L'Oréal Lumi Magique Fondöten -Rose Pearl


4 Haziran 2015 Perşembe

Tatlı İnci'min bu seneki doğumgünü hediyelerinden biri, kuru cildim için seçmiş olduğu L'Oréal Lumi Magique Fondöten idi. Parlak duruşlu fondötenleri sevdiğimden bu fondöteni seçmiş olmasına da çok çok sevindim! Teşekkürler fıstığım!


30 mL'lik, pembe altın rengi metal pompası olan, şık bir cam şişede sunulan fondöten "Liquid Light/Sıvı Işık" Teknolojisini kullanıyor ve cildin kendinden ışıldıyormuş gibi görünmesi iddiasında. Cildin daha aydınlık, daha sağlıklı ve parlak görünmesi de fondötenin diğer vaatleri.


Fondöten losyon kıvamında, çok sıvı omamakla birlikte kremsi de değil. Kolayca uygulanıyor ve dağıtılıyor. Kapatıcılığı düşük-orta arası; üst üste uygulanarak biraz arttırılabilir. Hafif çizgilere dolma potansiyeli var. Ve kalıcılığı da yine orta düzeyde.


Fondötenin bendeki rengi R/C/K1 kodlu Rose Pearl rengi; yani, pembe alt tonlu, açık bir renk. Cildimle bire bir örtüştü. Dolayısıyla, eğer NC20 civarındaysanız, sizin için de uygun olabilir. Fondötenin sevdiğim taraflarından biri de oksitlenmiyor olması. Yani cildinizle reaksiyona girip koyulaşmıyor. Ki bu, fondötenlerde hiç sevmediğim bir özellik!


Fondötenin ciltteki duruşunu çok sevdim. Parıl parıl değil; ama, kesinlikle mat ya da saten bitişli de diyemem. Nemli, hafif sedefli duran, hoş bir fondöten. Ancak bence bu tam bir kuru cilt fondöteni. Çünkü yapısı gerçekten parlamaya çok müsait. Ve kuru ciltlerin seveceği tarzda yumuşak bir ürün. Dolayısıyla, eğer cildiniz yağlıysa, önermem. Karmaysa, T-bölgesine pudra ile kullanabilirsiniz.


Hafif yapısıyla günlük olarak kullanmayı çok sevdiğim fondötenlerden biri oldu Lumi Magique. Biraz daha kalıcı olsaydı çok daha fazla sevecektim; ama, böyle de bağrıma basıyorum ve kuru ciltli olup aydınlık ve hafif sedefli bitişli fondöten seven herkese öneriyorum...

13 yorum

 1. Gerçekten de hiç yağlı ciltlere göre değil. Bir kere kullandım ve inanılmaz parlama yaptı. Kaç kat pudra geçtim bilmiyorum. 30 dakika içind eyeniden parlamaya başlıyordum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cildimin bu kadar kuru olmadığı bir dönem ben de denemiş ve nefret etmiştim Bebe... Kesinlikle kuru, karma-kuru dışındakilere göre değil...

   Sil
 2. çok güzel durmuş sende Başakcım ama bana göre değil anlaşıldı T bölgem parıl parıl olur anında :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlı ciltler de sevmiş İrem'cim; ama, bence de çok parlar... Öperim!

   Sil
  2. Ben sevdim İremcim. En iyisi indirim olmayan bir zaman git dene. Bütün gün kalsın. Bakalım sen ne hissedeceksin. Gerçi ben Benefit'in Hello flawless'ından daha çok beğendim. Benzer ürünler.

   Sil
 3. Ben karma- yağlı ciltli olmama rağmen çok sevmiştim bu ürünü<3

  Benim yazımı da okumak isterseniz http://lifestyleofsiri.blogspot.com.tr/2015/04/loreal-lumi-magique-fondoten.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okudum hemen Siri-Yaşam :) Güle güle kullanın :)

   Sil
 4. fondötenin yapısını ve duruşunu çok sevmeme rağmen cildimin yağlı olması yüzünden kullanamıyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaülı ciltler de sevmiş gerçi ama bence de zor olur kullanımı Sevgi'cim, öperim!

   Sil
 5. ben n3 aldım yanlış mı aldım dersin abla? nc25-30 arası rengim var sarı alt tonlu istiyordum açıkcası bu serinin renk olayını hiç anlamıyorum ! :( çok mu pembe duruyor diye düşündüm sende bu inanılmaz doğal durmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gizem, lütfen kusura bakma yoğunluktan yanıtlayamadım.... L'Oreal'in renk skalasını ben de hiç ama hiç anlamıyorum ve yardımcı olamıyorum bu yüzden... keşke testerlar ve deneme şansımız daha çok olsa...

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.