Makeup Revolution Ultra Eyeshadows: Flawless Matte Palet


24 Ağustos 2015 Pazartesi

Makeup Revolution pek çok markanın ünlü ürünlerinin muadilleriyle birlikte uygun fiyatlı kullanışlı ürünleri de tüketicilere sunan bir İngiliz markası. Malesef ülkemizde satılmıyor; ama, yurt dışından gelen sevgili arkadaşlarımıza ısmarlayarak sahip olabiliyoruz.

Ben uzun bir süredir bu markanın 32 renkten oluşan Flawless Matte paletini istiyordum ve en sonunda canım Onur'cum bir Hollanda sitesinde 9 Euro'ya buldu ve gelirken bize getirdi. Teşekkürler canım benim!


Revolution Matte Flawless palet 32 mat fardan oluşuyor. Paketlemesi çok şık. Altın rengi karton ambalajın içinde ince, kapağının tamamında kocaman bir ayna olan siyah, üstü yine altın yazılı hoş bir ambalajla geliyor. Farlarla ayna arasındaki şeffaf plastik ayraç ise hem aynanın tozlanmasını önlüyor, hem de farların isimlerimizi görmemizi sağlıyor.


32 farın tamamı mat. Yumuşak yapıda; ancak, biraz tebeşirimsi farlar. Dağıtırken biraz sorun yaşayabiliyorum. Pigmentasyonları çok güçlü değil, ama genelde ben farları crease rengi olarak kullandığım için çok sorun etmedim. İki kere üstü üste geçildiğinde pandaki rengi alabiliyorsunuz. Palette genelde toprak ve pembe tonları mevcut. Yukarıdan aşağı inen dörtlüler aynı renk tonlarının varyasyonları.


Benim favori renklerim soldan 3., 4., ve 5. sıra. Bu sıralardaki renkleri kaç altı için, geçiş rengi olarak ve gölgelendirme için çok sık kullanıyorum. 6. sıranın son rengi de yine çok iyi bir gölge rengi. Diğer renkleri sıklıkla kullanmasam da elimin altında olması hoşuma gidiyor. Aşağıdaki swatchların hepsi bazsız ve iki kat...

Soldan sağa: Soft, Antique, Cool, Flaw

Soldan sağa: Oak, Nut, Sand, Nutmeg

Soldan sağa: Bark, Taupe, Fawn, Pearl

Soldan sağa: Warm, Rosewood, Muse, Matte

Soldan sağa: Burnt, Rust, Warm, Shell

Soldan sağa: Wood, Bear, Mud, Chrome

Soldan sağa: Earth, Olden, Leather, Cork

Soldan sağa: Carbon, Charcoal, Smoke, Stone

Aslında sadece bu paletteki renkleri kullanarak makyaj yapmayı hiç düşünmemiştim; çünkü ben makyajda biraz da ışıltı ve boyut seviyorum. Ama renkleri ve geçişleri göstermek için bir kaç deneme yaptım. Fena bulmamakla birlikte, hala asıl amacının geçiş rengi olduğu konusunda ısrarlıyım.

Göz kapağı Smoke, geçiş rengi Rust

Göz kapağı Leather, geçiş rengi Olden, Gölge Leather

Göz kapağı Chrome, geçiş rengi Mud, gölge Bear

Geçiş rengi Warm


Bu paleti uygun fiyatla aldığıma gayet memnunum; en azından mat geçiş rengi arayışlarım son buldu. Ayrıca, kaş doldurmak için ya da kontur rengi olarak da pek çok alternatifim oldu. 

Makeup Revolution markası İngiltere'de ve bazı Avrupa ülkelerinde satılıyor. Bu Flawless paletlerin Affirmation olanında gözüm var şimdi. Bir geleni yakalarsam hemen sipariiş vereceğim. İngiltere'den ya da Avrupa'dan tanıdığınız gelirse mutlaka sizin de aklınızda olsun! 

Mutlu haftalar...10 yorum

 1. 9 euro nedir ki bu nefis şey için tam benlikmiş hem de renkler güle güle kullan :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla öyle İrem'cim! Bu markanın paletlerinin fiyatları çok uygun. Bir İngiltere'ye gidebilsem toparlayıp geleceğim ama işte kısmet :))) Öperim!

   Sil
 2. Ne kadar güzel veriyorlar renklerini! Bu markayı daha önce kullanmadım fakat methini çok duydum. Tendeki duruşlarına hayran olmamak mümkün değil. Sanırım tek katta o rengi veriyorlar değil mi? Eğer öyleyse fiyatına göre çok iyi bir marka. Güzel günlerde kullan canım benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok malesef Hamarat'cım ya, swatchlardan önce de yazdım ya, bazsız ama iki kat her biri... Belki sedefli farları daha pigmentlidir, bilemiyorum :) Teşekkürler, çok öptüm!!!

   Sil
 3. Mat far pek kullanmıyorum keşke daha küçük bir paleti olsa ama bu markanın ürünlerini de merak etmiyor değilim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de mat farları geçiş rengi olarak kullanıyorum çoğunlukla Ayşe'cim, tek tek almaya çalışacağıma bu 32'si bir arada işi pek kullanışlı gelmişti :)) ama seyahate götürülmüyor, orası ayrı :)

   Sil
 4. güle güle kullan canımcım, neredeyse tüm renkler var içinde o.O

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Ayşin'cim, bir tek yeşil tonları yok, o da çok sorun değil benim için :) Öperim!

   Sil
 5. Bende bu urunun flawless i var. Gayet uygun fiyata okadar guzel urunleri olan bir marka ki. Hem cok pigmentli hem kalici, hem de ucuz daha ne istenilir ki :)

  www.elabellaworld.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ela, aslında diğer paletlerini de almadığıma pişman oldum! Özellikle şu ara gözüm Affirmation'da. Bir gelen giden olursa kesin isteyeceğim. Güle güle kullanın siz de, sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.