GOSH Natural Blush -36 Rose Whisper


17 Şubat 2016 Çarşamba

Gosh'un makyaj ürünlerini genel olarak çok beğeniyorum. Bu güzel allığını da aklımda sürekli Tarte Exposed varken, ona yakın bir renk olabilir diye düşünerek almıştım. Alalı 1 seneyi geçti muhtemelen, yazmak için niye bu kadar beklediğimi hiç bilmiyorum!


Gosh'un doğal/mat allık serisinden 36 Rose Whisper isimli bu renk oldukça nötr, kahveye çalan, tam bir nude-pembe. Pembeliği ya da kahveliği baskın değil, çok zarif bir renk. Görünüşünde hiçbir iddia olmamasına karşın, yanaklara öyle düzgün bir renk ve boyut veriyor ki, bayılmamak imkansız. Tonu nedeniyle pek çok -iddialı/iddiasız- makyajı başarıyle tamamladığını söylememe gerek yok sanırım. Ama, benim elim en çok koyu renk ruj kullanacağım zaman bu allığa gidiyor, çünkü rujun baskın yönünü çok iyi dengeliyor.


Yapı olarak tamamen mat olan allığın tozutma sorunu ne yazık ki mevcut Fırçayla hafif dokunuşlarla almakta yarar var. Pigmentasyonu orta düzeyde; fırçaya, parmağa geldiğinden daha iyi geliyor. Tarte Exposed'a muadil mi bilmiyorum; ama, MAC Tenderling'i de andırdığı kesin ve sanki daha iyisi gibi... (şu anda MAC Tenderling allığımı özlediğimi de hissettim, içimden de yazmak geldi).


Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 25 TL olan bu allığı indirimlerde %50'ye kadar daha ucuza almak mümkün -tabii standda bulabilirseniz. Genelde yok satıyor! Ama bulduğunuz zaman, kesinlikle bir deneyin derim.
16 yorum

 1. bu seriyi hiç denemedim değil ama dörtlü allıklarından bronz pie var bende çok seviyorum onu fiyatına göre gerçekten çok başarılı bir allık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu seriden ben de tek bu rengi denedim İrem'cim, çok yumuşacık bir renk! O senin aldığın allıkta da benim gözüm var ama daha sonra inşallah... Öperim!

   Sil
 2. Renk tonu yüzünüzde çok hoş durmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süslü Püslü çok teşekkür ederim, sevgiler :)

   Sil
 3. Gosh kozmetiklerini genelde seviyorum bende.Her gittiğimde bakmama rağmen elimde bekleyenler yüzünden alamıyorum.
  Bunun rengine de bayıldım.Mutlulukla kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filiz'cim teşekkürler canım! Ya evet, bekleyenler olunca insanın eli gitmiyor doğrusu. Yalnız bu tonda nötr bir allığın yoksa indirim döneminde mutlaka bak derim. Öptüm!

   Sil
 4. Rengi sanki çok açık gibi duruyor ambalajında, ama uygulama fotosunda gayet renk vermiş. İyi günlerde kullanın. Ben de hemen yazamıyorum, Bir de mekan tavsiyesi, yemek tarifi, filmdi, diziydi, kitaptı derken, her gün yazı yazsam bile sıra gelmiyor. Hatta İremciğimin yolladığı H&M farı yazacağım, ama hala var mı hiç bir bilgim yok :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet, hiç renk vermeyecekmiş gibi ama çok hoş duruyor tende Siri'cim. Aynen ya, benim de bekleyen o kadar çok ürünüm var ki!! Yeni hiçbir şey almasam herhalde 1 yıl daha yazı yazabilirim :))) Sevgiler!

   Sil
 5. Gosh'un en sevdiğim ürünü bu sanırım sürekli de kullanıyorum.Tozutma sorunu dışında on numero bir allık kendisi :) Mac Tenderling'e benzeten bir ben değilmişim demek ki :) Hatta Gosh'un bu allıklarını ambalaj olarak bile Mac'in allıklarına çok benzetiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha aklın yolu bir demek ki Nilay'cım!!! Evet, benzerlik epey dikkat çekici -her türlü... tozutmayı da çözerlerse on numero olacak :) Öperim!

   Sil
 6. Elimde daha açılmamış allıklarım olmasa denemek isterdim =) Gosh'un kozmetik ürünlerini beğeniyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nötr tonda joker allığın yoksa indirimde şans verebilirsin İlke'cim, çok severek kullandığım bir ürün cidden. Öperim!

   Sil
 7. Gosh'un ürünleri fiyatlarına oranla oldukça başarılı. Allık çok yakışmış <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözde'cim kesinlikle canım! Ve yurt dışında fiyatları buradan daha pahalı biliyor musun? :) Şanslıyız yani, bir de indirim falan! Arada denemek istediklerimi alıyorum, seviyorum bu markayı. Keşke yeni ürünlerini de getirse Gratis :) Öperim!

   Sil
 8. GOSH'un ürünlerini genel olarak beğeniyorum ben, fiyatları da uygun. Sana da çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de beğeniyorum İlknur'cum, teşekkür ederim :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.