Forlle'd Ürünleri ile Cilt Bakımı (Bütünsel Sağlık Polikliniği)


30 Mart 2016 Çarşamba

Forlle'd ürünlerini sevgili Aylin'in paylaşımlarında görüp epey merak etmiştim. Daha sonra, yine Aylin vasıtasıyla firma bana ulaştı ve ürünleri denemem için Ankara'nın iyi kliniklerinden birinde bir cilt bakımı ayarladı. Bu vesileyle hem Bütünsel Sağlık Polikliniği'ni ve değerli çalışanlarını, hem de Nobel Ödüllü Forlle'd ürünlerini tanıma imkanı bulmuş oldum. Sevgili Aylin ile, Yeşim ve Nilgün Hanımlar'a teşekkür ederim!


Öncelikle uygulamanın yapıldığı merkezden bahsetmek istiyorum. Dr. Mehmet Tümer'in kurucusu olduğu Özel Bütünsel Sağlık Polikliniği 2007'den beri Ankara, Arjantin Caddesi 17/8'de hizmet vermekte. Poliklinikte lazer epilasyon, lazer ile damar, kırışıklık ve leke tedavileri, lazer ile cilt gençleştirme, botoxs, dolgu enjeksiyonları, cilt ve vücut bakımı, radyofrekans ile bölgesel zayıflama, PRP, ve kimyasal ve mikropeeling işlemleri yapılabiliyor. Dr. Mehmet Tümer, alanına son derece hakim ve insana güven veren bir doktor. Kendisiyle görüşmemiz süresince benim sorularıma çok tatminkar yanıtlar verdi. Poliklinikte hastaların sorunlarına non-invasif dedikleri ürünlerle tedaviden, lazer, botoks gibi kalıcı yöntemlere kadar geniş bir çerçevede değerlendirdikleri kombine yöntemlerle çözümler sunuyorlar. Açıkçası tek bir yönteme "mucizeymiş gibi" saplanmayıp hastanın beklentisine ve sorununa yönelik bir çok çözüm yolu önerebiliyor olmaları benim çok hoşuma gitti. Örneğin Mehmet Bey, benim göz çevreme lazer ve sonrasında botoks önerdi; bir yandan da Forlle'd ürünleriyle takviye tavsiye etti. 

Bütünsel Sağlık Polikliniği'nde cilt bakımımı Forlle'd ürünlerini kullanarak sihirli parmaklarıyla Estetisyen Nursen Değirmenci yaptı. Daha öncesinde ise, firma yetkilisi Nilgün Hanım bana ürünlerle ilgili bilgi verdi.


Forlle'd ürünlerini diğer kozmetiklerden ayıran en önemli özelliği Nobel ödüllü mikro moleküler hyaluronik asit içermesi. Bu ürünlerde bulunan Hyaluronik asit, boyutu nedeniyle, diğer kozmetiklerden farklı olarak cilde penetre olabiliyor; yani en alt katmanlara kadar inerek maksimum etkiyi sağlayabiliyor. Her Forlle'd ürünü mikro moleküler hyaluronik asit, iyonize platin, özel seramidler ve destekleyici vitamin ve mineral kombinasyonundan oluşan bir kompleks içeriyor. Bu kompleksin ürünleri benzersiz kıldığı belirtiliyor. Aynı zamanda, çok konsantre ürünler oldukları için diğer dermosötik ürünlere kıyasla çok daha uzun süre kullanılabiliyorlar. Son olarak, klinik işlemlerle birlikte uygulandıklarında, bu işlemlerin kalıcılığını da arttırıyorlarmış. Sanırım, Dr. Mehmet Tümer'in lazer ve botoks sonrasında destek için bana Forlle'd ürünleri önermesinin nedeni de buydu...


Yaptırdığım işleme gelince... başka bir güzellik merkezinde yaptırmış olduğum bir önceki cilt bakımından cildimin hasarla ayrılmasından sonra, yeni bir zarar vermemek adına, hiçbir makine kullanılmadan bir bakım yapılmasını istedim. Nursen Hanım endişelenmememi, ben istemediğim sürece buhar vs bile verilmeyeceğini anlattı ve Forlle'd ürünlerinin çoık güzel bir enerjisi olduğundan, masajla çok güzel sonuçlar aldıkların bahsetti. Böylece, öncelikle makyajımı çıkararak işleme başladık. 
 • Forlle'd Remover for Point Makeup ile tüm makyajım temizlendi. Bu makyaj temizleyicisinin içindeki "epidermal growth factor" kirpik ve kaş gelişimine de yardımcı oluyormuş ve hücre yenilenmesini sağlıyormuş. 
 • Daha sonra iki kez Forlle'd P-Effect Re-Purerance Wash temizleyici ile yüzümü masaj yaparak temizledi ve ardından da iki kez Forlle'd Creamy Wash köpük temizleyici ile üzerinden geçti. Bu aşamadaki masajın verdiği rahatlamayı size anlatamam! Nursen Hanım'ın gerçekten sihirli parmakları var!! 
 • Temizlikten sonra hassas göz çevresini ve kılcal damarlarımın belirgin olduğu burun çevremi korumak için bu bölgelere sponge koyarak yüzüme sıcak havlu ile buhar uygulaması yaptı. 
 • Bu uygulamadan sonra, daha sonraki aşamada uygulanacak maske, serum ve nemlendirici gibi ürünlerin etkisini arttırmak için losyon uygulamasına geçildi. Öncelikle Forlle'd Peeling Lotion ile cildin yüzeysel tabakasındaki keratinosidler kaldırıldı ve ölü tabaka atıldı. Bu peeling taneciksiz, meyve asitleri içeren bir ürün -tam sevdiğim gibi! 
 • Daha sonra ise P-Effect Refining Lotion ve Platinum Lotion karıştırılarak ekstra nemlendirme ve antioksidan etkiler cilde bir arada sağlandı. Forlle'd ürünlerinin bir güzel yanı da, her ürünün gerektiği bölgeye etki etmesi! Gerçekten de cildimin dengelenmesi gereken yerleri dengelendi, nemlenmesi gereken yerleri nemlendi; kuruması gereken sivilceler kurudu!

 • Losyon uygulamasından sonra T Bölgesi için dengeleyici (Emollient Cream Pack) krem maske, kalan bölgeler içinse detoks etkili bir kil maskesi (Clay Pack) uygulandı ve 20 dakika kadar bekletildi. Bu sırada, kilden maksimum verim almak için yüzüme yeniden sıcak sponge uygulandı. 
 • Maskeden sonra zaten ışıl ışıl görünen cildime önce yenileyici (P-effect), K vitaminli (morluk ve kızarıklıklara karşı) ve C Vitaminli (lekelere karşı) bir serum kokteyli uygulandı. Üstüne Forlle'd Hyalogy Beta Kırışıklık Giderici Serum kullanıldı. Her aşamada ürünler harika bir masaj ile cildime yedirildi. Nursen Hanım bakımı Forlle'd Basing Emulsion (Besleyici Yenileyici Emülsiyon), P-effect UV Protector SPF 25 PA++ güneş kremi ve Hyalogy Göz Çevresi Bakım Kremi uygulayarak bitirdi. Uygulamadan sonra cildimin parlaklığını aşağıdaki fotoğraftan görebilrsiniz!

Bakımı akşam 6 gibi yaptırmış olduğum için, o gece yüzümü yıkamamı rica ettiler. Ben de öyle yaptım, ve ilk defa gece bakımı yapmadan uyudum. Sabah kalktığımda bile cildim nemli, ışıl ışıldı. İlk defa bir bakımdan bu kadar etkili bir sonuç aldım. Hatta bana etkisini 2-3 gün rahatlıkla hissedebileceğimi söylediler, ki şu an baktığımda (bu yazıyı pazartesi günü yazdım) hala cildimin nem seviyesinin daha farklı olduğunu hissedebiliyorum.


Bu ürünlerden tam verim alabilmek için önce 6 haftalık, haftada bir kez bakımdan oluşan bir protokol ile başlanıyormuş. Etkinin kalıcı olması içinse, bu 6 haftadan sonra 1 yıllık bir bakım protokolü geliştiriliyormuş. Ben şimdi ikinci seansı almayı düşünüyorum, bakalım... 

Ankara'nın kuru havasından, cildinden, etkisiz cilt bakımlarından muzdarip iseniz, Bütünsel Sağlık Polikliniği ve Forlle'd cilt bakım ürünleri aklınızın bir köşesinde bulunsun derim. 19 yorum

 1. Ohh miss, bebişim sıhhatler olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şebnem'cim çoook teşekkür ederim canım! Öperim ^_^

   Sil
 2. Bu markayı hiç duymamistim merak ettim şimdi, fotoğrafta cildin ışıl ışıl duruyor bayildim!:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kozmetik Perisi, perakende satışı olan bir marka olmadığı için pek bilinmiyor; sağlık ve güzellik merkezlerinden ulaşılabiliyor. Fakat ciddi anlamda etkili ürünleri varmış, bayıldım doğrusu. Ve o ışıl ışıl etki yerini yumuşacık bşir cilde bıraktı 2 gün boyunca... inanılmaz :)

   Sil
 3. Ay yerinde olmayi istedim 😯 oyle bir dinlemmeye ferahliga cok ihtiyacim var bu aralar 😅 keyfini cikart guzellik 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kız Kısmı, teşekkürler! Açıkçası bana çok iyi geldi bu bakım :) Umarım senin de fırsatın olur en kısa sürede. Sevgiler :)

   Sil
 4. Ay yerinde olmayi istedim 😯 oyle bir dinlemmeye ferahliga cok ihtiyacim var bu aralar 😅 keyfini cikart guzellik 😘

  YanıtlaSil
 5. cilt bakımı gibi yok Başakcım kendini şımartmak için en iyi yöntem bence ben de yaptırdım bir bakım geçenlerde harika oluyor..:-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle İrem'cim, hele Nursen Hanım'ın 15 dakikalık masajı nasıl dinlendiriciydi, anlatmama imkan yok! Ba-yıl-dım!!! Sana da sıhhatler olsun şekerim, öperim!

   Sil
 6. Oh misler gibi! 😍 Guzelligine guzellik katsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla mis oldu Onur'cum, iltifatınız için de ayrıca çok teşekkür ederim ifinim ^_^

   Sil
 7. Bu senenin soğuğu ve ayazı cildimi öyle kuruttu ki yazıyı okuyup fotoğrafları gördükçe sanki kendi cildime bakım yapılmış gibi hissettim :) farkı rahatlıkla görebiliyorum fotoğraflardan! Umarım devam edersen uzun süreli, kalıcı etkisini de hissedersin.
  İstanbulda da bu markayı kullanan güzel ve güvenilir bir yer bulursam sonbahar döneminde kışa hazırlık adına yaptırmam çok güzel olur gerçekten. Sevgiler!
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep'cim, yazıda da bahsettiğim Aylin'in Instagram hesabına bakarsan sanırım bu ürünlerle bakım yapan bir merkeze ulaşabilirsin diye düşünüyorum :) Umarım devam edebilirim, bakacağız artık :) Sevgiler!

   Sil
 8. Ne kadar sağlıklı görünüyor <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten ilk defa ben de bir cilt bakımından sonra böyle hissettim Siri'cim, teşekkürler!

   Sil
 9. Harika görünüyor. Hayal ettim kendimi, ne rahatlatıcı olmuştur :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook çok rahatlatıcı oldu Blana :) Uyuyacaktım bir ara neredeyse :)

   Sil
 10. Bende geçtiğimiz haftalarda cilt bakımı yaptırdım,uzun süre bakıma gitmedikten sonra çok iyi geliyor gerçekten cilde.Artık düzenli gitmeyi düşünüyorum tabi fırsat bulabilirsem.:)Bu arada prp uygulaması da yapıyorlarmış ne güzel,bilgin var mı bu konuda Başak'cım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selinay aynen, keşke düzenli gidebilsem... ama bu ürünleri gördükten sonra başka bakım da kesmez beni; bunu da düzenli götürmeyi bütçem kaldırabilir mi emin değilim.
   PRP'yi sordum tabii duyunca, yaş sınır var mı, kimlere öneriyorsunuz vs diye. Aslında şöyle, elastikiyet kaybı varsa, onun onarımı için en uygun teknik dedi doktor. Ama yaş kısıtlaması yok, cilt durumuna bakıyoruz diye ekledi. Yani gidince bakıyorlar, ihtiyaç varsa öneri ve uyg8ulama yapıyorlarmış :)

   Sil

"Yapıcı" olduğu sürece her türlü eleştiriye açığım. Yalnızca beğeninizi ifade etmek zorunda değilsiniz pek tabii; ama, yazar(lar)ı ya da yorumcuları kıracak, incitecek tarzda yorumlar yazmaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

© L'Arc-en-ciel
Maira Gall
L'Arc-en-ciel - ©

Blog Tasarımı

Bu sitede yayınlanan yazılar ve resimlerin izinsiz kullanılması
5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına aykırıdır.