Senscience Ürünleri: Silk Moisture Şampuan, Inner Restore Saç Kremi, Inner Restore Intensif Saç Maskesi


12 Şubat 2016 Cuma

Senscience markası ile ilk tanışmam şampuanı ve saç kremiyle Sevgi'nin Yaza Merhaba Çay Partisi'nde olmuştu. Daha sonra, Nilgün'ün Yeni Yıl Etkinliği'nde de yine saç kremi ve saç maskesi elime ulaştı. 


Senscience Silk Moisture Shampoo saçı ağırlaştırmadan güzelce temizleyen, sevdiğim bir şampuan oldu. Ancak, içinde SLS bulunuyor ve genelde SLS'li şampuanlar saçlarıma hiç iyi gelmiyor. Bu yüzden, yazın çıktığım kısa tatilde bu minik boyu bitti; ama, yenisini almayı pek düşünmüyorum.

Senscience Inner Restore Deep Moisturizing Conditioner ise şampuana nazaran daha çok sevdiğim bir saç kremi oldu. Şampuandaki SLS etkisini nötrledi ve saçlarım kolayca taranıp çok da güzel şekil aldı. Elektriklenmeyi de azalttı. Bu kremi sevdim. Normalde saçlarımda bioform varken saç kremi kullanmıyorum; saç maskeleriyle bakım yapıyorum. Düz kullanacağım zamanlarda maske yerine kullanabilirim. 


Senscience Inner Restore Intensif Saç Maskesi ise tek kullanımlık gibi görünse de benim orta boydaki saçlarımda 3 defa kullanabildiğim bir ürün oldu. Oldukça yoğun olan bu maskeyi saçımda 5 dakika kadar bekletip yıkadığımda hem çok daha kolay tarandı, hem de elektriklenmeden şekil aldı. Saçımı daha parlak gösterdiğini söyleyemem; ama, genel olarak etkisini epey beğendim. Büyük boyunun fiyatı epey yüksek; ama, gramajına bakarsanız, bence 6 ay rahat kullanabileceğiniz bir ürün olduğunu söyleyebilirim. İçeriğinde silikon olduğu için saç diplerinize getirmeden, saçınız boy ve uçlarında kullanmanızı öneririm. 


Senscience ürünlerine Balım Kozmetik Facebook hesabından bakabilir, Saçım Şahane sitesinden satın alabilirsiniz.

Yeniden mutlu Cumalar!10 yorum

 1. benim maske favorim oldu biliyorsun daha ufak ve uygun fiyatlı bir boy bulursam kuaförlede falan alacağım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum İrem'cim, o yüzden bir heves denedim;İ ben de beğendim! Benim saçlarda hem ombre hem bioform olunca parlatmak zor oluyor tabii. Aslında sitede iki ayrı boyunu gördüm gibi, bir bak yeniden istersen. Öperim!

   Sil
 2. denemek lazım demek ki
  mutlu cumalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mavianne, özellikle maskesini öneririm denk gelirsen :) Sevgiler!

   Sil
 3. Markayı daha önce hiç duymamıştım. Sanırım İrem'in maske incelemesini okuyup yinee dikkatimi çekmişti ama fiyatının çok yüksek olması vazgeçirdi beni =(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlke evet, İrem de yazmıştı bir süre önce. Sanırım kuaför ürünü gibi çıkışı, o yüzden pek duyulmuş bir marka değil. Fiyat yüksek ama muhtemelen kullanım süresinden kazandıracak; çünkü çok yoğun, konsantre bir ürün. Sevgiler :)

   Sil
 4. Misler gibi saçlarımda kokusunun kalmasından verdiği yumuşaklıktan dolayı bende çok sevdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Madame Kokoş'cum, kokusu cidden çok güzel :) Sevgiler!

   Sil
 5. Aman allahııımm bu shiseidonun markası <3 Türkiyede olduğunu bile bilmiyordum. İremciğimin yazısını da görmemişim. Acaba bunu da görmesem iyimiydi bilemiyorum :))) hahahah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siri'cim :) Yine görmemiş gibi yap istersen :))) Ama maskesi de güzelmiş doğrusu :)) Öptüm çok!

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.