Mustela Bebe Çok Yüksek Korumalı Güneş Spreyi SPF 50+ UVA UVB


8 Temmuz 2015 Çarşamba

Yaz geldi, gelemedi; güneş açtı, açmadı derken artık havalar iyice ısındı, yaz tatillerine çıkılmaya başlandı. Biz de bu sene bir kaç parça tatil yapacağız umarım; ama, güneş kremlerini çocuklar için şehir içinde kullanmaya çok daha önce başladım. Özellikle Çınar yaz okuluna gittiği için, sabah evden çıkmadan sürüyorum ve çantasına da kremini koyuyorum. Tabii çocuklar söz konusu olunca hem temiz içerikli, hem de sürülmesi hızlı ve pratik olan ürünleri terich etmeye çalışıyorum. Mustela'nın spreyli güneş kremi de bu ürünlerden biri...


Mustela'nın bu güneş spreyi oldukça akışkan kıvamda ve püskürtme mekanizması sayesinde çok hızlı uygulanabiliyor. Yani Çınar ya da Rüzgar hareket halindeyken bile ürünü sıkıp kolayca dağıtabiliyorum. Hızlıca emilip beyaz iz bırakmıyor (gerçi çocuk ürünlerinde iz bırakmasını çok da önemsemiyorum). Ciltlerini de nemli tutuyor. Suya dayanıklı olduğu belirtilese de, henüz deniz/havuz performansını denemedik; ama çocuklarda güneş ürünlerini her deniz/havuz seansından sonra, ya da 2 saatte bir mutlaka yeniliyorum. Çınar yaz okulunda olduğu süre boyunca da güzelce koruduğunu düşünüyorum.


Kimyasal ve bir miktar da fiziksel güneş filtresi içeren bu ürünün içeriği de fena değil. En azından, beni rahatsız eden güneş koruyucular içermiyor. Dolayısıyla, çocuklarda gönül rahatlığıyla kullanabiliyorum. Zaten üzerinde de hassas cilt toleransının yüksek olduğu belirtilmiş. Çok büyük ihtimalle tatilde ilk bir kaç gün ben de bu spreyi vücudum için kullanırım. 


Yukarıda da yazdığım gibi, Çınar yaz okuluna gittiği sürece sabahları hızlıca bu losyonu uyguladım, kendisi uygulaması için de hep çantasına koydum. Açılır-kapanır sprey mekanizması sayesinde dökülme gibi bir sorunla karşılaşmadık. Yukarıdaki görselde gördüğünüz halkayı ok yönünde çevirirseniz sprey mekanizması açılıyor ve ürünü püskürtebiliyorsunuz. Tümsek tarafa getirdiğinizde ise sprey mekanizması kilitleniyor ve ürün kesinlikle sızmıyor. Ambalajına 10 üstünden 10 verdim!

Mustela güneş ürünlerine pek çok yerle birlikte uygun fiyatlarla Turuncu Kasa'dan da ulaşabilirsiniz. 300 mL'lik bu ürünü de şu anda %20 indirimle 79,60 TL'ye Turuncu Kasa'dan satın alabilirsiniz. 

İyi tatiller!!!!---------------------------------------------------------------
NOT: Ürün Turuncu Kasa tarafından denemem için gönderilmiştir. Bu yazı tamamen objektif görüşlerimi yansıtmaktadır. 4 yorum

 1. Güneş kremi olmazsa olmaz =) İyi tatilllerrrrr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen İlke'ciim, teşekkürler :) Sana da!!!

   Sil
 2. Valla bende bazen oğlumun güneş kreminden kullanıveriyorum nedense çocuk ürünlerini kendimde de kullanmak daha güvenli geliyor.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah aynen Ayşe'cim, bana da güvenli geliyor çocuk ürünleri... ama geçen İnci "aslında çocuk ürünleri büyüklerin ciltlerini çok kormuyormuş" dedi; ama niye olduğunu tam konuşamadık. Gerçi bana tam tersi olurmuş gibi geliyor. Kısacası, ben de kullanmaya devam ediyorum hahaha :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.