Barbizon Ankara'da Matrix Biolage ile Yeni Yıl Daveti


28 Ocak 2016 Perşembe

Aralık ayının son günlerinde Ankara Ümitköy'deki Barbizon'da Matrix Biolage'ın tanıtımına davetliydik. Barbizon, içinde lezzetli pasta/börekler de servis edilen şirin bir cafesi olan bir bakım/güzellik salonu, kuaför. 2011 yılından beri hizmet veren, 4. yılını kutlayan bu güzel mekanın sahibesi Deniz Hanım, aynı zamanda Oi Arte ayakkabılarının da sahibesi. Barbizon adını, Fransa'nın şirin bir kasabasından, aynı zamanda da Deniz Hanım'ın etkilendiği bir sanat akımından alıyor. 


Ben ilk defa gittiğim bu mekanın sıcak ortamına, ikramlarına ve çalışanlarının sıcaklığına bayıldım! Evim yakın olsa, yalnızca güzelleşmek için değil, kış bahçesinde çayımı içmek, yazın güzel bahçelerinde, yeşillikler arasında sohbet etmek için bile sık sık giderdim!


Matrix Biolage ürünlerinin tanıtımı da Barbizon'un nefis kış bahçesinde, yeni yıl temasına uygun dekorasyonu eşliğinde, L'Oreal'in CEO'su Emine Akat Hanım ve Barbizon'un tatlı sahibesi Deniz Hanım'ın ortak organizasyonu ile gerçekleşti. Matrix Biolage profesyonel bir saç bakım ürünleri grubu ve 2000 yılından beri Türkiye piyasasında. Markayı bize Dilşad Hanım ve Serkan Bey tanıttılar. 


Markanın iddialı ürünleri arasında HydraSource Şampuan ve saç kremleri, Volume Builder Hacim Verici Saç Köpüğü ve Oil Wonders Amazonian Murumuru Oil bulunuyor. Matrix ürünlerinin farklı yanının ilk kullanımdan itibaren etkili ve sonuç veren ürünler olduğu da bize verilen bilgiler arasındaydı.

Ben de bu etkinlikte bize hediye edilen ürünleri geçtiğimiz ay boyunca denedim. Öncelikle belirtmeliyim ki, benim saçlarım oldukça kuru, perma ve boya işlemi görmüş, ince telli (hacimsiz) türden. 


HydraSource serisinin şampuan ve saç kreminden ümitliydim; ancak, benim saçlarıma pek yeterli gelmedi bu ikili. Bir de, sülfat içeren şampuanlar benim saçımı sertleştiriyor. Bu yüzden, bir süre kullandıktan sonra, ikinci bir gözün de inceleyebilmesi için anneme hediye ettim. Onun yorumlarını da zamanı gelince sizlerle paylaşacağım.

Volume Builder köpüğü ise hacim olarak epey sevdim; fakat, her hacim köpüğü gibi saçı biraz sertleştirdiğini fark ettim. Ama, saçın şeklini ve hacmini koruma konusunda başarılı buldum.


Oil Wonders Amazonian Murumuru Oil ise saça banyodan önce bakım amaçlı, banyoda yumuşatıcı olarak ya da kurutmadan önce/sonra kullanılabilen çok işlevli bir yağ. Saçın elektriklenmesini 72 saat boyunca kontrol altında tutabildiği belirtilmiş. Ben banyodan önce bakım amaçlı ve kurutmadan önce şekillendirme, elektriklenmeyi kontrol amaçlı kullandım. Güzel, hafif bir yağ. Saçınız kuruyken de kullansanız saçı yağlandırmıyor, hacmini söndürmüyor. Elektriklenmeyi de kontrol altında tutuyor (ama 72 saati gözlemleyemedim). Bana çok mucizevi bir yağ gibi gelmese de, saçı çabuk yağlanan ama elektriklenme sorunundan şikayetçi olanlara uygun olabilir diye düşünüyorum.

Bu güzel davet ve Matrix ürünlerini deneme fırsatı için sevgili Deniz Hanım'a ve tatlı arkadaşım Burcu'ya bir kez daha çok çok teşekkür ediyorum! 

4 yorum

 1. mekana bayıldım ama barbizon deyince benim aklıma direk barbi'ler geldi :-))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha İrem, çok tatlısın :)) Hiç böyle düşünmemiştim :) Öperim!

   Sil
 2. Keyifli bir gün olduğu belli.Tanıdık yüzler görmek de iyi geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel geçti gerçekten o gün Filiz'cim, akşamına da blogger partisi vardı. Yeni yıla epey hareketli girdik, öyle devam eder umarım :) ÖPüyorum!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.