Maybelline Dream Wonder Nude Fondöten -10 Ivory/Ivoire


26 Ekim 2015 Pazartesi

Bu haftayı Belçika'dan aldığım ürünlere ayırdım ve ilk olarak da, geçen hafta boyunca çok severek kullandığım Maybelline Dream Wonder Nude fondöten ile başlamayı seçtim. 


Dream Wonder Nude fondöten, damlalıklı ve oldukça akışkan, sürüldükten sonra pudralaşan fondöten akımından bir ürün. Öncelikle şişesi insanı yakalıyor; gerçekten hoş bir ambalaj yapmışlar. Cam bir şişede sunuluyor ve kapağı da sıkıca kapanabiliyor. 20 mL'lik boyutuyla da çantada taşımaya çok uygun.


Bahsettiğim gibi, oldukça akışkan yapıda olan ürünün damlalığı mevcut -tıpkı YSL Fusion Ink'te olduğu gibi. Ve aynen Fusion Ink gibi sürülürken kadifeleşiyor ve ciltte mat bir doku bırakıyor. Kendiliğinden pudralı ürünlerden. Dolayısıyla, yağlı ciltlere daha uygun; ama benim gibi kuru ciltliler de altında uygun bir bazla hoş bir sonuç elde edebilirler. 

Ürünü kullanmak için şişeyi iyice çalkalamak ve damlalıktan parmağınıza damlatarak yüzünüze uygulamak gerekiyor. Ben bazen damlalıktan direkt yüzüme uyguluyorum. Bahsettiğim gibi altına nemlendirici bir baz sürüyorum ve ürünü de Bobbi Brown Full Coverage Face Brush ile yüzüme yediriyorum.


Ben ürünü Kruidvat'tan aldım ve testerları denerken Onur'la bana en iyi gidecek rengin 10 Ivory (en açık renk) olduğuna karar verdik. Burada sürdüğüm gün de Gözde "tam senin rengin olmuş" diyerek teyit etti. 


Dream Wonder Nude fondötenin yapısını, ciltte duruşunu ve kalıcılığını çok çok beğendim. Pudralı bir ürün olduğu için çizgilere dolma ve kuru bölgeleri vurgulama potansiyeli var; ama, altını sıkıca nemlendirince bu sorunu asgariye indirmek ve kuru ciltli olsanız bile düzgün bir mat görünüm elde etmek mümkün. Üstelik kalıcılık olarak pahalı muadilinden çok çok daha başarılı bulduğumu belirtmem lazım. 


Türkiye'de bulunmayan bu fondötenin Belçika'daki satış fiyatı 13,95 Euro. Ben iki ürün alımında %20 indirimden yararlanarak aldım. Mat görünümden hoşlanıyorsanız ve yurt dışına giden bir eşiniz dostunuz olursa aklınızda bulunsun!

Mutlu haftalar!8 yorum

 1. bayıldım burada görsem direk alırım o derece yani :-)) hakikaten cildine de tam uymuş bence.. :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim teşekkürler! Yani cildim kuru olmasına rağmen bu yapıyı çok seviyorum. YSL Fusion Ink'i de sevmiştim ama kalıcılığı kötüydü. Bunun kalıcılığı da şaşırtıcı derecede iyi. Yurtdışına gidenlere sipariş verilesi bir fondü :) Öperim!

   Sil
 2. Duruşu şahane ama sanırım 10 en açık renk tabi bana yine koyu geleceği için şimdiden bu fondötenden umudumu keseyim.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe'cim, benim gördüğüm 10 en açığı, belki daha da açığı vardır ama bilemiyorum. Sen baya şeffafsın o zaman ya, cidden açık bir renk bu çünkü :)

   Sil
 3. ne enteresan bir fonöten, fondöten sevmem ama hoşuma gitti sanki bu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu fondünün yapısı ince ve duruşu da mat olduğu için belki hoşuna gitmiştir Kozmetik psikolojisi :) Sevgiler!

   Sil
 4. Mat fondöten risklidir ama ciltteki duruşu ve şişesi çok hoşuma gitti :) Affinimat varken bu fondötenin olmayışı derin üzüntülere saldı beni :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynhen Nilay, mat fondüler hep bende hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor ama bunun yapısına YSL'den aşina olduğum için elimde denedikten sonra almakta tereddüt etmedim. Kadife gibi. Ve evet şişesi çok hoş! Ya niye gelmez zaten Türkiye'ye anlamak mümkün değil!!! Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.