Yepyeni Bir Kore Kozmetiği Markası: True Eco BEYOND


2 Kasım 2015 Pazartesi

Cumartesi günü sevgili arkadaşım Demre sayesinde yepyeni bir Kore kozmetik markasıyla tanıştık: True Eco BEYOND. Ankara Ankamall AVM'de ilk mağazasını açan markayı yerinde inceleme şansımız oldu. Öncelikle bu güzel aranjman için canım Demre'ye ve bize çok detaylı bilgiler veren Ahmet Bey ve Demet Hanım'a çok çok teşekkür ediyorum. Cumartesi günü Snapchat'te paylaştığım (kullanıcı adım: basak.tarhan ama Larcencielblog olarak arayınca da çıkıyorum galiba) detayları bir de blogda yazmak istedim ki her arandığında bulunabilsin! 


Beyond, temiz içerikli, içeriklerinin çoğu organik ve/veya doğal olan, hayvan deneyi yapmayan ve hayvansal içerik kullanmayan, ambalajları geri dönüştürülebilir ve doğaya saygılı bir marka. Latin alfabesiyle yazılmış olan kutulardaki içerik bilgisini incelediğimde parabene rastlamadım; ama bir kaç şampuanında SLS, bir kaç nemlendiricisinde de silikon gördüm. Fakat, genel itibariyle piyasadki pek çok markaya göre içerik olarak tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum. Fiyatları ortalamanın biraz üstünde; fakat daha uygun fiyatlı segmentleri de mevcut. Ayrıca, ürün gramajları alıştığımzı kozmetik ürünlerinden daha fazla.


Mağazaya girer girmez gözüme renkli kozmetik reyonu çarptı. Özellikle yüksek su içerikli fondötenlerine, yüz bazlarına ve BB kremlerine bayıldım. Farların renkleri çok göz alıcı; pigmentasyonları da başarılı. Hemen ilk gözüme çarpanları deneyip swatchladım. Mat ve parlak yapıdaki sıvı rujları ile ojeleri ise dikkatimi çeken diğer renkli kozmetik ürünleri oldu. Özellikle ojelerini bir harika buldum! Glitter oje konusunda çok başarılılar; tek seferde bu kadar homojen dağılan pullara hiçbir markada rastlamadım daha önce. Ojeler tamamen temiz içerikliymiş. Sanırım bu yüzden de fiyatları biraz yüksek (29 TL).


Almamaya niyetli olduğum için renkli kozmetik reyonundan uzaklaşıp cilt bakım ürünlerine yöneldik. Vücut, cilt, saç bakımıyla birlikte özel bebek ve erkek serisi, el ve ayak kremleri, güneş bakım ürünleri ve makyaj aksesuarlarından oluşan ürün grupları da mevcut markanın. Vücut bakımında özellikle vücut kremleri ve duş kremleri ön planda. Ayrıca, çok hoş kokulu body mistleri de mevcut. Şampuanlarda da özellikle fındıklı saç kremi iddialı ürünlerinden. Ayrıca, diğer markalarda görmediğim, saç derisi için eksfoliyan ve oldukça iddialı bir kepek şampuanı da mevcut. Şampuan fiyatlarının 74 TL olduğunu öğrendim Demre'den; ancak gramajlarına dikkat etmedim. 


Erkek bakımı, erkek cildine özel düşünülmüş ve nemlendiriciler, tonikler, essenceler gibi değişik ürünler içeriyor. Bebek ürünlerinde de içerik açısından oldukça iddialılar. Doğumdan itibaren kullanılabilecek temizleme ürünleriyle birlikte nemlendiriciler ve güneş kremleri de tüketiciye sunulmuş.


El ve ayak bakımı ile ilgili tamamen ayrı bir standları var. El ve ayak peelingleri, kremleri gibi ürünler de mevcut. Bizimse dikkatimizi en çok bu minnoş el kremleri çekti. Zaten Kore kozmetiği denince aklımıza ilk ambalajları geliyor, değil mi?


Makyaj ve temizleme aksesuarları da markanın başka bir ürün grubu. Çeşitli tipte fırçalarla birlikte yüz temizleme aksesuarları, makyaj temizlemeye yardımcı ürünler, saç fıröaları, seyahatler için boş kaplar ve parfüm atomizeri de mevcut. Özellikle aşağıda fotoğrafını paylaştığım fırçaya bayıldık!! Kıllarının yumuşaklığını sanırım tarif edemeyeceğim. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 100 küsür TL idi...


Ve mağazanın diğer tarafına geçtiğimizde kocaman bir cilt bakım ürünleri duvarıyla karşılaştık. Dikkatimizi ilk olarak tabii ki Kore kozmetiğinin imzası olduğunu düşündüğüm çeşitli tek kullanımlık maskeler ve şirinlik muskası ambalajları çekti! Tüm yüz için değişik amaçlara yönelik maskeleri olduğu gibi, yüzün çeşitli bölümlerine özel olarak üretilmiş, spesifik amaçlara yönelik maskeleri de var. Ve bu maskelerin en güzel yanı, her birinin şipşirin bir hayvan çizimi ile tasarlanmış olması. Göz çevresi, dudak çevresi, gözenekler, gerdan ve dekolte bakımı, karın bakımı ile ilgili ayrı ayrı ürünler olduğunu görmek hepimizi şaşırttı.


Maskeler dışındaki cilt bakım ürünleri ise yaşa ve cildin ihtiyacıyla birlikte, ürünün fiyat aralığı ve özelliğine göre sınıflandırılmış. "Category BEST"in altında sunulan ürünler markanın premium ürünleri. Fiyatları biraz yüksek ve hitap ettiği yaş aralığı 45 ve üstü. Çizgi bakımı yapan ve elastikiyet kaybıyla savaşan ürünler. Fiyatları 500 TL'ye kadar çıkabiliyormuş. Cilt bakım grubunda yüz yıkama ürünleri, "essence"ler, "emulsiyonlar", kremler ve göz çevresi bakım kremleri mevcut. Anladığım kadarıyla "Essence" Kore kozmetiğinde serum yerine geçiyor. Emulsiyon denilen serum-krem karışımı losyonlar, kremlere göre yapıları daha hafif ama yine de etkili ürünler. 

Cilt Bakımı reyonunda ise markanın en iddialı serilerinden Himalaya ürünleri ile organik argan yağı içerikli ve etkili olmasına karşın nispeten daha uygun fiyatlı Organature serisi öne çıkıyor. Ayrıca en alt rafta güneş bakım ürünleri gözümüze çarpıyor. Himalaya ürünleri, Himalayalar'da yetişen özel bir bitkinin 8 yıl damıtılması sonuçunda elde edilen özü kullanılarak üretilen bir grup. Cilde dayanıklılık ve nem vaat ediyor. Organature serisi ise, bahsettiğim gibi, organik argan yağı içerikli ve özellikle kuru ciltlerin yağ-nem dengesini kurarak dengeye kavuşturmayı vaat eden ürünlerden oluşuyor. Bu serinin her ürününü satın alırsanız toplamda 270 TL civarı tutuyormuş; yani fiyatları makul. Belirtmem gereken bir nokta, Essence'i 45 mL ve göz çevresi bakım kremi 25 mL (genel kozmetik sektöründe serumlar 30 mL, göz çevresi bakım kremleri 15 mL'dir ve nadiren daha yüksek gramajlar bulunur).


Cilt bakımı tabii ki benim anlattığımla sınırlı değil. Leke bakımından, yağlı ciltlere, gözenek bakımından cilt beyazlatmaya kadar oldukça çeşitli soruna yönelik çözümleri var. Mesela granülsüz peelinglerini elimizde denedik ve derinin soyulmasını bizzat izledik. Yüz mistlerine ise bayıldık. Benim aklımda farklı meyvelerden oluşan, sülfatsız yüz yıkama jelleri de kaldı mesela. Elimdeki yüz yıkama ürünü bittiğinde deneyebilirim. Markanın en güzel yanlarından biri ise her bir ürünün testerının mevcut olması. Bu sayede deneyerek, dokusuna bakarak, inceleyerek alabiliyorsunuz.


Geçirdiğimiz yaklaşık 1,5 saatin ardından mağazadan bilgiye doymuş ve oldukça mutlu ayrılırken, Demet Hanım her birimize bir tatlı karton çanta dolusu tester da verdi. Böylece pek çok ürünü deneyip sizinle paylaşma şansım da olacak. Kullandıkça detayları snapchatte anlatacağım. Videoları kaydedip buraya da daha sonra yükleyebilirim. Ama büyük çoğunluğunu yılbaşında planladığımız bir seyahate sakladım. O yüzden, bir kısmını paylaşmam biraz zaman alabilir...


Demet Hanım'la konuşurken cildimin aslında kuru olduğundan; ama T-bölgemin gün içinde yağlandığından ve buna karşın brunumun, alnımın ve çenemin pullanabildiğinden bahsettim. Yağlanmanın çok belli olmadığını ve yüzeysel olarak pudrayla halledebileceğimi, asıl sorunumun nemsizlik olduğunu söyledi. Bu arada, mağazda cihazla cilt analizi de yapılıyor. Cildimin yağ ve nem dengesini kurmam gerektiğini, özellikle Ankara gibi kuru iklimlerde bunun önemli olduğunu belirtti. Ve sadece "nem" değil, "yağ" odaklı ürünler de kullanmalıymışım (ki bunu daha önce Darphin'in PR'ı Işıl Hanım da söylemişti). Ve üstüne de Organature serisinin Balancing Essence'ini önerdi. 45 mL serum 74,99 TL olunca, bana gayet avantajlı geldi ve denemek için aldım. Ayrıca, nem için hyaluronik asit içerikli maskeyi ve sıkılaştırma için de Qenzym Q-10 içerikli olanı tercih ettim (bu maskelerde 1 alana 1 bedava vardı ve fiyatları 12,99 TL idi). Ayrıca da, göz çevreme takmış olduğum için Pandalı göz maskesine de karşı koyamadım (14,99 TL). Hepsini blogda yazacağım tabii ki!


Şimdi yepyeni bir marka ve ürünler denemenin heyecanıyla cicilerimi kullanmaya başlıyorum ve herkese -düne rağmen- mutlu bir hafta diliyorum!!!31 yorum

 1. ama bütün uzak doğu markaları Ankara'da açılıyor olmaz ki :-)))) en kısa zamanda deneyimlerini bekliyorum ilk olarak dikkatimi holika holika 'ya benzemesi çekti ürünlerin benim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, herkese verdiğim yanıtı veriyorum: Biraz da İstanbul bizi kıskansın diye Ankara'ya açılıyor :))) Ama işin aslı, buradaki Kore Kültüğr Merkezi çok destek veriyormuş çalışmalara. Sanırım o yüzden Ankara'yı merkez seçiyor olabilirler. Ya evet, bütün Kore firmaları birbirine benziyor ambalaj olarak. Hepsi bir şık, bir cicili bicili. Niyeyse bu markaya pek bir ısındım; belki de bizimle ilgilenen Demet Hanım'ın bilgisi ve anlatım tarzı beni etkiledi bilemiyorum. Bakalım, denedikçe her bir ürün burada olacak. Öpüyorum canım!

   Sil
  2. merhaba ben de Ankarada yaşamama rağmen beyond markasını yeni keşfedebilmiş birisi olarak eve gelince hemen marka ile ilgili yorumlara bakmak istedim aynı şekilde ilk izlenimimi de paylaşmak istedim marka LG (bildiğimiz LG :)) markasının ürettiği bir marka olduğu için teknolojik olarak bileşim olarak birçok markaya göre çok başarılı. ayrıca cilt analizi deneyimimde olsun ürün bilgilendirme noktasında çalışanları beni fazlasıyla tatmin etti. hepinize tavsiye ederim ... :)

   Sil
  3. Rumi gerçekten öyle :) Memnun kalmanıza ben de sevindim, sevgiler!

   Sil
 2. Hersey cok harkma gozukuyor .cilt bakim urnlerini cok merak ettim . Detayli yazilarini bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 1 ay kadar sonra hepsini yazacağım Gözde'cim :) Sevgiler!

   Sil
 3. Ankara'ya kadar gelip Ankamall'u epece turlamışken burayı nasıl görememişim :( Yüz yıkama fırçası ve pandalı göz maskesi çok şekermiiş. Yeni cicilerini keyifle kullan Başak'cım :-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'ya kadar gelip beni aramazsan görmezsin tabii Nilay'cım :))) Teşekkürler, öperim!!!

   Sil
  2. Haklısın canım utandım şimdi ama süre çok kısıtlı olunca durum böyle oldu :( Bir daha gelirsem önceden planlı bir buluşma yapacağız söz :)) Öperim çok

   Sil
  3. Sözümü aldım o zaman :) Sevgiler Nilay'cım!

   Sil
 4. internet üzerinden satışları var mı acaba?
  Bu arada dünden sonra mutlu olmak biraz zor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belgin, bildiğim kadarıyla yok internet satışları ama sanırım çok kısa zamanda İstanbul'a da mağaza açacaklarmış... ve evet haklısın, mutluymuş gibi yapıyoruz işte...

   Sil
 5. Çok ciciler denemeni merakla bekliyorum. Bu arada Dün yaşanmamış gibi yapmaya çalışıyoruz :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özlem'cim, deniyorum yavaş yavaş :) Pazar'ı hepimiz unutmaya çalışıyoruz ama...

   Sil
 6. Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş, ayıcıklı ambalajlara ise bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ebru teşekkürler! Ambalajlar bir harikaa :)

   Sil
 7. Farlar *gözlerinden kalpçik çıkan emoji*
  Beyond'u cruelty free Kore markaları araştırırken karşılaşmıştım, Türkiye'ye getirecekleri aklımın ucundan bile geçmezdi. Ne iyi etmiş de gelmiş vallahi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Cyborg, benim de gözümden aynı kalpler çıktı görünce!!
   Kore kozmetiklerinin bu kadar hızlı bir giriş yapacaklarını ben de düşünmemiştim, çok güzel oldu! Biraz daha yaygınlaşırlar umarım :) sevgiler!!!

   Sil
 8. Ne kadar sevimli! Herhalde 3 sene kadar İzmir'e de gelir :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha ya valla markaların mağaza açma stratejileri çok karışık Siri... İzmir'e gelene kadar burdan istediğin bir şey olursa ben alır yollarım ^_^ Sevgiler!

   Sil
  2. Hükümete yakınlığımız(!) yüzünden böyleyiz sanırım :)) Çok teşekkür ederim, sabah sabah mutlu ettin beni <3

   Sil
  3. Aslında Kore markalarının Ankara'ya açılmasının nedeni buradaki Kore Kültür Derneği'nin çok aktif olmasıymış :) Ama İzmir özelini bilemiyorum tabii... her şey mümkün :/

   Sil
  4. Ne kiehls var ne BBW, VS he de H&M ayrıca TopShop falan da gitti :( İzmir çok şanssız

   Sil
  5. Ay Top Shop Ankara'dan da gitti :( BBW'ye falan özenmiyorum ben, içeriklerini sevmiyorum, bir de dünyanın parası. Hani mağazaya girip geziyorum ama almaya gelince acıyorum. VS de keza (hayır iç çamaşırı getirseler içim yanmayacak). Neyse H&M'niz açılıyor yakında, Kiehl's de açılmış, en güzelleri :))

   Sil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 10. Yanıtlar
  1. Evet, ojelerin fiyatları normalin biraz üstünde Nailartinwonderland :/ ama söylendiğinde göre 5-free imiş :)

   Sil
 11. Bu yazıyı gözden kaçırmışım 0_O Gerçekten neden tüm Uzak Doğu markalarının mağazaları Ankara 'da?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara'daki Kore Kültür Merkezi önayak oluyormuş; gönüllü çalışanlar da varmış. Öyle açıklamışlardı İlke'cim :)

   Sil
 12. bende etkinlikte hediye edilen maske ve ürünlerle ilgili bilgi ararken rastladım yazınıza
  ayrıntılar için teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lerzan rica ederim, yararlı olmasına sevindim :) Sevgiler!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.