ARS Kozmetik Ekspress Susuz Manikür ve Pedikür Setleri


3 Eylül 2015 Perşembe

Geçen hafta ARS Kozmetik’ten gönderilen ekspress susuz manikür ve pedikür setleri elime ulaştı. Manikürünü evde yapan ve sıklıkla pediküre gidemeyen biri olarak ürünlere ne kadar sevindiğimi anlatmama gerek yok sanırım. Kendilerine teşekkür ediyorum. Daha önce başka bir markanın susuz manikür setini denemiş ve çok beğenmiştim. Bu setleri de hemen elime geçtiği hafta sonu kullandım.


Manikür setinin içinde bir tek kullanımlık havlu, bir kağıt törpü, bir tırnak eti itici ve bir çift de kremli eldiven çıkıyor. Tırnaklarınızı törpüledikten sonra eldiveni giyiyor ve 5 dakika kadar elinize masaj yapıyorsunuz. Daha sonra eldiven uçlarını delip tırnak etlerinizi itiyor; eldiveni çıkarıp kalan kremi de ellerinize yediriyorsunuz. İşlem tamam!


Manikür seti tırnak etlerini güzel yumuşatsa da eritip bertaraf etme konusunda kullandığım başka bir ürün kadar başarılı değil. Bir de, her manikürden sonra karşılaştığım tırnak etrafındaki derinin biraz daha kavlamasına neden oldu. Belki benim kadar kuru olmayan tırnaklar ve ellerde daha güzel sonuç verebilir. Buna benzer kullandığım, pek çoğunuzun bildiği diğer bir ürünü de haftaya yazayım…


Pedikür setinden ise bir kağıt ponza ve ponzayı üstüne yapıştırmak için sünger, bir tek kullanımlık havlu, bir kağıt törpü, bir tırnak eti itici, bir çift kremli patik ve bir çift kullan-at parmakarası terlik çıkıyor. Önce tırnaklarınızı törpülüyor, daha sonra kağıt ponza ile ayaklarınızdaki sert derileri gideriyorsunuz. Patikleri giyip yine 5-10 dakika ayaklarınıza masaj yaparak bekliyorsunuz. Patiği delip tırnak etlerinizi geriye itiyorsunuz. Son olarak da patiği çıkarıp kalan kremi ayak ve bacaklarınıza yedirdikten sonra pedikürünüz bitmiş oluyor. Ayaktaki kremli his geçene kadar da parmak arası terliklerinizi giyip, ister oje sürüyorsunuz, ister ayaklarınızı uzatıp keyif yapıyorsunuz.

Bu arada, her iki setteki kremli solüsyon ojenin sürülmesine engel değil. Ama ben, tırnak ürünü daha iyi emsin ve hava alsın diye bu işlemlerden sonra hemen oje sürmeyi tercih etmiyorum.


Açıkçası, pedikür setini manikür setine göre daha başarılı buldum. Ayaklarımdaki sertleşmiş kısımlara iyi geldi, yumuşattı ve pürüzlerini aldı. Pediküre gidemeyen bana epey iyi geldi. Kışın ayda bir, yazın belki daha sık kullanacağım bir ürün olabilir kendisi, eğer içeriğini iyileştirirlerse... deriye nüfus eden bu tür ürünlerde fazla kimyasal görmekten hoşlanmıyorum açıkçası.

Setlerin fiyatlarını bilmemekle birlikte almak isterseniz ARS Kozmetik’e ulaşabilirsiniz (IG hesabı için buraya TIKlayın lütfen). Bu setler kuaför ve güzellik salonlarından bulunabiliyor ya da uygulanabiliyor. Siz daha önce bu seti ya da benzer ürünleri denediniz mi? Memnun kaldınız mı? Ya da daha etkili kullanım için önerileriniz var mı?Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.