Sephora Jumbo Liner 12HR Wear Waterproof // 12 Saat Kalıcı Kalem Far -09 Khaki


16 Kasım 2015 Pazartesi

Sephora'nın jumbo kalem farlarıyla tanışmam bir Sephora indirimine rastlar. O zaman tabii ki Taupe rengini ayıla bayıla almıştım. Fakat yazısında da belirttiğim gibi, aklım Khaki ve Brown olanında da kalmıştı. Geçen %20 indirimde Khaki kalemi bulup aldım! Brown de bir sonraki indirime kaldı :) 


Taupe için yazdığım her şey Khaki için de geçerli. Adında geçen 12HR'nin hakkını veriyor ve bazsız dahi kullandığımda yerinden kıpırdamıyor. çok kolay uygulanıp, çok kolay dağıtılıyor; kombinleniyor ve rengini de tek sürüşte veriyor. Yapı olarak son derece başarılı!


09 Khaki rengi içinde altın ışıltıları ve yansımaları olan bir yağ yeşili/haki. Bu tür renkler özellikle kahverengi ya da ela gözleri çok ortaya çıkarıyor. Tek başına tüm göz kapağınızda kullanabileceğiniz gibi benim yaptığıma benzer şekilde Taupe rengi ya da başka farlara gölge olarak da kullanabilirsiniz (bakınız aşağıdaki fotoğraflar). Ya da, alt kirpik dibine uygulayıp dağıtabilir ve makyaja derinlik katabilirsiniz (yine bakınız aşağıdaki fotoğraflar).


Sephora Jumbo Liner kalem farlar yanlış hatırlamıyorsam 36 TL civarı olmalı. Pek çok güzel rengi var ama ben en çok doğal tonda olanları seviyorum. İndirimde mutlaka Brown rengine de bakacağım. 

Mutlu haftalar!12 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Aah ah kaç zamandır gözüm vardı, sonunda indirim oldu da aldım Kozmetik Psikolojisi :))

   Sil
 2. göz altında ben de seviyorum bu tarz kalem farları ama çok çok az kullanılıyor bitmek bilmiyor o yüzden yenilerini de alamıyorum :-(( çok güzel renkmiş ama bu da bayıldım..indirim olursa bakacağım listeye aldım :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah bitmediği için şikayet eden ilk seni duydum İreeem :))) aslında Sephora sesini duysa, mesela bu kalem farların minilerini yapıp setler halinde tam boy fiyatına 2-3 bir arada satsa? Hayat bayram olsa, lay lay lay :)))

   Sil
 3. İndirimde 5-10 tl'ye düşüyor. Süper farlar ve sana da çok yakışmış...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşen, bu renk hiçbir zaman o Sephora'nın büyük indirimlerine girmiyor. 2-3 tane renk var ki (bu Khaki gibi) hep indirim dışı kalıyor. Bu kalemi her şeyde %20 indirim olduğunda yakaladım, bir dahaki sefere de inşallah kahverengisini bularak alacaklarımı tamamlayacağım :)

   Sil
 4. Renk harika en kısa sürede bakmalıyım, sana da çok yakışmış, sevgiler.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O serinin belki de en güzel rengi Peris Scope :) Teşekkürler, sevgiler!!!!

   Sil
 5. Çok yakışmış, yeşil gözlü olduğum için maalesef khaki rengini göz makyajımda kullanamıyorum. Ojelerle avutuyorum ben de kendimi. Güzel günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bea Theo, gözler yeşilde bence bu yazıda geçen Taupe rengine mutlaka bakmalısın. Ayrıca, Jessica Beautician da renkli gözlü ve Taupe farı Brown ile gölgeleyip göz altına da Khaki'yi geçmişti. Çok hoş olmuştu. Aklında olsun :) Sevgiler!

   Sil
 6. Rengi gerçekten çok çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Öznur, ben de çok severek kullanıyorum :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.