La Roceh Posay Serozinc // Çinko-Sülfat Solüsyonu


30 Ekim 2015 Cuma

La Roche Posay'in bu ürününü ilk önce Jessica Beautician'da görüp zaman zaman kızaran cildim için tam aradığım ürünü bulduğumu düşünmüştüm. İlk defa da Fransa'ya sıklıkla ziyaret eden enişteden 3 şişe rica etmiştim. Türkiye'de bulunmayan bir ürün olunca, yeniden almak Belçika ziyaretine kısmet oldu. Ama kur yüzünden bu sefer yalnızca tek şişeyle yetinmek zorunda kaldım...


LRP Serozinc aslında çok işlevli bir çinko-sülfat solüsyonu. İçeriği su, %0,75 sodyum klorür ve %0,10 oranında da çinko sülfattan oluşuyor. Yağlı cilter için tonik olarak, epilasyon sonrası tahrişleri gidermek için, yüzeysel cilt tahrişlerinin yatıştırılmasında ve pişiklerin iyileştirilmesinde kullanılabiliyor.


Ben Serozinc'i iki amaçla kullanıyorum: pişik tedavisi ve yüzeysel cilt tahrişlerinin iyileştirilmesi için. Pişik için gerçekten epey işer yaradığını söylemem lazım! Rüzgar için o daha önce alınan 3 şişeden birini kullandım, sonuç harikaydı!

Cilt tahrişleri için de çok yararını gördüm. Soğuktan ya da başka nedenlerle kızaran cildimi yatıştırıp kızarıklıkların çok daha çabuk yok olmasına yardımcı oluyor. Ayrıca termal su içeriğiyle cildimi nemlendiriciye de hazırlıyor ve nemi hapsediyor. Püskürtme mekanizması da başarılı, epey ince tanecikler püskürttüğü için ciltte çok homojen dağılıyor.


Hassas ve çabuk kızaran bir cildiniz varsa, rahatlatmak için bence deneyebilirsiniz. Belçika'dan 10 Euro'ya aldım bu ürünü, gelen-giden birileri olursa aklınızda olsun...

Mutlu Cumalar!6 yorum

 1. Benimki cok cabuk bitti Basak. Acaba aldigim yerde kullanilmis midir diye suphelendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onur'cum, her gün kullanılırsa biraz hızlı bitiyor evet... ben her gün değil de, hassasiyet üst seviyeye çıktığı zamanlarda kullanıyorum daha çok. Öperim!

   Sil
 2. Yazın çok işime yararmış bu burada olsaymış iyiymiş :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet İrem'cim, bir ara sadece Fransa'da satılıyordur. Sonra Avrupa pazarına da açtılar. Kısmet, belki TR'ye de gelir...

   Sil
 3. elimdeki Avene ürünüm bitince belki buna da bir şans verebilirim ki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben seviyorum, aklınızda olsun Kozmetik Psikolojisi :) sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.