L'Oréal Infallible Mega Gloss -Yorumlar ve Swatchlar (108, 102, 509, 404, 107)


2 Haziran 2015 Salı

L'Oréal'in yeni dudak parlatıcılıları olan Mega Gloss serisi çıktığından beri gözüm üzerinde. Sevgili İnci'min bana 5 rengini hediye etmesiyle bu güzel serinin bir kısmına kavuşmuş ve merakımı gidermiş oldum. 


L'Oréal Infallible Mega Gloss parlatıcıların Cream, Xtreme Resist ve Matte olmak üzere 3 çeşidi mevcut. Glossların ortak özelliği, yapışkan olmamaları. Dudakta ağırlık yapmıyor ve yapış yapış his vermiyor. Ayrıca, içerdiği soyum hyaluronate sayesinde dudakları nemlendirdiği de yazılmış. Kalıcılığı türüne ve rengine göre değişiyor; ama, Cream serisinin hiç kalıcı olmadığını, Xtreme resist ve Matte serilerinin ise , özellikle Mat serisinin, gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bu arada, hiçbirinin dudaklarımı kurutmadığını da eklemem lazım.

Glossların güçlü noktalarından biri de aplikatörü. Dudak şeklindeki kıvrımlı fırçası sayesinde rahat uygulama yapılıyor. Ben iç bükey kısmıyla al dudağıma, dış bükey kısmıyla ise üst dudağıma uygulama yapıyorum. Fırçanın dış köşeleri ise dudakların etrafını çerçevelemek için ideal.


Renkleri tek tek incelersek... Cream 108 -Revolution Faboulous açık bir kayısı rengi gibi dursa da bende pek belli olmayan uçuk bir renk. Tek başına kullanımının epey zor olacağını düşünüyorum. Cream serisinin tamamı gibi çizgelere doluyor. Ama rujların rengini kırmak için biçilmiş kaftan!


Cream 102 -Scream and Shout ise çok tatlı bir somon rengi. Renk verme ve diğer özellikler konusunda bir önceki gloss ile aynı. Düzgün bir sonuç elde etmek için bazen 5 dakika arabada uğraşıyorum. Fırçayla uyguladıktan sonra, tampon hareketlerle dudaklarıma yedirirsem daha iyi sonuç alıyorum. ŞURADAKİ fotoğrafta tek başına bu ruj kullanıldı.


Xtreme Resist 509 -You Know You Love Me: Serideki simli renklerden 509 numara yine yapış yapış olmayan ve ayrıca da kalıcı olan bir ruj. Dudaklarınız koyu renkliyse başka bir ürüne gereek kalmadan uygulayabilirsiniz. Değilse, yine pek çok rujun üstünde harika duracaktır. 


Matte 404 -Raspoutine-Me! ise bu serideki mat rujlardan. Yapısı saten ve oldukça da kalıcı! Kendisi silinmeye yüz tutsa bile dudakta rengi kalıyor. 404 numaranın rengi de bir harika! Turuncuya çalan bir kırmızı! Bayıldım!


Cream 107 -Who's the Boss ise bendeki tek koyu renk. Çok hoş, değişik bir tonu var ve yazın değil, kışın sevgilisi olacağı kesin! Rengi, içinde kahverengilik de bulunan bir mürdüm. Yapış yapış olmamasına rağmen, çizgilere dolma gibi bir kusuru var...


Gloss insanı olmamama rağmen bu parlatıcıları çok sevdiğimi söylemem lazım. Şimdi bir de pembe-kahve bir rengi gözüme çarptı. Ama ne yazık ki hiçbir mağazada testerı olmadığı için rengi deneyemedim. 

Normal satış fiyatı 29,90 TL ve ben yana yakıla yeni bir indirim haberi bekliyorum :) Bu güzelliklere kavuşmamı sağladığı için de İnci'ye yeniden teşekkür ediyorum! 6 yorum

 1. son 3'lü harika canım güle güle kullan hepsini :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, ben en çok somon cream ile mat olanı sevdim :) Öperim İrem'cim!

   Sil
 2. 404 süper. Özellikle de benim gibi turuncu ve turuncu alt tonlu kırmızıları sevenler için... Ben de sana en çok bu rengi yakıştırdım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Aytül'cüm, o renge bir ayrı bayıldım zaten; ve fekat göründüğünden de neon! Hafta sonu için süper olur! Öpüyorum seni :)

   Sil
 3. Sizce mat olanın yapısı nasıl? Kıyaslayacak olursanız hangi ruja benzetirsiniz Başak Hanım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eylül, matların yapısını çok beğendim. Açıkçası, bu kategoride denediğim hiçbir ruja benzetemedim. Çünkü tam mat değil, hafif nemli bitişi var; ama kalıcı. Bir de, oldukça kolay uygulanıyor. Kısacası "matte lip stain" diye geçen rujların dudağı en az rahatsız edeni diyebilirim. Sevgiler...

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.