Kozmetik Dışı: Rulo Fırçalık (www.filizs.com)


23 Şubat 2016 Salı

Bugün kozmetiğin biraz dışında, ama, tamamen de kozmetikten bağımsız olmayan bir üründen bahsedeceğim size. Belki takip edenler hatırlayacaklardır; geçenlerde Instagram'dan 3 kişiye sevgili Filiz ile bir hediyemiz olmuştu. Size bahsedeceğim ürün de, işte hediye ettiğimiz bu kullanışlı makyaj yardımcısı: Rulo Fırçalık!


Seyahatlerde ya da dışarıda makyaj yaparken fırçaları taşımak bir sıkıntı. Normal makyaj çantasında kıllarının şekli bozuluyor, ayrı çantaya atsanız, yine onları dik ve sağlam tutacak bir alan yoksa aynı şey... Benim dertlerimden biridir bu; bu yüzden yıllarca fırçalarıma uygun bölmeleri olan makyaj çantaları arayıp durdum -ve bulamadım! Rulo Fırçalık tam da bu amaca uygun bir ürün!


Öncelikle, sadece seyahatlerde değil, evde de fırçalarınızı saklayabileceğiniz; tozlanmasını ve yıpranmasını engelleyebileceğiniz bir çanta. Oldukça sağlam kumaştan, benim neredeyse tüm fırçalarımı alabilecek boyutta; ama ilginç bir şekilde çok da yer kaplamayan bir ürün. 9 adet fırça gözü ve bir adet de fermuarlı bölmeye sahip. Fırça konulan bölümün üstünde, tozlanmayı önlemek için içi muşambaya benzer bir kapağı da mevcut. Rulo halinde katlanıp kolayca taşınabiliyor.


Her bölme 3-4 fırça alabiliyor (boyutuna göre daha da çok olabilir). Tabii bölmeleri fırçanın yanı sıra kalem, rimel, kalem far da koyabilirsiniz. Fermuarlı bölme de rimel, ruj, allık, göz kalemi, kapatıcı vs koymaya uygun. Belki fondöten alamayabilir şişenin hacminden dolayı. Yani tam bir makyaj çantası görevi de görebilir. 


Makyaj için kullanabileceğiniz gibi, resim yapmayı sevenler boyalarını, boya fırçalarını taşımak ya da saklamak için de kullanabilirler. İşlevi tamamen size kalmış. 

Bu çok işlevli, sağlam ve kaliteli ürüne Filiz'in Gitti Gidiyor'daki dükkanından ya da Instagram hesabından ulaşmanız mümkün! Linkleri aşağıya bırakıyorum:


17 yorum

 1. Gayet kullanışlı bir ürünmüş bakayım :) çok teşekkürler paylaşımın için ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızsal Şeyler, ben teşekkür ederim yorumun için :) Sevgiler!

   Sil
 2. gerçekten çok işe yarar bir ürün bende de benzer bir şey var ufak bir kozmetikçiden almıştım sevgili fırçalarımı ona sarmadan dışarı çıkartmıyorum bile :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keisnlikle İrem'cim! Ben aslında bir el atabilsem, evdeki fırçalarımı ayıklayıp sürekli bunda tutayım ki hem tozlanmasınlar, hem de derli toplu dursunlar istiyorum. Bakalım, yapacağım inşallah bir ara :)

   Sil
 3. Çok kullanışlı ve işlevsel bir çanta =)

  YanıtlaSil
 4. İşte gerçekten gerekli bir ürün. Çok kullanışlı görünüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Ebru'cum, ben de çok kullanışlı buldum! Oldukça da kaliteli her şeyi. Sevgiler :)

   Sil
 5. Tam seyahatlik, fırçaların şeklini muhafaza etmek gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Soru Meleğinin Pusulası. Fırça şeklini korumak zor, yamuldu mu çantada benim sinirlerim zıplıyor :)) Sevgiler!

   Sil
  2. Bir fırçakolik olarak ben de çok üzülüyorum şeklini kaybettikleri zaman :(
   Sevgiler ;)

   Sil
 6. Seninde dediğin gibi hem ev hem seyahatler için uygun biri ürünmüş.Bende zamanında The Body Shop'tan aldığım küçük boy bir fırçalığı seyahatler için kullanıyorum.Gerçekten pek bir pratik oluyor.
  Mutlulukla kullan canım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Filiz'cim ya, fırça için ayrı çantalar kesinlikle çok yararlı oluyor. Sen de güle güle kullan canım. Teşekkürler, sevgiler!

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Teşekkürler Süslü Püslü, gerçekten de çok çok kullanışlı bir çanta :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.