MAC Extra Dimension Far -Amorous Alloy


12 Temmuz 2015 Pazar

MAC'in şekli kadar renk verişi de klasik farlarına göre çok daha güzel olan Extra Dimension farlarını koleksiyonlarla birlikte görmeye alışmışken marka bir güzellik yaptı ve 18 farklı renkte Extra Dimension farı kalıcı seriye ekleyerek satışa sundu. Fırça temizleyicimi yenilemeye gittiğimde bu farların yapılarını deneme gafletinde (!) bulundum ve Emre MUA'nın favorisi Amorous Alloy da eve benimle geldi!


Extra Dimension farlar likit-toz yapıda ürünler. Kuru ya da ıslak kullanılabiliyor (ıslaktan kastım, fırçayı MAC Fix+ ile ıslatıp farı almak). İçinde prizmatik yansıtıcılar olduğu belirtilmiş. Gerçekten de metalik etkisi, özellikle de ıslakken, kuvvetli farlar. Ben kuruyken de renk verişlerini güçlü buldum; ama, ıslakken kesinlikle renkler ve metalik etki çok daha net!


MAC Amorous Alloy rengini derin terracote bakır olarak tanımlamış. Gerçekten de toprak tonunun ağır bastığı, kahverengiye dönük bir bakır rengi. Minik ışıltıları da olan bir far. Bana kalırsa Antiqued fara da benziyor biraz; ama, Antiqued daha küllü ve ışıltısız bir renk. Amorous Alloy epey sıcak tonlu bir far.

Sol: Islak, Sağ:Kuru

Emre MUA bana bu farı tek başına göz kapağına uygulayıp dağıtarak ve siyah bir eyeliner ve göz pınarında aydınlatıcıyla kullanmayı önermişti. Ben de ilk denememde böyle yaptım. Oldukça da şık oldu bence. Daha sonraki denemelerimde açık renk farlara gölge olarak da bu rengi kullandım. Biraz grunge ama güzel makyajlar çıktı ortaya. Onları da daha sonra paylaşacağım...


Bu makyajda farı epeyce dağıttım ve günlük kullanıma uydurdum. Çok daha yoğun uygulamanız da mümkün.

MAC Extra Dimension farlar 69 TL'ye satılıyor. MAC Mağazalarından ya da MAC Online'dan satın alabilirsiniz. 

Mutlu Pazarlar!!!

12 yorum

 1. Rengine ve sendeki durusuna bayıldım bi inceleyim hemen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ümran çok teşekkürler, açık tende daha bir belli ediyor sanki kendini :) sevgiler...

   Sil
 2. Bu serideki ilk tercihlerim daha alışılmış olmayan renklerdi ama bunu yaptığın makyajda görünce nasıl bayıldım anlatamam! Çok pratik, çok kullanışlı bir renk. Üstüne bu farların güzel yapısı eklenince mutlaka almak gerek. Güzel günlerde kullan! :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sendeki renkleri de çok beğenmiştim Makyaj Maceraları; ama kendimde bu tonları çok seviyorum. Bir de Emre'den öneri gelince kayıtsız kalamadım :) Öperim!

   Sil
 3. Gercekten çok guzel bir renkmiş ve size çok yakışmış.Güle güle kullanın :).Hemen bir göz atalım :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özge çok teşekkürler, sevgiler!!!

   Sil
 4. Farları internetten incelerken bu farı görünce direkt aklıma sen gelmiştin :))) Tam senin rengin canım güle güle kullan :-* Grunge makyajlar yaptın demek kulağa güzel geliyor şimdiden merak ettim bile :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilay :)))) Nasıl tanımışsın beni! Kahverengi/bakır tonlu far insanı Başak :))) Çok teşekkür ederim! Ay bakma sen benim grunge dediğime, göz kapağında değil de içinde eyeliner olan, dağıtılmış bakır gölgeli makyaj işte hahaha, benim grunge o kadar oluyor :))) Öperim!

   Sil
 5. Başak abla çok yakışmış bu renk sana. Renge de bayıldım. Ben de Antiqued'i swatchladığımda bayılıyorum ama sanki gözde kendini belli etmiyormuş gibi geliyor. Bu renk ama gözlerde de kendini belli etmiş. Güle güle kullan :) -Eray

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eray'cım, di mi ya, bu far sanki Antiques'in göz kapağında durması gereken hali gibi :)))) Gerçi ben Antiqued'i de seviyorum; ama, bunu daha bir sevdim, orası ayrı. Öperim!

   Sil
 6. ahh o renk o renk yok muuu :-(( ama bu sefer le disco'nun peşine düşeceğim orada bir kaç renk gördüm umarım yakından görünce beğenmem diyorum :-))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihihih, ben bu hafta yazacağım bir tanesini Le Disko'dan mihihihi :) Öperim İrem'cim!!!!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.