Rimmel London Kate Moss Nude Lipsticks || Nude Serisi Rujlar: 01-40-42-43-45-48


3 Aralık 2015 Perşembe

Kış gelip makyajlar koyulaştıkça ya dumanlı göz makyajı ve nude rujları, ya da bakır-altın göz makyajları ile bordo rujları tercih eder oluyorum. Bunu hissetmiş olacak ki geçen haftalarda Watson's bana içinde Rimmel London Kate Moss Nude rujların bulunduğu harika bir paket yolladı. Çok çok teşekkür ediyorum!!

Ortadan başlayarak saat yönünde: 48-40-42-43-45, Orta: 01

Rimmel London Kate Moss Nude ruj serisinde biri 01 numaralı renksiz lipbalm, diğerleri 40-42-43-45 ve 48 numara olmak üzere olmak üzere 6 ruj bulunuyor. Ambalajları somon rengi, tam nude havasında ve üzerlerinde Kate'in o şirin imzası var. 


Rujların hepsinin yapısı yumuşacık. Lipbalm dudakları anında nemlendiriyor; ama çok uzun süreli bir etkisi yok. Rujlar nude (çoğu da oldukça açık renk) olduğu için altına geçmekte yarar var... Renkli olanlar ise -40 numara hariç- dudak kusurlarını çok belli etmeyen, dudağı kurutmayan, ışıltılı ya da sedefli olmayıp dudakta nemli duran ürünler. Kalıcılıkları ise orta seviyede diyebilirim. Bence bu açıdan herhangi bir iddiaları yok.


40 numara oldukça açık bir somon rengi. Tek başına kullanırsanız zombi gibi görünmeniz kaçınılmaz ve dudak kusurlarını da belli ediyor. Ama ben bu rengi 48 numaranın üstüne geçerek çok hoş bir nude-kahve elde ettim. 42 numara açık ve soğuk tonlu bir somon rengi. 43 numara ise yine açık ve sıcak tonlu bir somon... Bu iki ruju koyu ve sıcak tonlu göz makyajlarıyla kullanmayı sevdiğim gibi, hafif ve yine sıcak tonlu hafta sonu makyajlarında da tercih ediyorum. Özellikle 43 numaranın oldukça doğal ve sade bir duruşu var. Çok cici.


45 numara ise açık bir gül kurusu ve serinin en sevdiğim rengi olabilir. İddialı ve soğuk tonlardaki göz makyajlarını çok güzel tamamlıyor. Altına Flormar 201 gibi nude toınlu bir dudak kalemiyle gerçekten efsane bir duruşu var.


48 numara ise soğuk tonlu bir kahverengi. Seride nude olmayan tek renk belki de bu; çok esmerler için nude renk olarak düşünülmüş de olabilir tabii. Bu ton tek başına benim ten rengimle uyumsuz oldu bana kalırsa; ama, altına lip balm uyguladığımda ya da yukarıda gösterdiğim gibi üstüne 40 numarayı geçtiğimde daha çok hoşuma gitti.

(Dudaklarımın rengini -ya da ne kadar renksiz olduğunu- göstermek için bunu da eklemek istedim)

Yalnız size bir öneri: bu tür nude rujları alırken bileğinize değil, baş parmağınızın içine sürüp deneyin. Çünkü ancak bu şekilde dudağınızda görünecek rengi elde edebilirsiniz. Benim bilek ve dudak swatchlarına bakarak aradaki farkı anlayabilirsiniz...

Rimmel London Kate Nude serisi rujları Watson's mağazalarından 15 TL'ye alabilirsiniz. Sizin favoriniz bu seriden hangisi?10 yorum

 1. 42-45-48 renklerinin swatchları güzelmiş. Gerçekten bazıları tam zombilik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke'cim evet, renkler ziyadesiyle açık...İskandinav ırkına yakın Türk vatandaşlarına ancak olur. Ama bahsettiğin renkler genel için fena değil cidden. Öperim!

   Sil
 2. 48 benim rengim kesinlikle diğerleri bana göre değil şimdi dudağında görünce kesinlikle anladım daha önce 43 de olur gibi gelmişti ama yok güle güle kullan :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ancak dudak kalemi üstüne bir nebze daha iyi olur 48 harici olanlar İrem'cim... renkler epey açık; ama 48 de epey güzel :)

   Sil
 3. 48 numaraya bayıldım iyi günlerde kullan canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mona çook teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
 4. 43 numarayı almıştım Kinda Sexy dupe söylentileri yüzünden. Gördüm ki alakası yok, bir de çok kuruttu benim dudağımı. Ama gözüm hala 45 numarada :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunların hiçbiri Kinda Sexy ile uzaktan yakından alakalı değil Nilgün'cüm :)) Benim dudaklarımı kurutmadı aslında ama altında lip balm ile daha iyi oluyor kesinlikle. Bir tester bulursan parmak içinde 45'i dene derim. Sevgiler :)

   Sil
 5. 45 ile başladığım serüvenime bir ara 48 i de ekleyip bu seriyle olan ilişkime son verme niyetindeyim.Beni rujların kokuları ve nemli yapılarından başka bir şey çekmedi çünkü. Yalnız 48+40 birlikteliğinden çıkan renk süper olmuş güle güle kullan hepsini de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilay'cım, en güzel iki renk zaten; ama ben ciciş 43'ü de seviyorum. Bir de, hani gidip özellikle almazdım belki ama, bu açık renk rujları daha koyu olanların ortasına dokundurduğunda dudaklar boyutlu görüyor ya, o da pek güzel oluyor. Karıştıra karıştıra kullanayım diyorum ben de :) Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.