Maybelline Lash Sensational Rimel -Noir/Black


27 Ekim 2015 Salı

Ve yazılara Maybelline'in pek merak edilen yeni rimeliyle devam ediyorum: Lash Sensational Mascara!


Öncelikle söylemeliyim ki, bu rimel hakkında hiçbir şey okumamış olsam bile o pembe-eflatun ambalajı için muhtemelen alırdım. Gerçekten albenisi yüksek. Fakat "mantıklı alışveriş politikası" çerçevesinde sırf ambalajı için değil, pek sevdiğim blogger Fleur de Force'un "drugstore" favorileri arasında yer aldığı için dikkatimi çekti ve satın aldım. 


Rimelin fırçası benim pek sevdiğim plastik ve uzunlu-kısalı çıkıntılara sahip fırçalardan. Benim kirpiklerim bu yapıyla pek anlaşıyor. Bir tarafı daha uzun, bir tarafı daha kısa çıkıntılara sahip dış bükey bir uca sahip. Rimelin kıvamı çok çok akışkan değil; ama, katı ve kuru da değil. Rengi epey siyah. Tek darbede de yeterli miktarda ürün uyguluyor.


Ben önce çukur kısımla ürünü kirpiklerime uygulayıp, dış bükey kısmıyla da tarayarak üstünden geçiyorum. Tek katla da tatmin edici bir kıvrıklık, hacim ve uzunluk elde etsem de, iki kattaki görünümüne bayıldığım için genelde hep iki kat sürüyorum. Hemen belirteyim, ikinci katta da topaklanma yapmıyor. Gün içinde dökülmüyor, akmıyor, bulaşmıyor. Tek sıkıntısı, temizlemesi biraz zor...

Rimelsiz-tek kat-iki kat


Maybelline Lash Sensational rimelin Belçika'da satış fiyatı 13,99 Euro. Ben yine iki ürüne %20 indirimle aldım. Bir Maybelline rimele bu para belki verilmezdi ama gerçekten bendeki etkisi bana high-end rimelleri aratmadı! Keşke Türkiye'ye gelse de indirimlerde üçer beşer alsam! 

Bendeki görünümünü sevdiyseniz ve bu fırça yapısıyla iyi anlaşıyorsanız, yurt dışına giden eş-dost olduğunuzda aklınızda bulunsun...8 yorum

 1. ben bu tarz fırçaları seviyorum bu da güzel durmuş galiba rimmel'in vardı böyle bir fırçaya sahip rimeli ona şans vereceğim sanırım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu fırça yapısını seviyorum İrem'cim! Rimmel'in benzer yapıda ama sentetik kıllı fırçalı olanını biliyorum, onunla çok iyi anlaşamamıştım. Plastik olan varsa iyi olabilir ama :) sevgiler!

   Sil
 2. enteresan bir rimel güle güle kullanın bloğuma beklerim :)
  http://kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kozmetik Psikolojisi, uygun bir zamanımda bakacağım blogunuza da :) sevgiler!

   Sil
 3. Gerçekten başarılı gözüküyor. Gelse de denesek. Güle güle kullan canım, bende de kirpik olmadığından bu tarz ürünlere ayrı bir sempatim var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlem'cim, ben epey başarılı buldum rimeli :) Evet ya, keşke gelse de denesek! Sevgiler!

   Sil
 4. Gayet hoş... :) İnstagramdan da takip ediyorum ve önerilerinizi dikkate alıyorum :-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Christmas çok teşekkürler, sevgiler :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.