Shiseido Benefiance Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask // Saf Retinollu Ekspres Düzgünleştirici Göz Maskesi


13 Kasım 2015 Cuma

Shiseido'nun Benefiance'ın saf retinol içeren bu göz çevresi maskelerini firma sevgili Serap'ın Romantic Vintage Party'sinde hediye etmişti. O dönem hamile olduğumdan saf retinol içeren bu maskeleri kullanamamıştım. Fakat doğumdan sonraki uykusuz gecelerin sabahlarında çook işime yaradığını söylemeliyim!


Shiseido Benefiance maskeler, üzerinde belirtildiği gibi saf retinol içeriyor ve göz çevresini anında pürüzsüzleştirip düzgünleştirmeyi hedefliyor. Her kullanımda daha da düzgün, gergin ve aydınlık bir göz çevresi vaat ediyor. 


Kutuda tek tek şaselere yerleştirilmiş 12 çift retinollu göz maskesi pedi bulunuyor. Bu paketleme oldukça hijyenik bir kullanım sağlıyor. Pedleri paketinden çıkarıp göz altınıza yerleştiriyorsunuz ve 15 dakika bekledikten sonra çıkartıyorsunuz. Kalan sıvıyı da göz çevrenize yediriyorsunuz... bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapmanız öneriliyor. İçeriğinde retinolle birlikte gliserin, skualen ve hyaluronik asit gibi pek çok nem verici ajan da mevcut. 

  
İşin doğrusu, ben paketin yarısını çeşitli zamanlarda S.O.S maskesi olarak kullandım. Ancak ne zaman ki gerçekten iyi göz çevresi kremlerim bitti ve ben elimdekilerle idare edeyim, bir şey olmaz diye düşünüp zaten kuru olan göz çevremi iyice berbat ettim; o zaman kalan 6 maskeyi haftada en az 2 kere göz çevreme üst üste uygulamayı akıl ettim. Ve sonuçtan gerçekten çok çok memnun kaldım. 

Tabii ki göz çevresindeki kırışıklıklarım sonsuza kadar yok olmadı; ama, bu maskenin anlık olarak kırışıklık düzeltme ve göz çevresini düzgünleştirme etkisi inanılmaz. Dolayısıyla, gece değil de, gündüz dışarı çıkmadan önce kullanmayı tercih ettim. Anlık etkisinin yanında, 3 haftaya yakın uyguladığım kür göz çevremi nem açısından toparladı ve sevgili Kiehl's Creamy Eye Treatment'ım gelmeden de bir süre diğer kremlerle idare edebilir hale getirdi.


Ürünün fiyatı oldukça yüksek -bana göre... 12 çift maske için 265 TL. Değip değmeyeceği konusu bir yana, gerçekten vaadini gerçekleştiren bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Shiseido markasına pek çok kozmetik mağazasından ulaşabileceğiniz gibi, bu maskeyi Makyaj Trendi'nden de satın alabilirsiniz... 

Mutlu Cumalar!!!2 yorum

  1. En sevdiğim marka <3 bu arada ben de elimdekileri bitirmeye çalışırken cildimin içine edenlerdenim :(

    YanıtlaSil
  2. Başakcım sayende hatırladım ve düzenli kullanıyorum canım hakikaten o anda gözle görülür bir toparlanma ve gerginlik oluyor keşke vaktim olsa da sabah çıkmadan yapabilsem evden..

    YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.