Absolution La Créme du Teint -Light (Yaşam Dükkanı)


30 Eylül 2015 Çarşamba

Bu ayın başında Yaşam Dükkanı'ndan çok güzel bir paket aldım. Deneme boyunu henüz kullanmaya fırsat bulamadığım ama çok de merak ettiğim Absolution markasının La Créme du Teint çok amaçlı ten ürününün (neden fondöten deyip geçmediğimi birazdan yazacağım) seyahat boyunu göndermişlerdi. Tam da iş seyahati öncesi harika oldu, kendilerine çok teşekkür ediyorum!


Absolution La Créme du Teint, ten ürünü olarak bir fondötenden daha fazlasını vaat ediyor. Güneş koruması, nemlendirme, BB-CC-DD krem etkisini bir arada sunarken cilde de doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak hedefleri arasında. Kısacası, oldukça iddialı! 

Üstelik, içeriğinin %99'u doğal, %48'i ise bio ya da organik içeriklerden oluşuyor. Dolayısıyla, bitkisel, değişik bir kokusu var; belki alışkın olmayanlara rahatsız edici gelebilir.


Ürün krem formda, satene yakın mat bir bitişi var; içinde sim/ışıltı vs yok. Kapatıcılığı orta düzeyde diyebilirim -ki genelde bu tür ürünlerde düşük kapatıcılığa alışkın biri olarak beni şaşırttığını söylemeliyim. 

Bende bulunan rengi Light. Daha önce bu ürünün yalnızca koyu rengi satıştaydı ve ben ilk denediğimde tenime hiç uymamıştı. Light rengi ise sarı alttonlu, çok çok açık olmayan, NC/NW 25-25 arasına uygun olduğunu düşündüğüm bir ton. Benim normal şartlarda (bronzlaşmadan) NW20 olan tenime tam uyum sağladı. 


Ürünü parmaklarımla uygulamayı tercih ettim her seferinde, fırça ya da Beauty Blender ile dağıtmak için yapısı çok uygun gelmedi. Ama, parmaklarımla yüzüme oturttuktan sonra Beauty Blender ile üstünden şöyle bir geçtim. Yapı olarak kendi başına yeten bir ürün olduğundan, kremsi baz ürünleriyle anlaşamadı (Flormar Highlighter ya da La Roche Posay Anthelios XL gibi) ve biraz topaklanma yaptı. Silikon bazlı baz ürünleri kapatıcılığını biraz azalttı. En iyi sonucu altına hiçbir şey uygulamadan aldım. Yine de, cildin pütürlü bölgelerinde çok kusurusuz bir bitiş sağlamadığını söylemeliyim. Yüzün diğer kısımlarında ise oldukça hoş, doğal ve hafif bir görünüm sağladı. Aşağıdaki fotoğrafta cildim tüm zamanların en kötü halinde bu arada... 

Cilde yalnızca Absolution La Créme du Teint uygulanmıştır.

Ben bu ürünü en çok kendisi gibi doğal ve temiz içerikli Jane Iredale Pure Pressed Powder'ın Sun Glow rengi ile birlikte kullanmayı sevdim. İki ürün bir araya gelince resmen Voltran'ı oluşturdu! Aşağıdaki fotoğrafta bu ikilinin bir arada nasıl harika bir iş çıkardığını görebilirsiniz (fotoğrafta hiçbir filtre kullanılmamıştır, gün ışında Iphone 5S ile çekilmiştir). Tek başına kalıcılığı düşük-orta seviyede olan bu ürün, Jane Iredale pudrayla Adana-Mersin-İskenderun sıcağında tüm gün başarılı bir performans sergiledi. 


Temiz içerikli, hafif ve saten bitişli bir ten ürünü olarak takdirimi kazandığını söylemeliyim. Ama tek başına kullanmak yerine yukarıda bahsettiğim Jane Iredale Pure Pressed Powder ile kombinlemek daha çok hoşuma gidiyor. 

Temiz içerikli ürünleri seviyor, hafif ten ürünlerinden de hoşlanıyorsanız bence Absolution'ın bu ürününe bir şans verebilirsiniz. Üstelik, 15 mL'lik seyahat boyunu satın alarak fikir edinmeniz de mümkün. 

Absolution La Créme du Teint'in 15 mL'lik seyahat boyunu harika bir sürpriz paketiyle birlikte (içinde yok yok) 56,40 TL'den (BURAYA TIKTIK), 30 mL'lik tam boyunu ise 129 TL'den (BURAYA TIKTIK) Yaşam Dükkanı'ndan satın alabilirsiniz.

4 yorum

 1. fena durmamış beğendim içeriği de temiz şans verilebilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler İrem'cim, ben bir tık daha iyi bir performans bekleyebilirdim. Genç ciltler kesinlikle tercih edebilir ama. Hem hafif, hem temiz :)

   Sil
 2. Çok hoş ve doğal durmuş . Göz makyajına bayıldım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözde çok teşekkürler :) Öpüyorum!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.