Basın Bülteni: Erken Teşhisi Yaygınlaştırmak #SizinElinizde Meme Kanserini Yenelim. #BCAstrength


10 Ekim 2015 Cumartesi

Erken Teşhisi Yaygınlaştırmak #SizinElinizde 
Meme Kanserini Yenelim. Birlikte daha güçlüyüz
 #SizinElinizde #BCAstrength   

Estée Lauder Şirketleri #MemeKanseriBilinclendirmeKampanyası #pembekurdele ‘nin ortak yaratıcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi merhum #EvelynLauder  tarafından cesur bir hareketle 1992 yılında başlatıldı. 

Evelyn H. Lauder: 
“Bu, tek bir kişi tarafından yapılamayacak, ancak ekip ruhu ile başarılabilecek bir harekettir.”  

Elizabeth Hurley - Kampanya sözcüsü:
“Her doğum günümde kendime ve sevdiklerime mamografi hediye ediyorum.” 

2015 TEMASI Erken Teşhis #SizinElinizde - #BCAstrength
“Atılan her adımın, bilinçlenen her kadının aileleri ve toplumları etkilediği #MemeKanseri ’nde çevrenize vereceğiniz hayatı, yaşamın güzelliğini seçen pozitif mesajlarınız ile erken teşhisi yaygınlaştırmak sizin elinizde.”  

PEMBE GECE - 700 Pembe Elçi harekete geçiyor!
Bugüne kadar milyonlarca pembe kurdele dağıtarak tüketicilerine mamografinin önemini hatırlatan Estée Lauder Şirketleri uzmanları bu yıl çok daha bilinçli! 700 Estée Lauder Şirketleri çalışanı 7-8 Eylül tarihlerinde Türkiye Meme Vakfı ( #MEVA ) İletişim ve Proje Danışmanı Feza Sengel tarafından verilen eğitimler ile Pembe Savaşçılar’a dönüştü. Her yıl olduğu gibi yine pembeye bürünecek şirket standlarında Estée Lauder Şirketleri tarafından aynı zamanda #MEMEDER Derneği üyesi yapılan uzmanlar binlerce kadını ve erkeği bu konuda harekete geçirmeye davet edecek.    

EKİM AYINA TANGO ŞOVU ile BAŞLANGIÇ
30 Eylül gecesi #TimShowCenter ’da Arjantinli La Juan D’Arienzo Orkestrası’nın ülkemizin önde gelen Tango çiftlerinin dans performansları ile görselleştirdiği keyifli şovundan elde edilen gelir, Türkiye Meme Vakfı’na bağışlanarak; sosyo-ekonomik durumu yetersiz kadınlara #mamografi imkanı yaratıldı. Estée Lauder Şirketleri’nin desteklediği bu özel gecede yakalarında ve kostümlerinde Pembe Kurdele ile sahne alan sanatçılar dünyada Meme Kanseri ile savaş ayı kabul edilen Ekim ayına kadının dansı Tango ile anlamlı bir başlangıç yaptı.     

GLOBAL BAĞIŞLAR
#EsteeLauderSirketleri Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası 1994 yılından bu yana, duyarlı gönüllüler ile birlikte 70’ten fazla ülkede 185 Meme Kanseri Araştırma Fonu ® (BCRF) projesine yaklaşık 46 Milyon $ fon sağlayarak global araştırma, eğitim ve tıbbi hizmetlere destek vermek üzere 58 milyon $'dan fazla bağış topladı.

TÜRKİYE BAĞIŞ ve PROJE ÇALIŞMALARI 
Estée Lauder Şirketleri bu yıl özel olarak tasarladığı pembe ürünlerin satışlarıyla Meme Kanseri üzerine çalışan 2 ayrı vakfa bağış sağlıyor. Geçen yılda olduğu gibi bu yıl da Türkiye Meme Vakfı (MEVA) tarafından yürütülen ve bugüne kadar 40 binin üzerinde genç kıza ulaşan Akran eğitimi projesini destekliyor. Amaç bilgi paylaşımı yöntemiyle büyük tehditlere karşı basit önlemlerin/yöntemlerin erken yaşlarda öğrenilmesini sağlamak.

Öte yandan Estée Lauder Şirketleri her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm çalışanlarını Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER)  üyesi yaparak Türkiye’de Türk Kadını üzerinde bu alanda tıbbi çalışmalar yürütülmesini destekliyor.  

GLOBAL AYDINLATMA PROJESİ  
Global Aydınlatma Projesi kapsamında bugüne kadar Niagara Şelalesi, Sydney Opera Binası, Tayvan’daki Taipei 101, The Empire State, Pizza Kulesi gibi 200’den fazla anıtın pembe aydınlatılarak geniş kitlelelerin bu konuya dikkatleri çekildi. Türkiye’de ise İstanbul’daki Adile Sultan Sarayı, Kız Kulesi, Pera Palas, Küçüksu Kasrı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü gibi aydınlatmalar gerçekleştirildi. 

ÖZEL KAMPANYA ÜRÜNLERİ

Her yıl olduğu gibi yine pembeye bürünecek standlarda uzmanlar binlerce kişiyi bu konuda harekete geçmeye davet edecek.  

 • AVEDA Limited-Edition Hand Relief™:  25 saf çiçek ve bitki özlerinden elde edilen shampure™ aroması ile duyularınızı sakinleştirecek. Tavsiye edilen satış fiyatı: 89 TL
 • CLINIQUE Limited Edition Cheek Pop Allık: Canlı ve doğal görünümlü allık sayesinde yanaklarınızda ipeksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Özel çantasıyla sunulan sınırlı üretim Cheek Pop (renk: Berry Pop ) uzun süre kalıcı formülü sayesinde tüm gün kalıcılık sağlar. 
 • Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 99 TL
 • CLINIQUE Limited Edition DDML+: Clinique’in ikonik nemlendiricisi Dramatically Different Nemlendirici Losyon+ cildin nem bariyerini güçlendirirken, cilde iki kat fazla nem sağlıyor. Cilt daha ipeksi ve daha canlı bir görünüm kazanır; sağlıkla ışıldar.  
 • Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 149 TL
 • DARPHIN Intral Redness Relief Soothing Serum: Bu ikonik pembe serum kızarıklık görüntüsünü azaltır ve tahriş olmuş cildi anında sakinleştirir.  Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 339TL
 • ESTÉE LAUDER Pure Color Envy Ruj Seti: En çok satan 3 pembe tondan oluşan Pure Color Envy ruj seti! Yoğun renk verme özelliğiyle dudakları vurgular ve belirginleştirir. Çok yönlü pigmentler ile dudaklara şekil verir, dolgunlaştırır ve 6 saate kadar kalıcılık sağlar.  
 • Tavsiye edilen perakende satış fiyatı:121 TL


MEME KANSERİ HAKKINDA BİLGİLER
 • Amerika’da her 2 dakikada bir bir kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Amerika’daki meme kanseri teşhislerinin toplam sayısının 2030 yılında 2011 yılındakinden yüzde 50 daha fazla olacağı ön görülüyor. 
 • Güncel mevcut verilere göre, meme kanseri dünya çapında en çok tanısı konulan 2. kanser türüdür. 2012 yılında, dünya genelinde tahmini olarak 1.7 milyon kadına meme kanseri tanısı konmuştur. Bu, dünya çapında tüm kanser tanılarının yaklaşık % 12’sidir.
 • Meme kanserli birinci dereceden bir akrabaya (anne, kız kardeş veya kız evlat) sahip olma bir kadının riskte olduğu şüphesini doğuruyor. Birinci dereceden iki akrabaya sahip olma riskini yaklaşık olarak üç katı artırıyor.
 • Meme kanseri dünya çapında değerlendirilen ülkelerin 3/4’ünden fazlasında  (184 ülkenin 140’ında) kadınlar arasında en sık tanı konulan kanserdir.
 • Kadınlar daha yüksek riskte bulunmakla birlikte, Birleşik Devletlerde tüm meme kanseri vakalarının yaklaşık % 1’ini tanısı konulan erkekler oluşturmakta.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.