiniz. Ya da arada Unnado gibi sitelerde kampanyaları oluyor; bu kampanyaları da Doğal Bebeğim'in Instagram hesabından takip ederek daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. 


Jack'n Jill diş ürünleri de, yine annelerin sıkıntı duyduğu konulardan olan "sağlıklı diş macunu" konusunda bizi rahatlatıyor. Sertifikalı organik yabanmersini içeren doğal ve cruelty-free diş macunu ve tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden ve mısır koçanından yapılmış diş fırçası bize ilaç gibi geldi!


Jack'n Jill Natural Toothpaste'in 5 ayrı çeşidi var ve aromalarının hepsi sertifikalı organik gerçek meyveden üretiliyor. 6. aydan itibaren bebeklerin kullanımına uygun ve yutulmasında sakınca yok. SLS, paraben, florür, yapay renklendirici ve koku içermiyor. Bu ürün bebeklere uygun, 1-3 yaş arası için geliştirilmiş silikon diş fırçasıyla da kullanılabilir; ya da, çocuklar da yine Jack'n Jill Bunny diş fırçası ile dişlerini güvenle fırçalayabilirler.


Jack'n Jill Bunny Diş Fırçası ise yumuşak kılları, ergonomik sapı ve tamamen mısır koçanından yapılmış sapıyla bebeklerin ve çocukların kullanması için çok uygun bir fırça. Bebeklerin hassas dişleri ve diş etlerine zarar vermeden temizliğini gerçekleştiriyor. Ben de güvenle kullanıyorum. 

Jack'n Jill Doğal Diş Macununu 23,90 TL'ye ve Jack'n Jill Bunny Diş Fırçasını da 23,90 TL'ye yine Doğal Bebeğim'den alabilirsiniz. Bir de saklama çantası gördüm, çok hoşuma gitti. Çocuklara seyahatler için bu çantadan da alıp eşyalarını temiz temiz taşıyabilirim :)

Çocuklarınız -ya da kendiniz için- hayvanlar üzerinde deney yapmayan, doğal ve temiz içerikli ürünler arıyorsanız aklınızda bulunsun!6 yorum

 1. Dunyanın en yakışıklı 2 cocuğun annesiii!!!! :*
  Güzel günlerde kullansınlar. Sen sürünce söyle bana bembeyaz olurlar hemen gelip ısırırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cııım :) Teşekkürler canım! Hahaha, ben sana haber veririm, ısırmaya gelirsin :)))) Öperim çook!!!

   Sil
 2. minnoşlar güle güle kullansın. diş fırçası çok hoşmuş çocukları alıştırmak ve diş firçalamayı zevkli hale getirmek lazım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem kesinlikle haklısın. Motive edip zevkli hale getirince ancak alışkanlığa dönüyor :) Öptüm çok!!

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Kızsal Şeyler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.