Revox At Kuyruğu Şampuanı ve Saç Serumu / L'Arc-en-ciel

Revox At Kuyruğu Şampuanı ve Saç Serumu


12 Kasım 2015 Perşembe

Revox -hepinizin bildiği gibi- son yılların saç dökülmesine karşı en meşhur şaç bakım markalarından biri. At kuyruğu bitkisinden yardım alan bu Türk markası şampuanları ve saç dökülmesini önlemeye yönelik diğer saç bakım ürünleriyle dikkat çekiyor. Ben de, hem Gülsen'in 8 Mart, hem de Sevgi'nin Çay Partisi etkinliklerinde şampuanını ve saç serumunu deneme fırsatı buldum. 


Revox At Kuyruğu Şampuanı, at kuyruğu bitkisiyle birlikte pek çok farklı bitkiyi de içeriyor ve saçları uzatmayı, saç köklerini besleyip çıkmayan saçları çıkarmayı ve dökülmeleri engellemeyi hedefliyor. Bazı arkadaşlardan saçı biraz sertleştirebildiğini de duydum ve SLS içerdiği için bunu kendim denemedim; saç dökülmesinden her daim muzdarip enişteme verdim. Ve çok hayır dua aldım! Berberi bile yıllardır saç çıkmayan bölgelerde saç çıkmaya başladığını, nasıl başardığını sormuş. Kısacası, onda işe yaradığını görmek beni çok mutlu etti! Yalnız emzirirken saç dökülmesinden muzdarip anneler bir noktayı hatırlatmam lazım, doğumdan ancak 6 ay sonra kullanmaya başlayabilirsiniz...


Revox At Kuyruğu Saç Serumu ise şampuana destek olarak saç dipleri için özel olarak düşünülmüş. İçeriğini fena bulmadığımdan alnımın çevresinde emzirirken dökülen saçlarımın yerine çıkan bebek saçlarımı bir an evvel uzatsın diye uzun bir süre kullandım.


Yine içinde pek çok bitkisel ekstrakt ve özel formüller olan bu serumu saç diplerine saç ıslanana kadar sıkıp friksiyon yapıyorsunuz ve 30 dakika bekletiyorsunuz. Ben de 3 ay kadar her banyodan önce saç diplerime bu serumu uyguladım ve çok yararını gördüm.


O yerinde sayıp ne toplanabilen ne yatırılabilen sinir bebek saçlarımı epeyce hızlı bir şekilde uzatıp hizaya soktu. Üstelik şişeyi sanırım yarılamamıştım bile. O dönemde saçımda dökülme olmadığı için bu etkisini gözlemleyemedim; ama, saçlarımı daha dayanıklı hale getirdiğini de söyleyebilirim.


Ben bu serumu denemeye başladığımda henüz piyasada satılmıyordu; ama belki gelmiştir.Watson's, Gratis gibi pek çok mağazada satıldığını biliyorum. Saç dökülmeniz varsa aklınızda olsun...6 yorum

 1. şampuanın saç dökülmesinde herhangi bir etkisini görmedim ben :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eniştem pek memnun kalmış Seher'cim, ben kullanmadım ama...

   Sil
 2. Bu şampuanı görmekten feci derecede sıkıldım ama bir yandan merak da ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız Boyan Bayan :) her yerde yazıldı çizildi, değil mi?

   Sil
 3. Canım ya bu serumu yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ama bir şikayetim var ben sürdüğüm de saçımı 10 tel döküyor bu sendede oluyormu birde cansız saçları döküp yenisini çıkartırmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende saç dökülmesi olmamıştı Nazife; ama, bu tür bakım ürünleri önce sağlıksız telleri döküp yerine güçlü olanları çıkarıyor diye biliyorum :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.