NYC HD Color Quattro Far Paleti -823 A Kiss on the Hudson


4 Eylül 2015 Cuma

Watson'sa özel markalardan NYC'yi ilk defa Amerika'da görmüş, uygun fiyatlı palet seçeneklerini pek beğenmiştim. Hatta, bir çekilişimde çok işlevli bir paletini de hediye etmiştim. Bir ay kadar önce Watson'sda gezerken bu şeker renklere sahip 4'lü paletini 9,90 TL'ye görünce dayanamadım, Best of Broadway paleti de Lily Pebbles tarafından Chanel'in ünlü bir paletine dupe gösteriliyor olunca yapısı benzerdir herhalde diye renklerini çok beğendiğim 823 A Kiss on the Hudson paletini alıverdim.


NYC HD Color Quattro paletlerin içinde ismiyle müsemma 4 adet far var. Far boyutları oldukça ideal, palet çantada taşımaya uygun ve açılıp kapanması da sorunsuz. Aynası olmayan paletin çift taraflı bir aplikatörü bulunuyor (ama tahmin edersiniz ki hiç kullanılmıyor).


Bendeki A Kiss on the Hudson paleti pembe/somon/mürdüm tonlarından oluşuyor. Renklere ilk görüşte aşık olmuş olabilirim! Tam benim tonlarım. Gelin görün ki yapıları biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Farların pigmentasyonu epey zayıf. Tozutma sıkıntısı da var. Ve biraz da tebeşirimsi...


Paletin en açık rengi uçuk bir pembe. Rengini zor veriyor, çok hafif sedefli bir ton. Kaş altı aydınlatmak için uygun. Yanındaki renk çok şeker bir somon rengi. Biraz dha sedefli bir ton. Yine rengi kolay alamıyorsunuz. Tüm göz kapağına uygulamak için uygun. Onun yanındaki kahverengi/taupe arası, pembeye de çalan bir renk. Tahmin edersiniz ki palette beni tavlayan renk bu oldu. Pigmentasyonu diğer renklere göre nispeten iyiyse de günü kurtarmıyor. Tek başına göz kapağına sürüp dağıtmak, tek renk hızlı makyaj yapmak için uygun. En sondaki koyu renk ise daha mat bir kahve-mürdüm. Yine renk verme sorunu mevcut, ama gölgelendirmek için uygun.

Gün ışığı, gölgede...

Gün ışığı, güneşte...

Ben tüm renkleri kullanarak bir makyaj denemesi yaptım. Göz kapağına somonu sürüp, taupe/pembe rengi geçiş rengi olarak kullandım. Mürdüm/kahve ile gölgelendirme yapıp kaş altını en açık renkle aydınlattım. Gördüğünüz gibi, renk verme konusunda bu palet sınıfta kaldı ve renklerinin güzelliğine rağmen kullanmayı tercih edeceğim bir palet olmadı...


Fiyatı uygun olmasına karşın, bu paletleri çok merak ediyorsanız bile A Kiss on the Hudson rengini almanızı önermem. Ama, bunun yapısını sevmememe rağmen Best of Broadway paleti hala aklımda. Bir rastladığımda onu da deneyeceğim. NYC'nin son şansı olacak... 

Aranızda bu paletleri kullanan var mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

Mutlu Cumalar!!!!10 yorum

 1. Kozmetikte en uzak olduğum ürünler farlar, ama renk vermiyor tozutuyor denilince ağzımdan bi ıyyyy çıkıyor :-P Bu gidişe ben hep on and on bronzumla mutlu mesut yasarım gibi geliyor :-) Öperim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ben far çok seviyorum Gonca'cım malum; böyle arada da renklerine tav olup bir alıyorum... bu hiç böyle olmamalıydı ama yaa, çok hayalkırıklığı yani :/ Ayrıca On and On Bronze candır zaten... Ben de öperim!

   Sil
 2. NYC nin en güzel ürünü quick dry top coat hızlı oje kurutucuydu galiba, onu da artık getirmiyorlar :) farlarını ben de sevmedim, kızım kağıt üstü makyaj denemelerinde kullanıyor :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Özlem'cim :) Hahaha, kağıt üstü makyaj denemesi iyiymiş :) Bakalım şu Broadway paletinden umutluyum gibi... sevgiler!

   Sil
 3. Ürün problemli fakat sen çok güzel kullanmışsın.. Bayıldım göz makyajına ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşen teşekkür ederim. Beğendiğine sevindim ama renkler hiç belli olmadı gibi geliyor bana. Sevgiler!

   Sil
 4. Güzelim renklere yazık olmuş en çok ona üzüldüm.Nedense bu markadan oje dışında bir ürün alasım gelmiyor nasıl bir ön yargım varsa artık :)) Umarım Best of Broadway palet iyi çıkar da denemek istediğine değer Başak'cım :-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Nilay'cım yaaa, harcamışlar renkleri! Ojelerini seviyorum ben, bir kaç rengi var. Hele kurutucusu efsaneydi aah... Alcam o Broadway paleti de, Lily beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı, deneyeceğim bakalım. Öperim çook!

   Sil
 5. Renkler de güzelmiş halbuki ben de ojeden başka birşey almadım pek markadan bir farını watsons yollamıştı bir ara o da pigmentten yıkılan bir fardı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hhahahaha evet ya, ne yazık ki far konusunda çok iyi değillermiş onu anladık İrem'cim :))) Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.