Charlotte Tilbury Eyes to Mesmerise Long-Lasting Easy Color -Mona Lisa


18 Ocak 2016 Pazartesi

Charlotte Tilbury'nin en sevilen ürünlerinden Eyes to Mesmerize krem farların Mona Lisa rengi iki aydır arzu nesnem halindeydi. Makyaj artistinin de göz rengime en çok bu farın yakışacağını söylemesiyle de almaya kesin olarak karar verdim.


Eyes to Mesmerize krem farlar nazik göz kapağına zarar vermeyecek şekilde kaygan yapıda, kolayca dağıtılabilen formda, cildi besleyen E vitamini içeren ve ofiste çalışan bayanların konforu da düşünülerek hem göz kapağını serinleten, hem de saatler boyu yerinden kıpırdamayacak şekilde formüle edilmiş ürünler. Yumuşak efekt için parmakla, daha şık bir görünüm içinse blending tarzda fırçayla uygulanması öneriliyor. Sitesinde de uygulamayla ilgili videolar yer alıyor. 


Mona Lisa, Da Vinci'nin ünlü tablosundan esinlenerek yaratılmış bir renk. Charlotte, Mona Lisa'nın insanı derinden etkileyen buğulu bakışlarını bu çikolata-bronz renkli krem far ile yeniden yorumlamış. Gerçekten de içindeki altın ışıltıları ve bildiğimiz kahvelerin aksine soğuk tonlamasıyla Mona Lisa, çok özel ve bakışları derinleştiren bir far. 


Ben hem parmağımla hem de blending fırça ile göz kapağıma uyguladım bu farı. Rengi yoğun alabilmek için fırça sonrası parmakla tamponladım. Göz kapağımda gördüğünüz çizgilenme ise tamamen benim göz yapımdan kaynaklanıyor. Çünkü far, bazsız uyguladığımda bile, 8 saat boyunca en ufak bir çizgilenme, toplanma, solma olmadan göz kapağımda kaldı ve 10 saatten sonra yavaş yavaş silinmeye başladı. Köpük-krem yapıdaki bir ürün için performansını oldukça başarılı buldum.


Eyes to Mesmerize krem farların fiyatı 21 Pound; ancak, Charlotte Tilbury ne yazık ki ülkemizde satılmayan bir İngiliz markası. Ama, gözünüze kestirdiğiniz ürünleri online olarak Amerika ya da İngiltere'ye giden eşe dosta sipariş etmeniz mümkün... Ben şimdi gözüme bu farların Marie Antoinette rengini kestirdim, dilek listeme ekliyorum. 

Mutlu haftalar!!! 17 yorum

 1. Ah pek yakismis ♡ Gule gule kullan cancan ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kontes'cim, öperim çok!!!

   Sil
 2. Ah pek yakismis ♡ Gule gule kullan cancan ^_^

  YanıtlaSil
 3. TAM senlik tonlar :) Güle güle kullan, çok yakışmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay evet ya İlke'cim, dayanamıyorum bu tonlara :) Teşekkür ederim, Öperim!

   Sil
 4. Başakcım nasıl nasıl muhteşem bir renk çok beğendim güle güle kullan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrem'cim, çok teşekkürler canım. Daha iyileri senin olsun! Öperim :)

   Sil
 5. Performansı,duruşu ve pek tabii ki rengiyle nefis bir far güzel günlerde kullan canım :)) Sen gözüme kestirdim deyince Marie Antoinette rengine de baktım o da başka bir güzelmiş yahu zevklerimizin acayip benziyor olması da cabası :-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Nilay'cım! Yaa, değil mi? Marie Antoinette de adıyla müsemma, pek şık bir ton. Ay bir de kadın o videolarda yapınca bu farlar daha da bir güzel duruyor sanki. Gerçi o şeffaf tenli modelin de etkisi vardır da, bir de Charlotte'un yaptığı gibi deniycem bakalım :) Öperim!

   Sil
 6. Tam bir Başak rengi. Güle güle kullan <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha Ece'cim, gerçekten bu kahvelere dayanamadığım doğrudur! Çok teşekkür ederim, öpüyorum çok!

   Sil
 7. Harika renk, her zaman ki gibi makyaj da süper, renk de yakışmış. Bu arada yeni cicileri güle güle kullan. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim Perisscope :) Kocaman sevgiler!

   Sil
 8. Çok yakismis Güle güle kullan☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Kozmetikperisi, sevgiler :)

   Sil
 9. Çok güzel, çok yakışmış

  YanıtlaSil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.