The Balm Autobalm Palet -California


19 Ocak 2016 Salı

The Balm'ın Autobalm isimli iki paletinden biri olan California makyaj paleti raflarda ilk yerini aldığından itibaren ilgimi çeken; ama, elimdeki palet sayısından almaya sıra gelmeyen bir üründü. Yıl sonunda Gratis'in nazik hediye paketinden çıkınca da epey mutlu oldum! Öncelikle Gratis'e bu nazik gönderimi için teşekkür ediyorum. 


The Balm Autobalm California palet avuca sığacak boyutta, kartondan ama sağlam, yine kapağında kocaman aynası bulunan, bir Balm klasiği olarak oldukça eğlenceli the Balm ambalajında sunulmuş. İçinde bir adet allık, bir adet aydınlatıcı ve iki adet de far bulunuyor. Tüm renkleri far olarak kullanmanız da mümkün; ayrıca, mat olan far "kaş farı" olarak da kullanıma uygun. Kısacası, 4 ürünle inanılmaz işlevli bir palet ortaya çıkarmış marka! Paletin tek kusuru, tüm ürünlerin fazlaca tozutuyor olması. 


Paletteki allık pembe-şeftali renkli, mat ve oldukça pigmentli bir ürün. Fırçanın ucuna azıcık almak yetiyor. Kalıcılığı son derece başarılı. Pek çok makyaja yakışacak yumuşak ve asil bir rengi var. Bana sanki The Balm'ın F'rat Boy allığının bir versiyonuymuş gibi geldi... ayrıca karıştırma rengi olarak kullanmak için de gayet uygun. 


Aydınlatıcı ise pembeye çalan şampanya rengi bir ürün. Simli ya da pütürlü değil, oldukça güzel bir yansıması var. Far olarak da çok hoş sonuç veriyor. Çok açık tenliler allık olarak bile kullanabilir çünkü benim tenimde bile uygulandığında içindeki pembelik belli oluyor. Esmerlerde ise tam aydınlatıcı olarak duracaktır. Bu da sanki Cindy-Lou'ya benzer gibi geldi bana... Yine gayet kalıcı bir ürün.


Farlardan açık renk olan mat bir sütlü kahve. Tam bir katlanma bölgesi (crease) rengi. Ayrıca, açık tenliler için kaş doldurmaya da uygun bir ton. Pek çok fara uyan rengiyle katlanma bölgesinde kullanmaya bayılıyorum! Koyu renkli far ise içinde altın/gümüş simleri olan bir acı kahve. Aslında palette en can alıcı renk bu iken, pigmentasyonunun çok düşük olması biraz keyif kaçırıyor doğrusu. Dolayısıyla, bu rengi yoğun görmek isterseniz, parmağınızla tamponlayarak göz kapağınıza uygulamayı; hatta altına sim tutucu özellikte bir far bazı ya da benzer renkte bir krem far kullanmanızı öneririm. Hafif gölgelendirme işlemlerinde ise az renk verişinden dolayı sizi yormayacağını söyleyebilirim. 


Ben elime geçtiğinden beri bu paleti sıklıkla ve çeşitli şekillerde kullandım. Yılbaşı makyajlarımdan birini de bu paleti kullanarak yapmıştım hatırlarsanız (TIKTIK). 


Aşağıda da daha günlük makyaj örneğini paylaşıyorum. Acil durumlar için makyaj çantamdan ayırmadığım tek palet oldu kendisi. Katlanma bölgesine Crease/Brow (mat sütlü kahve) rengini, kaş altında ve göz kapağında Highlight/Shadow (pembe-şampanya) rengini ve gözün dış köşesinde de Lid/liner (ışıltılı acı kahve) rengini kullandım. Allık ve aydınlatıcı yine bu paletten...


The Balm Autobalm paletlerin fiyatı 35,90 TL; ancak indirimlerde çok daha uygun fiyata sahip olmanız mümkün. Siz bu paletlerden kullanıyor musunuz? Ya da sizin joker paletiniz nedir paylaşır mısınız?

6 yorum

 1. ben bu paleti ilk çıktığında ve ilk indirimden almıştım çok pratik bir palet özellikle liner rengini çok severek kullanıyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten güzel paletmiş İrem'cim :) Liner rengi pek pigmentli olmasa da, şimdi onu çeşitli krem farların üstünde kullanma planlarım var... bakalım :) Öperim!

   Sil
 2. Çok güzel bir palet, kullanışlı da. Ama o kadar çok benzer renklerim var ki ben bunu pas geçtim. güle güle kullan ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siri, benim almama nedenlerimden biri de buydu aslında. Benzer çok rengim olması. Fakat bu renklerin hepsinin bir arada bulunması fena halde kullanışlı oluyormuş :) Teşekkür ederim, sevgiler!

   Sil
 3. Minik seyahatlerin yegane paleti benim için :))Özellikle allığa ve aydınlatıcıya bayılarak almıştım. Allığı Frat Boy'dan bile daha çok sevdim ama karıştırma rengi olarak kullanmayı düşünmemiştim bak deneyeyim ben bunu fikrine sağlık şekercim :-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Nilay haklısın, allık Frat Boy'dan da güzel, süpper bir ton yakalamışlar, tebrikler! Karıştırma rengi olarak da gayet başarılı valla. O acı kahveyi çok güzel kırıyor ve geçiş sağlıyor. Öperim!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.