Kertil Çam Kolonyaları -Hazan Kolonyası


14 Ocak 2016 Perşembe

Aralık sonunda sevgili Nilgün'ün etkinliğinde hediye edilen ürünlerden birisi de Kertil Çam Kolonyaları markasına ait, yeni çıkan Elit serisinin ürünlerinden Hazan Kolonyası idi. 


Kertil Çam Kolonyaları'nın tarihi 1962'ye kadar gidiyor. Balıkesirli bir firma olan Kertil Çam, İncir, Hazan, İnci, Ihlamur gibi değişik çeşitleriyle de ilgi çekiyor. Ben tesadüfen seçmiş olduğum Hazan Kolonyasının çok popüler bir çeşit olduğunu daha sonra öğrendim...

Hazan Kolonyası kolonyadan ziyade parfüm gibi kokuyor ve kokusu bir kolonyaya göre inanılmaz kalıcı!! Koku tanımlamakta benden kötüsünü bulamazsınız; dolayısıyla notalarını bilemeyeceğim; ama, sanki frezya-ıhlamur karışımı gibi kokuyor... her ikisinin de sonbahar-kış çiçeği olduğu düşünülürse, doğru tanımlama olabilir. Notalardan ziyade, kokusunun hafif ama oturaklı, zarif, iddialı ve oldukça kalıcı olduğunu söylemem gerek.

Kertil Çam Kolonyaları'nın tüm ürünlerini BURADAN görebilirsiniz. Spreyli şişe 170 mL; satış fiyatını bulamadım; ama, bu kokunun 200 mL cam şişedeki versiyonu 20 TL ve çeşitli internet üzerinden satış yapan sitelerde bulunabiliyor... değişik kolonya çeşidi sevenlerin aklında olsun, sevgiler!6 yorum

 1. Çok merak ettiğim ürünlerden biri son zamanlarda çokta ismini duymaya başladım, güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hep görüyordum ama bu kadar beğeneceğimi tahmin etmemiştim İlke'cim :) Teşekkür ederim canım!

   Sil
 2. Aaa parfümm gibi kalıcı mı? Cok merak ettim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoğu body mist'ten kalıcı mesela Gözde :) Baya hoşuma gitti benim! Hatta eşim ofise götürecekti, izin vermedim, başka kolonya aldım ona ahahaha :)

   Sil
 3. ben de bunun akasya ve incir versiyonu var akasyanın kokusu şahane en kısa zamanda yazacağım :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa! Çeşit çeşit alıp denemek lazım o zaman İrem'cim :) bekliyorum yazını!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.